REKLAMAPatrz
REKLAMAZielona aleja 2

Zaćma, zwana również kataraktą, uznawana jest przez Światową Organizację Zdrowia za najczęstszą przyczynę upośledzenia narządu wzroku. Wpływa nie tylko na pogorszenie jakości widzenia. Zbagatelizowana w wielu przypadkach prowadzi do ślepoty. Na szczęście operacyjnie jest całkowicie odwracalna. Obecnie najnowocześniejszą metodą leczenia zaćmy stała się fakoemulsyfikacja. Pozwala ona na małoinwazyjne usunięcie zmętniałej soczewki, a następnie zastąpienie jej nową.

Zaćma – kiedy należy zgłosić się do okulisty?

Zaćma jest chorobą, która polega na zmętnieniu naturalnie przejrzystej soczewki oka. Zazwyczaj dotyka osoby w podeszłym wieku i jest efektem fizjologicznego procesu starzenia się organizmu. Może być również spowodowana urazami lub stanami zapalnymi narządu wzroku, chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca, a także przyjmowaniem niektórych leków. Zdarza się, że jest wadą wrodzoną. Objawy zaćmy zależą od stopnia jej zaawansowania. Na początku choroba ta może rozwijać się bez wyraźnych oznak, jednak z czasem zaczynają pojawiać się problemy z jakością widzenia. Do najczęstszych symptomów zaćmy należą:

- pogorszenie ostrości widzenia – zamazane kształty i zamglony obraz;

- zaburzenie postrzegania kolorów – są mniej intensywne;

- potrzeba używania mocniejszego światła do czytania;

- gorsza widoczność w nocy;

- częsta zmiana okularów, bez widocznych rezultatów.

Dzisiejsze metody leczenia zaćmy pozwalają na jej całkowite usunięcie. Jedną z nich jest fakoemulsyfikacja.

Fakoemulsyfikacja – skuteczna metoda leczenia zaćmy

Szukasz najlepszej metody, która przywróci Ci ostrość widzenia i tym samym poprawi jakość życia? Leczenie zaćmy w Centrum Medycznym MAVIT obejmuje wykonywaną przez wykwalifikowanych specjalistów fakoemulsyfikację. Obecnie jest najpopularniejszą i najbardziej skuteczną metodą w leczeniu tej choroby. Polega na rozdrobnieniu zmętniałej soczewki za pomocą ultradźwięków, która następnie zostaje wypłukana przy pomocy aparatury. Dzięki temu pozostaje po niej tylko tylna torebka, która umożliwia wszczepienie sztucznej soczewki. Sam zabieg jest bardzo prosty i przede wszystkim bezbolesny. Trwa około 20 minut i przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Dlaczego fakoemulsyfikacja w porównaniu z klasycznym zabiegiem usunięcia zaćmy jest lepsza?

- Szybsze gojenie się rany po zabiegu – niewielkie nacięcie nie wymaga zakładania szwów.

- Krótka rekonwalescencja – oko goi się bardzo szybko, dzięki czemu powrót do codziennych obowiązków możliwy jest już po kilku dniach.

- Szybka stabilizacja widzenia – dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia astygmatyzmu pooperacyjnego.

Pamiętaj, aby nie czekać, aż zaćma będzie w zaawansowanym stadium rozwoju. Decyzję o wykonaniu zabiegu należy podjąć w porozumieniu z lekarzem, w momencie, gdy choroba przeszkadza w codziennych czynnościach i w znacznym stopniu wpływa na komfort życia.

Artykuł sponsorowany.

TEMATY polecamy
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3783 sekundy