REKLAMAprofi
REKLAMASadek

W związku z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego „Zielona Żyrafa” uruchamia kolejną edycję seminariów inspirujących Jaspera Juula dla rodziców. Jesteście zainteresowani? Oto szczegóły.

Kiedy i gdzie?

Pierwsze seminaria ruszają 11 oraz 25 września w godzinach 10.00-13.00 w Niepublicznym Przedszkolu „Zielona Żyrafa”, ul. Zielona 81 w Iławie.

Tematy najbliższych seminariów i dlaczego warto w nich uczestniczyć?

1. Seminarium 11.09.2021r.: „Jestem OK, taki  jaki  jestem – jak budować zdrową pewność siebie i poczucie własnej wartości? (u siebie i u dziecka)”.

Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala rozwijać swój potencjał, wykorzystywać własne talenty, ale jest również ważne w naszym życiu społecznym. To dzięki niemu budujemy jakościowe i satysfakcjonujące relacje z ludźmi, funkcjonujemy zgodnie z wartościami. Poczucie własnej wartości stanowi też psychospołeczny system odpornościowy człowieka.

Nasze własne poczucie wartości mogło być nadszarpnięte w toku socjalizacji – przez opinie bliskich, niekonstruktywną krytykę, skupianie uwagi na błędach.

Poczucie wartości jest kluczowe w rozwoju dziecka. Chroni je przed niepożądanym i destrukcyjnym wpływem środowiska – zarówno ludzi (presji rówieśniczej, nękania, krzywdzących dorosłych), jak i zdarzeń (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, choroba, emigracja, itd.).

Warto wiedzieć, jak towarzyszyć dziecku w sposób konstruktywny – wspierać budowanie własnej wartości, ale nie „rozpuszczać”. Odróżniać poczucie własnej wartości od pewności siebie. Komunikować się, dając bezcenne informacje zwrotne dla dziecka, a przy okazji – dowiadywać się więcej o sobie!

2. Seminarium 25.09.2021r.: „Agresja – niebezpieczne tabu”.

Świadomość tego, jak działa agresja, skąd się bierze i czemu służy, pozwala wykorzystać ją w  sposób konstruktywny.

Unikanie wszelkiego kontaktu z  agresją często prowadzi do  całkowitego braku kontaktu z  własną siłą. Choć najchętniej wyeliminowalibyśmy ją z  własnego życia, dla wszystkich będzie lepiej, kiedy nauczymy się o  niej rozmawiać i  zaczniemy ją rozumieć.

Podczas seminarium omówione zostanie pojęcie agresji. Co jest agresją, a co nią nie jest? Czy jest potrzebna? Jeśli tak, to do czego nam służy? Jak uczyć dzieci konstruktywnego wyrażania złości? I co zrobić, gdy w nas samych wzbiera agresja?

Kto prowadzi?

Małgorzata Ilkiewicz - pedagog  wczesnoszkolny  i przedszkolny, edukatorka przez zabawę, trenerka FamilyLab - promująca pedagogikę Jespera Juula, trenerka umiejętności społecznych i biznesu, konsultantka kryzysowa, koordynatorka projektów edukacyjnych  dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mediator  rodzinny, założycielka Stowarzyszenia Przyjaznego  Dzieciom w Iławie, prywatnie  mama 8-letniej Liliany, fanka rodzicielstwa bliskości, rodzicielstwa  przez zabawę i Porozumienia  bez Przemocy.

Dla kogo, jaki koszt i jak się zapisać?

Warsztaty organizowane są dla WSZYSTKICH zainteresowanych tematyką rodziców. Seminaria są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Na seminaria OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Zapisu można dokonać poprzez wysłanie zgłoszenia na maila zielona.zyrafa@o2.pl. W treści zgłoszenia proszę o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu oraz nazwy seminarium, na które chcecie się Państwo zapisać.

We wrześniu zaprosimy Państwa także na kolejną ofertę szkoleniową – zajęcia Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Szczegóły na naszej stronie Facebookowej, śledźcie ją uważnie!

Niepubliczne Przedszkole "Zielona Żyrafa" na Facebooku - link.

Artykuł sponsorowany.

REKLAMASalon okulistyczny
Artykuł załadowany: 0.2377 sekundy