REKLAMALavard
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 września 2021, 15:23 komentarzy 55

(Fot. archiwum szkoły.)

U jednego z nauczycieli pracujących w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie potwierdzono właśnie zakażenie koronawirusem. Dyrekcja szkoły jest już w trakcie wdrażania stosownych procedur.

Wszystko wskazuje na to, że nie obejdzie się bez zmian w organizacji pracy placówki, która w nowym tygodniu najprawdopodobniej przejdzie na - częściowe - nauczanie zdalne. Szczegóły zostaną podane przez dyrekcję, która wcześniej zasięgnie opinii sanepidu i organu prowadzącego.

Piątek kończący drugi pełny tydzień nauki w nowym roku szkolnym, to dzień, w którym do dyrekcji "Budowlanki" dotarła informacja o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z nauczycieli. 

- Plan działania w takiej sytuacji mamy od dawna przygotowany, obecnie wdrażamy go w życie. Jestem teraz w trakcie przygotowywania wniosku do Sanepidu - mówi dyrektor "Budowlanki" Elżbieta Gościńska.

Dzisiaj, po uzyskaniu informacji o zakażeniu SARS-CoV-2 u nauczyciela, część uczniów została odesłana do domów. Nauczanie zdalne, jeśli taki sposób organizacji pracy szkoły zostanie zatwierdzony, obejmie 8 klas; będzie to tzw. hybryda, czyli "wariant B" - połączenie nauczania zdalnego określonej grupy z kontynuacją nauki stacjonarnej przez resztę. Jeśli chodzi o kontakt pomiędzy nauczycielami, to, jak dowiedzieliśmy się w szkole, jest on obecnie ograniczony.

Szczegóły na temat organizacji pracy szkoły dyrekcja jeszcze potwierdzi po uzyskaniu pozytywnej opinii sanepidu i zgody organu prowadzącego.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

55Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Uczeń "budowlanki" 55 29 dni temuocena: 75% 

  To jest przykre jak szkoła potrafi kłamać by tylko nie mieć problemów. W szkole nauczyciele nie mają wcale ograniczonego kontaktu niektórzy na przerwach noszą maseczki, niektórzy nie. Przez okno widać jak w pokoju nauczycielskim zdejmują maski każdy rozmawia z sobą, kaszlą, kichają i wszystko jest git :). My też mamy rodziny do których chcemy wrócić i też mamy osoby starsze które nie mogą się zaszczepić przez choroby. Skoro w szkole wystąpił wirus to może wystąpić też u innych w klasie nie nosimy maseczek warto zauważyć. Opamiętajcie się trochę i nie idźcie z tokiem myślenia że lekcje online były złe ponieważ nie były a nawet były lepsze od tych stacjonarnych. Opamiętajcie się i przestańcie bawić się naszym zdrowiem i zdrowiem naszej rodziny. Pozdrawiam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczeń 54 29 dni temu

  Wiele nauczycieli jest niezasczepionych a z tego co wiem to w szkole zaraził się ksiądz jeden jak i drugi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 53 29 dni temu

  Uczniu, a masz może informację czy Pani była zaszczepiona w pełni?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M001P 52 miesiąc temuocena: 45% 

  "[...] połączenie nauczania zdalnego określonej grupy z kontynuacją nauki stacjonarnej przez resztę." - ta "określona grupa" od nauczania zdalnego to osoby niezaszczepione. Jest to złamanie przez szkołę art. 32 konstytucji RP.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M001P 51 miesiąc temuocena: 33% 

  Oczywiście, że dyrekcja będzie za to odpowiadać. Nie mają obowiązku wykonania polecenia niezgodnego z prawem. Art. 100 § 1 Kodeksu pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 50 miesiąc temuocena: 50% 

  Cóż, wystarczy skarżyć dyrekcję. Rząd w piękny sposób zrzucił łamanie prawa jako zalecenia dla dyrekcji placówek, które to poniosą odpowiedzialność jak się rodzice wkurzą na wprowadzenie bezprawnych ograniczeń w dostępie do nauki.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 49 miesiąc temuocena: 50% 

  Te maski to mają takie działanie jak powiedział jeden z chirurgów jak byś wsadził rurę do odbytu i wdychał takie jest działanie maski będą powodować grzybice dróg oddechowych to nie są maski przeciw wirusowe a grypy były są i będą a za covid gruba kasa leci co miesiąc nie neguję tego że niema korony ale bez przesady gdzie są zapalenia płuc, oskrzeli gdzie kiedyś ludzie chorowali teraz tylko covid

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~321 48 miesiąc temuocena: 63% 

  Ten (prawdopodobnie ten sam, bo z tą rurą zakładam, że zmyślone) sam powiedział ",że aby uniknąć zarażenia koronawirusem należy często i dokładnie myć ręce, nie wychodzić z domu z infekcją oraz zachować higienę w życiu codziennym." A w Polsce "Dłonie nie są też myte w przypadku połowy mężczyzn i co czwartej kobiety po wyjściu z toalety. " A jak widać w sklepie kaszlemy i kichamy albo przed siebie albo w dłoń. To może jednak lepiej w tę maskę kichnąć (jak z myciem rąk mamy problem), po tym jak ktoś nas zmusi do jej ubrania, a ręce jednak dezynfekować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janusz. 47 miesiąc temuocena: 40% 

  Nauczanie powinno być zdalne. Każdy pracuje jak mu wygodnie. Lekcje powinny być nagrywane w formie filmików. Rząd powinien zlecić zrobienie odpowiednich programów do nauczania. Nie potrzeba by było utrzymywać wielkich obiektów jak szkoły i ogromu nauczycieli. Same korzyści dla budżetu. Kto chce się uczyć ten będzie. Edukacja to przywilej nie obowiązek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trzeźwy 46 miesiąc temuocena: 83% 

  Hehe, ale bredzicie. Zero pojęcia o psychologi dzieciaków, a już tych współczesnych pieszczochów...Już widzę, zasiadają grzecznie przed monitorkiem i chłoną wiedzę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 45 miesiąc temuocena: 67% 

  Wtedy nie potrzeba tak dużo nauczycieli. Wystarczy jeden na województwo. W systemie oceniania testów z kluczem sprawdzanie prac może być automatyczne. System szkolnictwa skorzysta generując oszczędności na poziomie ograniczenia zatrudnienia nauczycieli.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 44 miesiąc temuocena: 78% 

  Dopadnie i was sceptyków szkoda czasu na jakiekolwiek tłumaczenia myślenie na poziomie bohaterów z filmu Konopielka (◔‿◔)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pytania 43 miesiąc temuocena: 39% 

  KTO wypłaca odszkodowania za potencjalne powikłania po szczepieniu? Jaki jest ich tryb wypłacania? Natychmiastowy w przypadku jeśli np. zostanę całkowicie sparaliżowany i nie będę mógł pracować zarobkowo i utrzymać rodziny? A może nikt bo przecież to jest dobrowolny zabieg i odpowiedzialność jest scedowana na zaszczepionego? Co jeśli się okaże, że te specyfiki są szkodliwe i wyjdzie to za parę miesięcy/lat?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ech 42 miesiąc temuocena: 85% 

  COVID jest szkodliwy człowieku ogarnij się! Naucz się szacować ryzyko a nie głupoty powtarzasz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jesień 41 miesiąc temuocena: 52% 

  Ja się pytam dlaczego w czasie wakacji nie było wykonywane tyle testów? Nie było covida a teraz bach... ludzie chorują jak co roku na grypy anginy czy zwykle przeziębienia, taki mamy teraz okres ale o tych chorobach już się nie mówi i nie słyszy. Teraz covid wrocił z urlopu i przez następne pół roku nie będzie innej choroby.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miłej soboty 40 miesiąc temuocena: 75% 

  Drodzy Państwo , szczepienia od lat pozwalają radzić sobie z wieloma niebezpiecznymi chorobami. Proszę o artykuły naukowe mówiące o szczepieniach jako niebezpiecznych produktach o podstawach do wysnuwania takich tez. Ponad to jeśli odrzuca Pan/Pani osiągnięcia naukowe rozwijane przez lata, sugeruję odrzucenie smartfona, który jest jednym z nich. A dbanie o słabych i starszych to nie manipulacja , ale bycie dobrym odpowiedzialnym człowiekiem i tyle!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 39 miesiąc temuocena: 48% 

  Dbajmy o słabszych: argument erystyczny mający na celu wzbudzenie poczucia winy... Zróbcie sobie lepsze szkolenia z manipulacji bo to już do ludzi nie trafia, a ileż można uprawiać ten sam trolling. Ja rozumiem, że za wpisy promujące te potencjalnie niebezpieczne produkty medyczne zapewne nieźle płacą, ale bez przesady ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antek 38 miesiąc temuocena: 38% 

  Co daje szczepienie? Tak naprawdę poproszę, poza magicznym "bo się BĘDĘ CZUŁ bezpieczniej"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dbajmy o slabszych 37 miesiąc temuocena: 62% 

  Chorują na grypy, anginy i COVID , który raczej rozprzestrzenia się najszybciej. Więc się szczepmy, nośmy maski a wtedy chorzy onkologicznie, osłabieni i starsi dzięki nam będą bezpieczniejsi! To że młodzi i silni może lekko przejdą COVID, nie znaczy że starsi tez.Dbajmy o słabszych i schorowanych to tak niewiele ubrać maskę do sklepu i się zaszczepić ! A każdy z nas życie ma tylko jedno! Jak można coś zrobić to czemu nie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asia 36 miesiąc temuocena: 48% 

  Byłam dziś z dzieckiem u lekarza to mnie opiepszyli ze jesteśmy w maskach i wes zrozum o co tu chodzi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z 35 29 dni temuocena: 100% 

  Asia debilu. WEŹ się ogarnij i nie wymyślaj głupot. Zresztą u dentysty to musiałaś w końcu zdjąć maseczkę. Jak Ci miał wyrwać tą uszkodzoną przez konkubenta jedynkę?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 34 miesiąc temuocena: 67% 

  Przestań wpisywać bzdury po co to robisz .........

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 33 miesiąc temuocena: 42% 

  Przecież nie można wymagać zakładania maseczek o czym każdy mądry człowiek wie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Info 32 miesiąc temuocena: 10% 

  Z ciekawości jaki lekarz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xdd 31 miesiąc temuocena: 56% 

  Nauczyciele całe przerwy przesiadują razem w pokoju pijąc kawę więc jak zachowują ostrożność ostatnio się przytulali na przywitaniem kpina jak ciul

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xd 30 miesiąc temuocena: 38% 

  Myślę że pan rurek wali setki w sali nr8

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stan 29 miesiąc temuocena: 43% 

  jeśteś pewny że pija kawę a nie coś mocniejszego?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~3737 28 miesiąc temuocena: 26% 

  tez jestem chory i co druga osoba choruje w klasach, czekajmy dluzej dobra logika

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ulicznik 27 miesiąc temuocena: 6% 

  zgadzam sie z pana wypowiedzia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nauczyciel 26 miesiąc temuocena: 22% 

  W szkolach nie ma przestrzegania żadnych zasad. Zamknijcie te szkoły jak najszybciej bo inaczej znowu będzie tyle zgonów co rok temu. Nic was to nie nauczylo??? ... Brak maseczek, brak płynów do dezynfekcji, brak odstępów. To nie może skończyć się dobrze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 25 miesiąc temuocena: 58% 

  Testu, który nie wiadomo co wykrywa, a nie stwierdza choroby tylko, że ktoś, ma coś w gardle/nosie. I nie oznacza to, że ktoś jest chory. I pewnie gdyby każdemu zrobić ten test to by wyszło, że prawie każdy to coś ma... Bzdury do kwadratu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Z 24 29 dni temuocena: 50% 

  Krzysiu ty czopku. Testów jest robionych kilkadziesiąt tysiecy dziennie, a zakażeń wykrywanych na razie poniżej 1 tysiąca. Będziesz człowieku.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~A 23 miesiąc temuocena: 47% 

  Tak to takie mądre a szczepić się nie chcą i robią zamieszanie. Powinni zostać ukarani

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ 22 miesiąc temuocena: 33% 

  Nieee wiem czy to iluzja ??? Ale jeśli nie to prawidłowo myślący człowiek powinien wiedzieć że nie szczepi się przeciw covidowi bo to tak nie działa. Covid był dużą zagadką ale nie większą niż "rak", daje się ludziom nadzieję na wyzdrowinie, szczepionki do dziś nie wynaleziono na komórki nowotworowe. Jeśli zas chodzi o szczepionki na covid to nic innego jak wirus z którym walczy organizm, jedni przechodzą bez skutków ubocznych a inni niestety gorzej niż przy grypie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Info 21 miesiąc temuocena: 88% 

  2% osób umiera na COVID , szczepienia powikłania to aż 20 razy MNIEJ. Czyli średnio w bloku umrą 1-2 osoby. Powikłania są nieczęste i to od bardzo lekkich poczynając. Rzeczywiście taniej wyjdzie jak część poumiera niż będziemy wypłacać odszkodowania idąc Pańskim tokiem myślenia, ale więcej osób będzie cierpieć jeśli nie będziemy się szczepić. Ja znałem osoby, które umarły na covid.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawe... 20 miesiąc temuocena: 44% 

  Loteria! Chyba loteria powikłań. Właśnie rusza pierwszy proces z tytułu paraliżu po jednym ze specyfików. Kto wypłaci odszkodowanie? Producent czy może rząd z naszych pieniędzy? A może spławią z kwitkiem bo przecież to było dobrowolne - w końcu oświadczenie przed szczepieniem się podpisuje, że się bierze całą odpowiedzialność na siebie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 19 miesiąc temuocena: 39% 

  Jaka odporność zbiorowa skoro szczepienie nie chroni przed zachorowaniem, nie chroni przed niczym. Lżej się przechodzi? Znam osoby, które ledwo co przeszły covida po szczepieniu. Loteria z nagrodami? Jaja jakieś... Jakby coś było super i bezpiecznie to by nie trzeba było robić loterii i grozić ludziom oraz stosować przymusu.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Proszczepienia 18 miesiąc temuocena: 68% 

  Ludzie ogarnijcie się i się szczepcie! Odporność zbiorowa o to chodzi! Cała reszta nieprzemyślanych wywodów nie ma sensu! Po szczepieniu znacznie lzej przechodzi się wirusa ! Nie bądźcie ciemniakami! A jak racjonalne argumenty nie przekonują to jest loteria , w której można wygrać nagrody!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzyś 17 miesiąc temuocena: 54% 

  To po cholerę jest szczepienie? W końcu miało chronić przed zachorowaniem, a teraz "moje szczepienie działa dopiero jak ty się zaszczepisz". Beka na maksa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kto pytał 16 miesiąc temuocena: 58% 

  A co ci człowieku w ogóle chodzi?? Jak się zaszczepiłeś to twoja sprawa. Ja się nie zaszczępię bo i tak nic to nie zmienia, jak ktoś z kim miałem kontakt będzie miał covida to również dostanę kwarantannę albo mogę zachorować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewelina 15 miesiąc temuocena: 33% 

  Jestem za nauczaniem zdalnym. Mi dziecko w domu nie przeszkadza. Kto chce się uczyć ten będzie a kto nie to i tak nie będzie. Edukacja to przywilej nie obowiązek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 14 miesiąc temuocena: 100% 

  Lulu glupoty piszesz lekarza np chirurgia też zdalnie naucza operacje robić,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antek 13 miesiąc temuocena: 83% 

  Jan. Jeżeli ktoś ma przyjaciół to ma ich także będąc na nauczaniu zdalnym. Jeśli jest aspołeczny to niczyja to wina

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 12 miesiąc temuocena: 77% 

  W kontekście problemów psychologicznych dzieci i braku kontaktu z rówieśnikami to na znaczenie. I to ogromne. Niestety okazuje się, że nawet pedagodzy zaczynają świadomie o tym "zapominać" pod pozorem pseudo pandemii.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lulu 11 miesiąc temuocena: 42% 

  Dokładnie tak Ewelina. Jak ktoś będzie chciał się nauczyć to forma nauczania nie ma znaczenia. Dzięki zdalnym każdy może pracować w swoim tempie czy uczestniczyć w lekcjach nawet podczas choroby. Szkoda, że nie jest to doceniane narzędzie pracy w szkołach ...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adi 10 miesiąc temuocena: 46% 

  Do Pedagog ~ jak myślisz że bycie nauczycielem to miód i mleko, to proszę podjąć prace w tym zawodzie, są oferty na stronach kuratoriów i dopiero potem proszę się wypowiadać!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pedagog 9 miesiąc temuocena: 72% 

  Nauczyciele kombinują z covid do roboty nie w domu siedzieć i wypłatę brać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 8 miesiąc temuocena: 46% 

  NIestety ale wedle moich obserwacji 80 % populacji iławskiej chodzi bez masek i kpi z wirusa. A on idzie spokojnie do góry rośnie, bez masek, idzie po zakupy itd itp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 7 miesiąc temuocena: 90% 

  Do Beka nie zaprzeczam że trafny nick sobie dobrałeś jest ci do twarzy z nim ..... Z twoimi wiadomościami zacofanymi na poziomie bohaterów z filmu Konopielka nie powinieneś wogóle zabierać głosu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beka 6 miesiąc temuocena: 29% 

  Moje szczepienie działa jak ty się zaszczepisz... Idiotyczna logika. Przecież szczepienie nie chroni przed przenoszeniem ani zachorowaniem :-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do wszystkich 5 miesiąc temuocena: 71% 

  Bardzo mi zależy żebyście wszyscy zrozumieli : 1 szczepienia zmniejszają liczbę zgonów 2 musi się zaszczepić wysoki procent populacji aby szczepienie miało wysoka skuteczność - tak to działa a z pytaniami proszę zwracać się do specjalistów 3 maski o dziwo nawet materiałowe zmniejszają prawdopodobieństwo zarażenia kogoś , ja noszę ,bo nie chcę mieć na sumieniu czyjejś ukochanej babci Heli z kolejki w Kauflandzie , jeśli będę.przechodzić bezobjawowo COVID.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dziula 4 miesiąc temuocena: 55% 

  Tak, tak w końcu ludzie bez masek to 'nosiciele śmierci' KPINA! Proszę przeczytać informację na opakowaniu maseczek, która informuje, że nie chronią one przed niczym!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~456 3 miesiąc temuocena: 58% 

  To nie "populacja" (dla mnie to są ludzie) kpi z wirusa tylko "autorytety" i rządzący robią sobie z nas jaja tworząc medialną pandemię. Gdzie te trupy na ulicach?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzyś 2 miesiąc temuocena: 58% 

  A co dają maski, poza tym, że nic, a raczej szkodzą zdrowiu. Widziałeś prawdziwą maskę antywirusową? Na komary stawiasz płot na balkonie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XYX 1 miesiąc temuocena: 57% 

  XYX To po co te szczepienia? Jak ktoś się boi to niech się zaszczepi i nie będzie się musiał maskować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4236 sekundy