REKLAMAŻabka
REKLAMAOlszta

(Zdjęcia: Suski Ośrodek Kultury.)

W minioną niedzielę na boisku w Lubnowych świętowano dożynki. To ludowe święto pamiętające czasy słowiańskie - jak większość świąt dziękczynnych związanych z rolnictwem - obfituje w taniec i śpiew.

Chcąc żyć w zgodzie z tradycją, rozpoczęto oczywiście mszą polową. Uczestniczyli w niej mieszkańcy Lubnowych i odwiedzający goście z pobliskich miejscowości, a także przedstawiciele władz gminy i powiatu.

Nie zabrakło też emocji związanych z tradycyjnym konkursem na wieniec. Dumni są mieszkańcy Ulnowa, których praca otrzymała pierwsze miejsce, drugie miejsce otrzymał wieniec sołectwa Lubnowy, trzecie sołectwa Kamieniec. Wszystkie wieńce były wykonane z niesamowitym kunsztem i odniesieniem do tradycji. Pozostałe wieńce zgłoszone do konkursu otrzymały nagrody wyróżnienia. Miejsca na podium oprócz nagrody finansowej otrzymały z rąk przedstawiciela Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej okolicznościowe puchary. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Susz 19 września podczas dożynek wojewódzkich w Olsztynku.

Uhonorowane zostały także Koła Gospodyń Wiejskich gminy Susz za swoją dotychczasową działalność publicznym wyróżnieniem i niespodzianką w postaci blenderów kuchennych.

Po mszy, słowach podziękowania ze strony burmistrza Krzysztofa Pietrzykowskiego i zastępcy Lucyny Górnik, po wszelkich honorach, dzieleniu się darami w postaci chleba oraz wędliny na scenę wszedł zespół ludowy Suse, działający w Suskim Ośrodku Kultury. I jak zwykle nie zawiódł. Zaprezentowała się także grupa ludowa dzieci i młodzieży.

Po wzruszających występach wieczór rozpoczął zespół ABBA SHOW, przypominający przeboje słynnych Szwedów. Niekwestionowaną gwiazdą okazał się Adam Gałka ELVIS PRESLEY SHOW, piosenkami Elvisa porwał wszystkich w lata siedemdziesiąte. 

Na koniec coraz chłodniejszego wieczoru atmosferę podgrzał zespół ŻUKI ROCK & ROLL BAND. Repertuarem The Beatles oraz polskich zespołów grających w latach sześćdziesiątych „wytańczyli” tych, którzy jeszcze zostali, najwytrwalszych, ciekawych dobrej muzyki.

Nigdy dosyć świętowania. To zbliża do siebie ludzi, pozwala pokazać swoje umiejętności i podziękować tym członkom społeczności, którzy aktywnie włączają się w tworzenie wspólnej kultury.

Wydarzenie wsparli: Bank Spółdzielczy w Suszu, Zakłady Mięsne Kawscy, Piekarnia Dwórznik.

Tekst: Urząd Miejski w Suszu.
Zdjęcia: Suski Ośrodek Kultury.

Tak się bawili na dożynkach Gminy Susz 2021.

Ilość zdjęć 22

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMANamioty
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5439 sekundy