REKLAMADziałki
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 sierpnia 2021, 14:43 komentarzy 10
Stanisław Borkowski podczas krótkiego przemówienia po odebraniu tytułu

Stanisław Borkowski podczas krótkiego przemówienia po odebraniu tytułu "Zasłużonego dla miasta Iławy".

Tytuł nadano w czerwcu tego roku, a dzisiaj uhonorowany nim lekarz uroczyście, osobiście go odebrał podczas sesji Rady Miejskiej w Iławie. Doktor Stanisław Borkowski dołączył do zaszczytnego grona "Zasłużonych dla miasta Iławy".

To jeden z najważniejszych tytułów nadawanych przez iławski samorząd. Doktor Stanisław Borkowski podkreślał, że traktuje to nie tylko jako swoje osobiste wyróżnienie, lecz także podziękowanie dla całego środowiska medycznego, doświadczonego pandemią koronawirusa.

Doktor Stanisław Borkowski, urodzony w 1955 roku, to lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii, pracujący w Powiatowym Szpitalu w Iławie od 1980 roku do dzisiaj. Pracuje na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a także w Zespole Ratownictwa Medycznego typu "S" - specjalistycznym. Udziela świadczeń także w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

- Jak sam wspomina, wojsko oferowało mu atrakcyjne warunki zatrudnienia po odbyciu służby. Miłość od Iławy oraz lokalny patriotyzm wzięły wówczas górę nad materializmem, doktor Borkowski wraca "do siebie". Do dziś na każdym kroku podkreśla swoje związki z miastem i swoje przywiązanie do Iławy - czytamy w uzasadnieniu do uchwały o nadaniu tytułu. - Jako lekarz cieszy się w Iławie nieposzlakowaną opinią, jest bardzo cenionym fachowcem. Cechuje się ogromną skromnością oraz niekończącą się empatią w stosunku do pacjentów. Jego osobowość często podawana jest za wzór do naśladowania dla medyków stojących u progu kariery zawodowej, dla których - tak jak dla niego - życie pacjenta jest dobrem najwyższym.

Wyróżniony nie ukrywał wzruszenia.

- Dziękuję za wyróżnienie mnie, uważam, że to wyróżnienie jest dla całego środowiska medycznego. Cały czas biję się z myślami, że nie zasługuję na ten tytuł. Jestem lekarzem, anestezjologiem, zwykle nie widać mnie zza czepka i maski. Swój zawód traktuję jako powołanie. Bardzo jestem wzruszony, że wyróżniono mnie tak zaszczytnym tytułem. Serdecznie dziękuję - mówił lekarz. - Będę się znajdował wśród bardzo szacownego grona ludzi wyróżnionych - dodał.

O tym, jaką pozycją cieszy się w iławskim środowisku medycznym Stanisław Borkowski, mówił jego współpracownik i jednocześnie radny, Tomasz Sławiński.

- Stoi przed nami ceniony fachowiec, zarówno przez pacjentów, jak i ich rodziny. Jako człowiek niezwykle skromny, niezwykle empatyczny, jest stawiany za wzór. Dla nas, ratowników medycznych, jest Pan skarbnicą wiedzy i doświadczeń. W trudnym dla wszystkich czasie Pana postawa dostawała nam wszystkim otuchy. Życzę Panu zdrowia oraz aby służył Pan Iławie najdłużej, jak to tylko będzie możliwe - powiedział.

Doktor Stanisław Borkowski jest szóstym przedstawicielem środowiska medycznego uhonorowanym tytułem "Zasłużonego dla miasta Iławy". Wcześniej ten sam tytuł otrzymali, także związani z iławską służbą zdrowia, Franciszek Stanibuła, Aleksander Łapuć, Erwin Jan Vetter, Jan Gerc i Stanisław Siłka.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAModera

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Wyborca 10 miesiąc temuocena: 100% 

  Radny Sławiński powinien oddać dietę za wczorajsze posiedzenie! Czmychnął krótko po zrobieniu fotek. Pozorant.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 9 miesiąc temuocena: 100% 

  Sławiński wie jak trzymać i gdzie palec w pionie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pacjentka1999 8 miesiąc temuocena: 100% 

  Rzeczywiście,nie jeden z najlepszych,a jedyny najlepszy i do tego nie pozbawiony empatii jak cała reszta w ilawskim szpitalu. Niestety zawsze musi walczyć o pacjenta z tą całą reszta niedouczonych pseudo lekarzykow.....Bravo doktorze. Ratuje pan honor tej placówki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zainteredowany 7 miesiąc temuocena: 40% 

  O co chodzi z tym Slawinskim ze ciagle o nim ktoś piszecie?? Facet robi raczej dobrą robotę w tym mieście jako jeden z nielicznych …

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Degro 6 miesiąc temu

  Podobno to potomek potomków znad Potomkowa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 5 miesiąc temuocena: 92% 

  Lekarzowi się należało,ale Sławiński w radzie do wymiany...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~alf 4 miesiąc temuocena: 38% 

  Podpisz się z imienia i nazwiska … Starczy ci jaj? Jeśli nie to Tomkowi możesz jedynie buty wypastować …

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bezwstydni 3 miesiąc temuocena: 78% 

  a bezwstydni czerwoni ormowcy w radzie to niewymienialni ???

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~moje zdanie 2 miesiąc temuocena: 80% 

  SUPER LEKARZ ! NALEŻAŁO SIĘ JAK NAJBARDZIEJ ! natomiast czerwonym radnym z rodowodem w ormo taki tytuł się nie należy .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 1 miesiąc temuocena: 93% 

  Jeden z lepszych lekarzy. Daj Boże oby w razie jakiegos nieszczesliwego wypadku teafic na Niego. Wiemy to z doswiadczenia

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4256 sekundy