REKLAMADożynki
REKLAMAOlszta

(Fot. materiały organizatora.)

Społeczny komitet "Razem dla Ady" jest organizatorem charytatywnego festynu na rzecz Adrianny Niewiadomskiej z Wilczan koło Iławy. 16-letnia uczennica iławskiego "Mechanika", która już raz pokonała nowotwór, walczy z nawrotem choroby, która zaatakowała jej płuca.

Jak pisaliśmy już na infoilawa.pl, wiadomość o nawrocie mięsaka maziówkowego u Ady uderzyła w rodzinę z gminy Iława na początku lata. Wówczas leczenie 16-latki, która od kilku miesięcy walczyła ze złośliwym nowotworem, miało już dobiegać końca. Niestety, badanie tomografem ujawniło przerzut na płuca dziewczyny.

Ada wznowiła leczenie w warszawskim Instytucie Matki i Dziecka. Ma przyjąć łącznie 6 cykli chemioterapii. To leczenie jest refundowane, ale później nastolatka ma przyjąć jeszcze chemioterapię celowaną, a tej NFZ nie finansuje. Taka terapia może potrwać nawet 2 lata, a jej koszt opiewa na 60 tysięcy złotych.

Apel o pomoc uruchomił lawinę wsparcia. 16-latka, która pasjonuje się tańcem i zdrowym odżywianiem, ma wiele planów i marzeń na przyszłość, nie została sama. Może liczyć m.in. na powołany społeczny komitet "Razem dla Ady", który jest organizatorem charytatywnego festynu na jej rzecz we Frednowach koło Iławy. Imprezę zaplanowano na niedzielę, 12 września, początek o godzinie 13:00. Program przedstawiamy na załączonym plakacie. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Vectra
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5118 sekundy