REKLAMAprofi
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 września 2021, 10:18 komentarzy 8

(Fot. UM w Iławie.)

Ulica Kopernika w centrum Iławy, jedna z bardziej ruchliwych arterii komunikacyjnych naszego miasta, przeobrazi się w plac budowy. Droga nie zostanie całkowicie zamknięta, ale budowa nowych przystanków autobusowych, która ruszy już jutro, będzie przyczyną utrudnień w ruchu.

Jak podaje Urząd Miasta w Iławie, już w czwartek (9 września) ruszą prace na ulicy Kopernika związane z budową nowych zatok autobusowych.

- Pojawią się utrudnienia w ruchu, tj.  obustronne zwężenie drogi - czytamy w komunikacie iławskiego ratusza. - Czasowo również zostaną wyłączone z użytkowania chodniki. Planowane zakończenie prac: do końca października. Prosimy o wyrozumiałość - apeluje magistrat.

Przypomnijmy, że inwestycja ta jest realizowana w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu Urzędu Miasta w Iławie pod nazwą "Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w Iławie". Ratusz pozyskał na ten cel 4 miliony złotych. To pieniądze m.in. na dwa nowe autobusy elektryczne i dwa nowe przystanki: na ulicy Kopernika oraz Alei Jana Pawła II w okolicy przychodni "Rodzina" (wiaty przystankowe staną po obu stronach ulic).

Najkorzystniejszą ofertę na realizację inwestycji przy ulicy Kopernika, opiewającą na ponad 526 tysięcy złotych, złożyła spółka Spomer. Zadanie to obejmuje budowę peronu po obu stronach ulicy, przebudowę chodnika, przebudowę drogi dla rowerów, dostawę i montaż wiaty przystankowej po obu stronach ulicy, oznakowanie pionowe i poziome, budowę sygnalizacji świetlnej przejścia pieszo-rowerowego, budowę oświetlenia i obsługę geodezyjną.

Przystanki powstaną mniej więcej w połowie ulicy Kopernika.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAModera

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Megi 8 2 miesiące temuocena: 80% 

  Może ktoś w końcu naprawi polbruk na dole parkingu przy rynku. Najłatwiej postawić znak brak przejazdu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Daleko 7 2 miesiące temuocena: 50% 

  Przed ratuszem gdzie parking mogłaby być zatoczka, jadąc ze Starego Miasta w kierunku Lipowego i Szałkowa trzeba się cofać na Niepodległości albo iść aż za most i rondo na Dąbrowskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~królik 6 2 miesiące temuocena: 100% 

  Halo, a czy było to konsultowane ze specem Kiejstutem? Ja sobie nie wyobrażam, by nie zasięgnąć jego opinii w tak ważnych dla miasta sprawach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 35-ty to pieprz ? 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  ponadto należałoby pewnie zapytać o cenne wskazówki wszechwiedzącego komentatora 35-tego . Bez jego przychylnej opinii , może być smród jak z ziemniaczanki .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 4 2 miesiące temuocena: 0% 

  Nazwy są zgodnie z uchwałami zarządców dróg

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gościu 3 2 miesiące temu

  No to widać, jakich mamy zarządców. Szkoda gadać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gościu 2 2 miesiące temuocena: 89% 

  Jak już mają puścić tam trasę, to powinni jeszcze zrobić przystanek na Wyszyńskiego koło Kauflandu. Poza tym pora na uporządkowanie nazw przystanków. Nazwy typu "Iława ul. Lipowy Dwór (Ogrody)" czy "Iława ul. Wojska Polskiego (między wiaduktami)" aż kolą w oczy. Kiedyś to były "Ogrody" i "Lokomotywownia". Może lepiej wziąć wzór z Ostródy i ponazywać je ze zdrowym rozsądkiem, a nie każdy przystanek z "Iława" w nazwie. Szkoda, że jeszcze kodu pocztowego nie dodają. W Ostródzie na autobusie mamy np. "6 WAŁDOWO", w Toruniu "27 WRZOSY", w Malborku " 1 WIELBARK CMENTARZ", w każdym innym mieście podobnie, ale u nas nie, u nas jest "2 IŁAWA UL. LIPOWY DWÓR (OGRODY)" zamiast "2 OGRODY". Ledwo to to na wyświetlaczu się mieści. Ciekawe, kto te durne nazwy wymyślał, czy my zawsze musimy być specyficzni?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nestor 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  Z Tego co wiem będą dwa przystanki na ulicy Wyszyńskiego w formie zygzaków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4419 sekundy