REKLAMALavard
REKLAMABiblioteka
Od lewej: Mira Szkamelska i Marta Paluszewska. Lekarze weterynarii opowiadają o wspólnej usłudze gabinetów Vet-Care i Panda w Iławie.

Od lewej: Mira Szkamelska i Marta Paluszewska. Lekarze weterynarii opowiadają o wspólnej usłudze gabinetów Vet-Care i Panda w Iławie. (Fot. Info Iława.)

Razem, we współpracy i porozumieniu, zapewnić weekendową dostępność lekarza weterynarii tak, aby zwierzaki w nagłych, niecierpiących zwłoki przypadkach otrzymały niezbędną, fachową pomoc, a ich właściciele mieli "spokojną głowę" - to cel nowego wspólnego projektu iławskich gabinetów weterynaryjnych Panda i Vet-Care. Współpracują od lat, a teraz jeszcze tę współpracę zacieśniają.

Od września 2021 pacjenci obu jednostek będą przyjmowani w soboty we wspólnie wyznaczonym na ten dzień gabinecie. Godziny pracy w dyżury sobotnie to 9-12 w obu jednostkach.


Opracowane specjalnie dla tej współpracy procedury pozwolą płynnie kontynuować leczenie lub rozpocząć nowe w trybie ambulatoryjnym. Pacjenci w trakcie poprzedzającej sobotę wizyty będą informowani o konkretnej godzinie nadchodzącej wizyty i dyżurującym gabinecie.

Pacjenci skierowani do drugiego gabinetu zostaną zaopatrzeni w pełen wypis poprzedzającej wizyty, a obie jednostki zapewniają te same zestawy leków do kontynuacji leczenia. Pacjenci wymagający szerszej diagnostyki kierowani będą do swoich lekarzy prowadzących na nadchodzący tydzień.

Informacje o dyżurach będą zamieszczane na bieżąco na drzwiach obu gabinetów oraz w serwisach społecznościowych.


O szczegółach i o tym, skąd pomysł na taką wspólną usługę, rozmawiamy z lekarzami weterynarii Mirą Szkamelską, prowadzącą swoją praktykę w gabinecie Vet-Care i Martą Paluszewską, z gabinetu Panda. Zapraszamy do lektury wywiadu.

Gabinety weterynaryjne Vet-Care i Panda w Iławie wprowadzają wkrótce nową wspólną usługę. Prosimy o przybliżenie tego projektu; warto, aby właściciele zwierząt w naszym mieście znali szczegóły.

Marta Paluszewska: Znamy się z doktor Mirą od prawie 20 lat. Nasza sympatia nie jest tylko prywatna, ale też zawodowa. Zawsze współpracowałyśmy ze sobą nie na zasadzie rywalizacji, lecz wzajemnej życzliwości i pomocy. Jeśli chodzi o nowy wspólny projekt, to jest on owocem odpowiedzi na zapotrzebowania naszych klientów. Zrodził się w naszych głowach i znalazł poparcie wśród pracowników obu gabinetów. Ma za zadanie ułatwić właścicielom naszych pacjentów uzyskanie pomocy weterynaryjnej. Przypomina to spółdzielnię albo system pracy aptek, pełniących naprzemienne dyżury. Realizację tego projektu w Iławie rozpoczynają Vet-Care i Panda, ale jesteśmy otwarci na to, aby w przyszłości przystąpiły do niego także inne jednostki.

Mira Szkamelska: Ten projekt zapewnia większą dostępność lekarza weterynarii w dni weekendowe. Nie jest możliwe, żebyśmy cały tydzień, także w weekendy, pracowali na pełnych obrotach. Nowy projekt z jednej strony daje nam możliwość wypoczynku i regeneracji na kolejny tydzień, z drugiej - zapewnia naszym klientom dostęp do lekarza. Nasza praca polega na udzielaniu pomocy, ale warto pamiętać, że weekendy zarezerwowane są na pomoc w przypadkach nagłych oraz na kontynuację leczenia.

Marta Paluszewska: Gabinety weterynaryjne, a jako takie są zarejestrowane zarówno Panda, jak i Vet-Care, nie mają obowiązku pełnienia dyżurów nocnych i weekendowych. Natomiast jeśli  jesteśmy na miejscu, nigdy się nie zdarzyło, żebyśmy odmówili pomocy. Chcemy ją zapewnić w jak najszerszym możliwym zakresie - zarówno cierpiącym zwierzętom, jak i zaniepokojonym ich stanem zdrowia właścicielom. Przypominamy jednocześnie o tym, że sobota i niedziela nie są dniami na planowe leczenie i diagnostykę. Wówczas personel, tak jak wszędzie, jest ograniczony, stąd zajmujemy się jedynie nagłymi przypadkami i kontynuacją podjętego wcześniej leczenia. Dla pełnej diagnostyki, satysfakcjonującej zarówno lekarza, jak i klienta, potrzeba znaczniej więcej czasu i wykwalifikowanych osób. O to zadbamy od poniedziałku do piątku.

Czy w Iławie zapotrzebowanie na doraźną, ambulatoryjną pomoc lekarza weterynarii jest duże?

Mira Szkamelska: Nie ma tutaj reguły.

Marta Paluszewska: Powtarzalności w naszym zawodzie nigdy nie było i nie ma. Natomiast w miesiącach wiosenno-letnich, z powodu większej ekspozycji na np. owady czy żmije i narażenie na wypadki komunikacyjne, potrzeba dostępu do tego rodzaju pomocy może być większa. Także obecność turystów wraz z pupilami w okresie wakacyjnym ma tutaj znaczenie. Stąd też wyciągnięcie ręki do klientów i pacjentów przez gabinety Panda i Vet-Care.

Mira Szkamelska: Myślę, że warto podkreślić jeszcze, że nasze gabinety dysponują bardzo podobnym sprzętem. Żaden z naszych klientów nie powinien mieć obawy, że - jeśli zostanie odesłany do jednostki współpracującej, dyżurującej - to standard opieki będzie gorszy. Tak się z pewnością nie stanie. Zapewniamy tak samo wysoką jakość usług.

Marta Paluszewska: Oba gabinety posiadają aparaty do badania morfologii krwi i biochemii, USG i RTG najnowszej generacji. 

Mira Szkamelska: Zarówno Panda, jak i Vet-Care wykonują też badania mikrobiologiczne i mikroskopowe.

Marta Paluszewska: Ta pierwsza udzielana przez nas pomoc jest identyczna. Stąd właśnie pomysł, aby w tym zakresie zacieśnić współpracę.

Znacie się tyle lat, więc jesteście w stanie z czystym sumieniem wzajemnie polecać swoje gabinety.

Mira Szkamelska: Rzeczywiście, już od lat wzajemnie odsyłamy do siebie pacjentów i jeszcze nie zdarzyło się, aby ktoś był niezadowolony z jakości świadczonej pomocy i opieki. Dla właścicieli zwierząt to również komfort możliwości zasięgnięcia kolejnej opinii w wypadku skomplikowanych schorzeń.

Marta Paluszewska: Wzajemnie się wspieramy i wiemy, że możemy na siebie liczyć. Mamy nadzieję, że nasi klienci dobrze przyjmą naszą nową wspólną usługę. Zawsze też jesteśmy gotowi na ich uwagi o tym, co jeszcze ewentualnie można poprawić. Chcemy ich zapewnić, że mogą czuć się bezpieczni. Nad procedurami dotyczącymi naprzemiennych dyżurów weekendowych pracowaliśmy od dawna. Z tym zamysłem nosiliśmy się od lat, teraz przyszła pora na realizację. Zapraszamy do naszych gabinetów.


Skontaktuj się

Lecznica Panda

 • ul. Mikołaja Kopernika 9A 
 • 14-202 Iława.
 • Telefon: 89 649 39 61.
 • Telefon komórkowy: 728 946 555.
 • E-mail: lecznicapanda@lecznicapanda.pl.
 • Facebook: link.

f

Gabinet Vet-Care

 • ul. Wyszyńskiego 31C/6
 • 14-200 Iława.
 • Telefon: 722 161 234.
 • E-mail: vet-care.ilawa@wp.pl.
 • Facebook: link.

f


Artykuł sponsorowany.

REKLAMATom-bet
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4141 sekundy