REKLAMATop brands
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Tym razem liczące 185 sztuk świń stado trzeba wybić z powodu wykrycia w tej hodowli wirusa ASF. Kolejne ognisko afrykańskiego pomoru świń służby weterynaryjne potwierdziły w miejscowości Rodzone (gm. Lubawa).

To już 13. ognisko afrykańskiego pomoru świń u świń wykryte w tym roku tylko na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

- 10 września otrzymano sprawozdania z badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – PIB w Puławach dotyczące próbek pobranych od świń w gospodarstwie liczącym 185 szt. świń, zlokalizowanym w miejscowości Rodzone, gmina Lubawa, powiat iławski - podaje w komunikacie na ten temat Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii. - W gospodarstwie wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby zgodnie z przepisami UE oraz rozporządzeniem MRiRW z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń.  

Rodzone to miejscowość już objęta obszarem zapowietrzonym w związku z ASF po tym, jak wcześniej wykryto tutaj inne ognisko tego samego wirusa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASalon okulistyczny

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3971 sekundy