wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 września 2021, 18:20 komentarzy 17

(Fot. Info Iława.)

Rezerwy warszawskiej Legii gościły dzisiaj na gminnym stadionie w Wikielcu. GKS nie był gościnny i nie podzielił się punktami, wygrywając w tym spotkaniu 1:0.

Przed tym meczem GKS zapisał na swoje konto dwa zwycięstwa pod rząd. Czy zespół trenera Łukasza Suchockiego utrzyma dobrą passę? To pytanie zadawali sobie kibice. Dobra forma w ostatnim czasie i gra przed własną publicznością przemawiały na korzyść gospodarzy.

Na niekorzyść przemawiał natomiast wynik spotkania obu drużyn w poprzednim sezonie, kiedy to Legia II wygrała wysoko, 6:1. Dzisiaj szalę zwycięstwa przechylił na swoją korzyść Wikielec - na pewno to nie był łatwo zdobyty komplet punktów.

7. kolejka III ligi
GKS Wikielec - Legia II Warszawa 1:0 (1-0)
Bramki:
1:0 - Michał Jankowski (4', karny)

Ciekawostka: w drużynie rezerw Legii zagrał z numerem "trzy" Iñaki Astiz, który swojego czasu razem z Dicksonem Choto tworzył najlepszy duet środkowych obrońców w ekstraklasie.

Pierwsza połowa zaczęła się po myśli gospodarzy. Już w 4. minucie za przewinienie zawodnika gości został podyktowany rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Jankowski. Do przerwy jednobramkowe prowadzenie Wikielca utrzymało się.

Goście byli bliscy wyrównania w drugiej odsłonie, dokładnie w 55. minucie, ale na szczęście piłka po uderzeniu głową przez napastnika gości odbiła się od poprzeczki, a dobitka trafiła prosto w ręce bramkarza GKS-u. Pomimo nieskuteczności tej akcji, w tej części meczu było widać na boisku przewagę drugiego zespołu Legii. Goście dominowali, stwarzając coraz więcej groźnych sytuacji pod bramką GKS-u. Natomiast gospodarze w drugiej połowie dobrze, a czasami szczęśliwie, bronili własnej bramki. Kilka dobrych interwencji zapisał na swoje konto golkiper Wikielca.

Trzecie pod rząd zwycięstwo, nad wyżej notowanym rywalem, potwierdza dobrą dyspozycję Wikielca.

GKS Wikielec: Wieczerzak, Jońca, Otręba, Kacperek, M. Jajkowski, Grzybowski, Żarejko, Szypulski, Jankowski, Święty, Masiak. Rezerwa: Sierra, Bartkowski, Żukowski, Rosoliński, Tonini, Lewicki, Rytelewski.