wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2021, 18:12 komentarzy 2
Jeziorak Iława - Zatoka Braniewo 2:1 (0-1).

Jeziorak Iława - Zatoka Braniewo 2:1 (0-1). (Fot. Zatoka Braniewo.)

Jeziorak Iława zbiera cenne ligowe punkty. Kolejny ich komplet udało się zdobyć z zawsze groźną ekipą Zatoki Braniewo. W poprzedniej kolejce dzisiejszy rywal biało-niebieskich zremisował 1:1 z Huraganem Morąg.

6. kolejka forBET IV ligi
Iława, 11 września
ITS Jeziorak Iława - Zatoka Braniewo 2:1 (0-1)
Bramki:
0:1 - Nikita Levenko (45+', karny)
1:1 - Cezary Nowiński (66', karny)
2:1 - Michał Kwiatkowski (83')

Ciekawostka: także na ławce Zatoki doszło do zmiany szkoleniowca. Trenera Piotra Zająca zastąpił Daniel Kogut, który odszedł z Błękitnych Orneta.

W dzisiejszym spotkaniu długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Nikita Levenko pokonał strzałem z jedenastu metrów Dawida Ciurę, wykorzystując tym samym rzut karny. Kolejną "jedenastkę" arbiter podyktował w 66. minucie - tym razem za przewinienie gości, a egzekutorem był Cezary Nowiński, który się nie pomylił, doprowadzając do wyrównania 1:1. Podział punktów jednak nie satysfakcjonował gospodarzy, którzy szukali kolejnych okazji strzeleckich. Pokonać golkipera przyjezdnych udało się jeszcze raz, a gola na wagę zwycięstwa Jezioraka zdobył w 83. minucie Michał Kwiatkowski. To trafienie zadecydowało o tym, że dzisiaj komplet punktów pozostał na Sienkiewicza. To już czwarte ligowe zwycięstwo biało-niebieskich w tym sezonie.

Jeziorak Iława: Ciura - Słomski, Zalewski, Kowalski, Kwiatkowski, Galas, Czarnota, Wacławski, Sedlewski, Nowiński, Sagan. Trener: Wojciech Tarnowski.