REKLAMABANK
REKLAMABiblioteka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 września 2021, 14:26 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Rycerskie walki i dawne tańce, do tego kiermasz staroci, rękodzieła i militariów - to wszystko czeka na gości dzisiejszego historycznego pikniku Iławskiego Centrum Kultury odbywającego się na parkingu przed siedzibą ICK i w parku przy ślimaku.

Na „Spotkaniu ze średniowieczem”. Piknik historyczny w Iławie.

Ilość zdjęć 72

Wydarzenie rozpoczęło się od premiery gry miejskiej z wykorzystaniem aplikacji geocaching, stworzonej przez iławską młodzież podczas wakacyjnych zajęć pod kierunkiem Karola Zielińskiego. Uczestnicy tego projektu otrzymali podziękowania i upominki.

Później, na "Spotkaniu ze średniowieczem" rozpoczęły się atrakcje przygotowane przez Bractwo Rycerskie Konwentu Świętego Piotra z Olsztynka. To strzelanie z łuku, rzut nożem, łowienie ryb, rzut włócznią, rycerskie kręgle, konne zdobywanie pierścieni Brunhildy, loteria „Fasolki” z nagrodą i pasowanie na rycerzy. O pełnych godzinach można zobaczyć pokazy walk rycerskich, prezentacje tańca średniowiecznego oraz obsługi hakownicy.

Przez cały dzień festynowy istnieje możliwość zapoznania się z ciekawymi faktami na temat historii Iławy na stoiskach przygotowanych przez historyków oraz uczniów, można też podziwiać rękodzieło artystów: ceramikę, biżuterię, itp., antyki, pamiątki z Iławy oraz wiele kolekcjonerskich perełek na odbywającym się targu. O godz. 16:00 zaś na scenie plenerowej wystąpi zespół Scala Sancta, który wykona dawne pieśni w zapomnianych językach urozmaicone opowieściami o zwyczajach zwykłych ludzi poprzednich epok. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~królik 5 miesiąc temuocena: 67% 

  Piknik Inspiracji - Piknik HistorycznyLotnicza Majówka - Soundfakedziękuję, nie mam więcej pytań

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nyga 4 miesiąc temuocena: 67% 

  A co z piknikiem inspiracji, Dejw skasował?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 3 miesiąc temuocena: 75% 

  Bardzo mało ludzi.Wystawcy niezadowoleni...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 2 miesiąc temuocena: 100% 

  A co to byli za wystawcy? Tragedia, stare butelki i kilka innych śmieci i inne dziadostwo. Masakra, strata czasu ludzi i pieniedzy miasta.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga 1 miesiąc temuocena: 80% 

  słabo rozreklamowane. Jak zawsze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATelefon zaufania
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.3056 sekundy