REKLAMAWet
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2021, 09:03 komentarzy 3

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Dziwne, nerwowe zachowanie na widok policjantów albo radiowozu często staje się przyczyną kontroli. Tak właśnie było w przypadku pewnego 32-latka z Iławy - podczas przeszukania znaleziono przy nim amfetaminę. Z tym samym środkiem wpadli jeszcze dwaj inni mieszkańcy naszego miasta.

"Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3" - z tego artykułu Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w najbliższym czasie będą tłumaczyć się trzej mężczyźni.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie podczas wykonywania czynności służbowych wobec dwóch mieszkańców Iławy ujawnili, że posiadają oni woreczki strunowe. W trakcie badania okazało się, że zawierają one amfetaminę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili ich w policyjnej celi.

Natomiast iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji 32-latka. 

- Kiedy funkcjonariusze rozmawiali z mężczyzną, ten zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z powyższym policjanci poprosili o wydanie wszystkich przedmiotów pochodzących z przestępstwa bądź mogących służyć do jego popełnienia - relacjonuje tę interwencję asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Po chwili okazało się, co było przyczyną takiego zachowania mieszkańca Iławy. Mężczyzna w kieszeni spodenek miał schowane zawiniątko w folii aluminiowej, z zawartością białego proszku. Badanie narkotestem wskazało, że jest to amfetamina. 

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i przedstawili mu zarzut, do którego ten się przyznał.


W myśl art. 62. 1. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii "Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat".


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Rich 3 9 dni temu

  Co to za ćpunki, przypałowcy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Arbuz 2 9 dni temuocena: 100% 

  Kanar też na wakacje wyjechał...........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jadę na gape 1 8 dni temuocena: 100% 

  A miał bilet??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3696 sekundy