wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2021, 18:43 komentarzy 9

(Fot. GKS Wikielec.)

Dzisiaj przeciwnik był lepszy. Pilica Białobrzegi, beniaminek w III lidze, przerywa passę trzech zwycięstw pod rząd GKS-u Wikielec.

Przed tym meczem oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli, zajmując piąte (GKS) i szóste (Pilica) miejsca. GKS przystąpił do tego meczu, chcąc przedłużyć rewelacyjną zwycięską passę, a gospodarze - podbudowani ostatnią wygraną z rezerwami ŁKS-u Łódź - wówczas odrobili dwubramkową stratę.

8. kolejka III ligi
Białobrzegi, 11 września
Pilica Białobrzegi - GKS Wikielec 3-0 (1-0)
1:0 - Konrad Paterek (17', karny)
2:0 - Jan Imiołek (75')
3:0 - Marcin Bykowski (88')

Pierwsza groźna akcja gospodarzy to 17. minuta, kiedy to strzał Damiana Winiarskiego na bramkę GKS-u zatrzymał ręką jeden z naszych obrońców. "Jedenastkę" na gola zamienił Konrad Paterek. GKS był bliski wyrównania w 44. minucie, ale białobrzeżan od utraty gola uchroniła poprzeczka.

Triumf beniaminka przypieczętowali w drugiej odsłonie Jan Imiołek, który strzelał w sytuacji sam na sam, oraz Marcin Bykowski - strzał tego drugiego ustalił wynik tego spotkania na 3:0 dla Pilicy. Tym razem to Wikielec musiał uznać sportową wyższość przeciwnika.

GKS Wikielec: Wieczerzak - Jońca, Otręba, Kacperek, M. Jajkowski, Grzybowski, Żarejko, Szypulski, Jankowski, Święty, Masiak.