REKLAMAWet
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2021, 08:30 komentarzy 5

(Fot. Info Iława.)

Na początku tygodnia ruszyły prace nad nowym muralem, który ozdobi jeden z obiektów w centrum Iławy. "Płótnem" artystek - autorek projektu i pomagających im wolontariuszy są - jeszcze do niedawna szare i brzydkie - ściany wiaduktu kolejowo-drogowego na ulicy Sobieskiego.

Prace potrwają do piątku włącznie, a w pełnej krasie mural będzie można zobaczyć podczas sobotniego pikniku, wieńczącego cały projekt.

"Niebo jest wciąż niebieskie", to tytuł pracy - o takim optymistycznym podejściu do życia chcą nam przypomnieć autorki projektów, które nanoszone są teraz na ściany wiaduktu. To iławianka Agata Topolewska, a także inne zaprzyjaźnione z nią artystki: Natalia Śliwińska, Anna Graczyk, Weronika Jeziorek i Anna Czaplińska; razem realizują ten projekt jako grupa "Czirfu i Dżojfu z Czikago".

Na mural składają się barwne elementy nawiązujące do flory i fauny, a całość ma być niczym zaczarowany ogród. Poglądową wizualizację można było zobaczyć w artykule na infoilawa.pl, dostępnym pod tym linkiem, a na żywo obejrzymy gotowy mural już w najbliższą sobotę. Na ten dzień, na godzinę 12:00, planowany jest piknik połączony z odsłonięciem pracy i warsztatami tworzenia szablonów.

W poniedziałek, pierwszego dnia tworzenia muralu, w prace zaangażowały się dzieci - uczestnicy zajęć plastycznych prowadzonych przez Agatę Topolewską, wolontariuszki Iławskiej Grupy Ratownictwa, a nawet przechodnie, zainteresowani twórczym "zamieszaniem" w centrum miasta, którzy chcieli mieć chociaż swój mały wkład w powstający mural. Jest to możliwe także w nadchodzących dniach.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~DONALD 5 8 dni temuocena: 60% 

  Na szczęście już niedługo Młotek przejmie fotel burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kraj Rad 4 8 dni temuocena: 50% 

  Grunt że kasa wydana. Na kolejny beznadziejny pomysł władz. Kto to zatwierdził?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 3 9 dni temuocena: 100% 

  Przyjdzie jakiś cwierćinteligent i pomaluje napisami o miłości do Lechii Gdańsk

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kne 2 9 dni temuocena: 70% 

  Czyli olali komentarze, że projekt jest beznadziejny i i tak nas uszczęśliwią?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nop 1 9 dni temuocena: 100% 

  Chuligany z puszką farby i tak go zaraz zamalują jakimś gównem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5847 sekundy