REKLAMAGabinet Okulistyczny Helena Tretau
REKLAMAKaren
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 września 2021, 20:47 komentarzy 8

(Fot. Kadr z klipu.)

Raper w sutannie? Dlaczego nie! Właśnie dzisiaj miał swoją premierę w Internecie utwór "Która droga", w którym o powołaniu rapuje o. Dawid Grabowski OMI - 31-letni duchowny pochodzący z Iławy. 

Był raperem-amatorem, jeszcze zanim w 2009 roku wstąpił do oblatów, informują nas jego znajomi z naszego miasta. Teraz przyszła pora na pierwszy profesjonalny klip o. Dawida Grabowskiego. "Która droga" mówi o poszukiwaniu w życiu swojego powołania.

O tym, że Iława ma księdza-rapera, informują nas zaprzyjaźnieni z nim Czytelnicy. 31-letni duchowny jest przez nich dobrze i ciepło wspominany, także jako kibic Jezioraka. Wychowany w Iławie, o. Dawid Grabowski, jakiś czas pracował jako wikariusz w Gorzowie Wielkopolskim, a obecnie jest socjuszem mistrza nowicjatu na Świętym Krzyżu.

- Dlaczego rap? Ponieważ nigdy nie lubiłem lukrowanych i kiepsko oddających rzeczywistość utworów muzycznych - komentuje o. Dawid w wywiadzie na oblaci.pl. - W rapie odnalazłem to, co jest autentyczne – jak naprawdę wygląda życie – nie jest usłane różami, ale jest jak róża: jest dużo kolców, tych trudnych doświadczeń, ale są także kolorowe płatki. W sumie rap jest muzyką ulicy i miasta. Ja się w mieście wychowałem, więc jakoś mi to wszystko odpowiadało i też żyłem w bloku. W rapie odnajdywałem siebie - dodaje duchowny.

Jego "Która droga" to pierwszy w kraju utwór hip-hopowy promujący zgromadzenie zakonne. 

- Z tego, co widziałem, to jest nowość - opowiada o. Dawid (za oblaci.pl). - Są utwory nagrywane przez księży, jest ks. Kuba Bartczak, który jest ikoną, jeśli chodzi o tę kwestię. Ma różne utwory i o kapłaństwie i o powołaniu, ale bardziej takie ogólne. Mój utwór jest o oblatach, napisany i tworzony przez oblatów. To jest przez nas – o nas. Oczywiście pomagali nam w tym także świeccy - podkreśla i wspomina: Pomysł zrodził się mniej więcej w wielkim poście i wtedy zadzwoniłem do naszego powołaniowca – o. Jana Wlazłego, który jak najbardziej przystał na to, żebyśmy coś takiego zrobili. Sam tekst napisałem w niedzielę Zmartwychwstania, czyli 4 kwietnia. Kiedy szukałem muzyki, to wśród wielu różnych propozycji – dziesiątek czy setek – znalazłem tak naprawdę jeden beat, który mi podpasował. Tylko jeden. Jego twórcą jest artysta o pseudonimie Setobo.

Niewykluczone, że będą publikowane kolejne utwory księdza - rapera z Iławy. 

- Jestem otwarty. Jeszcze nie wiem, jakie plany ma sam Bóg - mówi.

Tymczasem posłuchajcie pierwszego klipu o. Dawida Grabowskiego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Wideo, zdjęcia: YouTube/Misjonarze Oblaci MN w Polsce.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~JohnyQ 8 9 dni temuocena: 75% 

  Szykujcie się wierni, nadchodzą raperzy w czerni :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 7 10 dni temuocena: 100% 

  Świetne a teraz czekamy na wersję heavymetalową...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 6 10 dni temuocena: 56% 

  może jeszcze rozkładówka w jakimś magazynie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~121 5 10 dni temuocena: 50% 

  Fajne. Brawo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kiedyś 4 10 dni temuocena: 53% 

  Brawo szacun

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ace 3 10 dni temuocena: 60% 

  Hip hop? Przecież to zgniła cywilizacja Zachodu... ciekawe co na to jego zwierzchnictwo?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tak tylko 2 11 dni temuocena: 52% 

  Szacunek. Aż wraca wiara w księży. Głos głosem przesłanie jest. Brawo za odwagę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Abtek 1 11 dni temuocena: 50% 

  Utwór mega. Jeśli możesz to troszkę popracuj nad śpiewem ale przesłanie i tekst jest mega. Oby takich ksiezy się spotykało na swojej drodze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4239 sekundy