wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2021, 09:48

W sobotnim meczu GKS Wikielec zapisał na swoje konto drugie w nowym sezonie zwycięstwo. (Fot. Znicz Biała Piska.)

To drugie pod rząd i jednocześnie drugie w nowym sezonie III ligi zwycięstwo GKS-u Wikielec. Zespół z gminy Iława poszedł za ciosem i po tym, jak tydzień temu przełamał się, pokonując ówczesnego lidera - Lechię Tomaszów Mazowiecki, zapisuje na swoje konto kolejny komplet punktów.

Tym razem ekipa trenera Łukasza Suchockiego pokonała na wyjeździe Znicz Biała Piska.

Znicz Biała Piska - GKS Wikielec 1-2 (0-2)
0:1 - Szymon Masiak (22')
0:2 – Szymon Masiak (45')
1:2 – Maciej Famulak (68')

Gospodarze sami przyznają, że byli w tym meczu "w wielkiej niemocy". Skrzętnie wykorzystał to GKS, który już w pierwszej połowie zdobył dwie bramki. Najpierw, w 22. minucie, odważnie zaatakował Szymon Masiak, precyzyjnym strzałem pokonując bramkarza gospodarzy. To była dobrze wykorzystana sytuacja strzelecka, przy pasywnej postawie obrony gospodarzy. Natomiast bramka "Gieksy" w tej części spotkania była jak zaklęta. W 30. minucie golkiper Wikielca wybił ponad bramkę uderzenie głową Huberta Molskiego; chwilę wcześniej zawodnicy wybijali piłkę spod bramki. Swoją najlepszą, także niewykorzystaną sytuację gospodarze mieli w 43. minucie, kiedy to Łukasz Kuśnierz w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił piłką w rywala. Natomiast swoją okazję znów wykorzystał Szymon Masiak, który w 45. minucie wyprowadził GKS na prowadzenie 0:2.

W drugiej odsłonie, gdy GKS nastawił się na obronę wyniku, gospodarze więcej byli przy piłce. Honorowe trafienie dla Znicza zapisał na swoje konto w 68. minucie Maciej Famulak.

GKS spokojnie dowiózł do końca prowadzenie 1-2 i zasłużenie zapisał na swoje konto kolejny komplet punktów.