REKLAMADziałki
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2021, 09:21 komentarzy 1
Służby w szkole podstawowej w Gałdowie.

Służby w szkole podstawowej w Gałdowie. (Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

To część zakrojonej na szerszą skalę akcji. Dzisiejszego poranka do trzech szkół w powiecie iławskim dotarły wiadomości e-mail z groźbami. Placówki zaalarmowały służby.

Podobne zgłoszenia nadchodzą także z innych powiatów w całym województwie warmińsko-mazurskim. Wśród placówek, które w czwartek rano kontaktowały się z policją, była szkoła podstawowa w Gałdowie (gm. Iława).

Z nadesłanej tutaj przez przestępców wiadomości wynikało, że w jednym z plecaków jest ładunek wybuchowy, który ma ulec eksplozji. Do innej placówki przyszedł e-mail z wiadomością o rzekomym pozostawieniu na jej terenie zbiornika z gazem bojowym.

- Łącznie takie i podobne alarmy miały dziś miejsce w trzech szkołach na terenie naszego powiatu - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Na miejsce w każdym takim przypadku udaje się grupa dochodzeniowo-śledcza; przyjmowane jest zgłoszenie o przestępstwie - dodaje.

Dzisiejszych gróźb nie uznano za wiarygodne. Nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji. To część tzw. hakerskiej kaskady, równoczesnego ataku na wiele różnych placówek na terenie danego regionu czy kraju.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAModera

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~krzysiek 1 miesiąc temuocena: 67% 

    Gdyby ktoś naprawdę podłożył ładunek wybuchowy to na pewno by o tym nie powiadomił bo mija to się z celem, po prostu jakiś idiota robi sobie żarty.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2711 sekundy