REKLAMAOrange
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2021, 07:22 komentarzy 6

(Fot. Archiwum prywatne.)

Zuzia Tęgowska, owszem, marzy o udziale w Miss Polonia, ale trudno ją nazwać stereotypową miss. Przyznaje, że ma tyle zajęć, że czasu dla siebie pozostaje niewiele, a myśli 21-latki, bardziej niż makijaż czy stroje, zaprząta... wojsko i służba w ochotniczej straży pożarnej.

Pochodząca z Iławy Zuzanna Tęgowska z szansą na półfinał Miss Polonia 2021.

Ilość zdjęć 5

Czuje się iławianką z krwi i kości. Tutaj się urodziła i obecnie pracuje - jako barmanka w jednym z hoteli. Mieszka natomiast w niedalekich Pustkach i tutaj rozwija wiele ze swoich życiowych pasji.

- To prawda, że praktycznie od zawsze marzę o tym, aby wziąć udział w konkursie Miss Polonia. Teraz postanowiłam spróbować swoich sił - spróbować spełnić marzenie. Nikt mnie do tego szczególnie nie namawiał; to była moja inicjatywa - opowiada portalowi www.infoilawa.pl. - Pierwszy etap już przeszłam. Polegał on na dokonaniu zgłoszenia online - wysłaniu swoich przykładowych zdjęć oraz wymiarów, a także podstawowych informacji o sobie. Udało się - przeszłam weryfikację i zaproszono mnie do rywalizacji w kategorii open. Na tym etapie dość liczne grono dziewczyn z całego kraju bierze udział w sms-owym plebiscycie. Zwyciężczyni tego głosowania dostanie się prosto do półfinału Miss Polonia 2021.

Udział w eliminacjach do Miss Polonia 2021 to pierwsze doświadczenie Zuzanny z tego typu konkursem. 21-latka ma już natomiast pewne obycie w fotomodelingu, a to dzięki udziałowi od około 2 lat w sesjach zdjęciowych z różnymi fotografami. Wśród jej innych zainteresowań jest, co może Was zaskoczyć, wojskowość.

- Rzeczywiście, chciałabym zostać zawodowym żołnierzem. Zainteresowanie wojskiem pojawiło się u mnie dość wcześnie, jeszcze w czasach nauki w gimnazjum. Później wybrałam liceum o profilu wojskowym w Ostródzie. Nie zawiodłam się, tylko jeszcze utwierdziłam w przekonaniu, że właśnie z tą dziedziną chcę związać swoje przyszłe zawodowe życie - opowiada Zuzanna. - W mojej rodzinie nie ma takich tradycji, ale ja odnalazłam się w tym świetnie - mówi.

Z tymi planami jest też związany wybrany przez 21-latkę kierunek studiów. Jesienią rozpocznie naukę na 3. roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. 

Działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej, to kolejna nietypowa pasja Zuzanny. Należy do jednostki w Chroślu, a wraz z druhami z Bratiana uczestniczy w zawodach nawet na szczeblu ogólnopolskim, w tym na łodziach.

- W życiu staram się rozwijać, spełniać swoje marzenia i podejmować wyzwania. Narzekam właściwie tylko na brak czasu dla siebie... - podsumowuje aktywna dziewczyna.

Jeszcze trwa sms-owe głosowanie - wciąż możecie wesprzeć Zuzię. Wysyłając wiadomości (szczegóły na plakacie poniżej), pomagacie jej dostać się prosto do półfinału konkursu Miss Polonia 2021.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne.

REKLAMATom-bet
Artykuł załadowany: 0.3864 sekundy