REKLAMASalon okulistyczny
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 września 2021, 21:25 komentarzy 1

(Fot. Info Iława.)

Dużym zainteresowaniem cieszył się niedzielny festyn charytatywny "Razem dla Ady", zorganizowany we Frednowach przez społeczny komitet o takiej samej nazwie na rzecz 16-letniej Adrianny Niewiadomskiej z Wilczan koło Iławy, zmagającej się po raz drugi ze złośliwym nowotworem.

Festyn dla Ady we Frednowach. Wiele atrakcji i liczni goście.

Ilość zdjęć 68

- Chciałam Wam szczerze podziękować za to, że jesteście tu dla mnie. Dużo to dla mnie znaczy. Nie spodziewałam się, że aż tyle osób tutaj będzie. Bardzo dziękuję także organizatorom, którzy to wszystko zorganizowali. Naprawdę bardzo fajnie to wyszło - mówiła wdzięczna Ada podczas tej imprezy.

Dziewczyna, plastycznie utalentowana, namalowała też specjalnie na dzisiejszą aukcję obraz. Przedstawia tancerkę i w ten sposób łączy dwie pasje Ady: malowanie i taniec, z którego teraz, podczas chemioterapii, musiała jednak zrezygnować. Wiele innych przedmiotów, fantów, voucherów, a nawet samochód, przekazali na charytatywną licytację liczni ludzie dobrej woli. Zaangażowała się rada sołecka i koło gospodyń wiejskich. Była ciepła strawa w postaci mięs z grilla i grochówki, a także słodka kawiarenka. Do tego kiermasz przekazanych darów, w tym duża strefa z książkami i zabawkami dla dzieci oraz domowe przetwory. Wszystko to cieszyło się dużym zainteresowaniem licznie przybyłych gości, podobnie jak przejażdżki luksusowymi autami i strażacki pokaz ratownictwa oraz konne przejażdżki i stoisko z tatuażami i strzyżeniem, a dla najmłodszych - dmuchaniec.

Nie zabrakło też muzyki. Zaśpiewała Daria Dąbkowska, a gwiazdą popołudnia był zespół Loka. Pewnie zabawa w szczytnym celu we Frednowach trwałaby dłużej, gdyby nie deszcz, który przegonił część gości do domów.

Tak wstępnie podsumowali ten festyn organizatorzy:

- Bardzo Wam wszystkim dziękujemy za to, że byliście, licytowaliście i bawiliście się razem z nami, a to wszystko, by pomóc wspaniałej dziewczynie, która mieszka tuż obok nas. Trzymajcie kciuki, żeby jej się udało. A my będziemy Was dalej informować, co udało się zebrać. Dzięki za Wasze wielkie serca - napisali.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Źródło: MK Film Studio Iława.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Motocyklista 1 10 dni temu

    Info Iława zapomiała o nas wspomnieć

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.4669 sekundy