REKLAMALavard
REKLAMAbanieczka2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2021, 10:22 komentarzy 7
Na zdjęciu Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i kierownictwo GKS-u Wikielec: prezes Krzysztof Bączek i wiceprezes Krzysztof Sadowski.

Na zdjęciu Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński i kierownictwo GKS-u Wikielec: prezes Krzysztof Bączek i wiceprezes Krzysztof Sadowski. (Fot. Info Iława.)

Wiele miłych słów padło pod adresem kierownictwa i działaczy GKS-u Wikielec i samorządowców Gminy Iława podczas piątkowego, oficjalnego otwarcia nowego klubowego budynku na stadionie w Wikielcu.

Mały klub, a może! Taki obraz dynamicznie się rozwijającego Wikielca, który - chociaż ma siedzibę na wsi - gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w powiecie iławskim i właśnie, razem z miejscowym samorządem, otworzył nowy klubowy budynek, wyłonił się z przemówień występujących gości.

Nowy klubowy budynek GKS-u Wikielec - oficjalnie otwarty.

Ilość zdjęć 73

Ci przybyli licznie; reprezentowany w Wikielcu, na uroczystości oficjalnego otwarcia nowego klubowego budynku, był m.in. Urząd Wojewódzki w Olsztynie, a także wojewódzki i powiatowy samorząd. W ten sposób, również w obecności zaproszonych na sportowy piknik kibiców, uroczyście otwierano gminną inwestycję, dofinansowaną przez resort sportu, w realizację której aktywnie włączył się też sam klub, m.in. inicjując przedsięwzięcie i zbierając środki na projekt.

Przemawiający nie szczędzili ciepłych słów.

- Przyjeżdżałem tutaj nie raz, już wtedy byłem pod wrażeniem Wikielca. Wiem, że potrzeby są różnorakie. Ktoś powie: boisko, a inny, że potrzebny jest chodnik, szkoła, wodociąg. Na wszystko może nie wystarczy, ale macie powody do dumy. Jeśli myślimy o przyszłości, to właśnie poprzez sport są wychowywane następne pokolenia, aby ta młodzież nie siedziała przed ekranami komputerów - podkreślał pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Jarosław Babalski.

- Inwestowanie w sport, to inwestowanie w przyszłość - zgodził się z nim podczas swojego przemówienia prezes GKS-u Wikielec, Krzysztof Bączek, który jako inicjatora budowy nowej siedziby klubu wymieniał swojego poprzednika na tym stanowisku, Krzysztofa Sadowskiego.

- Chciałbym pogratulować GKS-owi Wikielec, że rozwija się w tak imponującym tempie; rozwija się sportowo i infrastrukturalnie. Jest to wiejski klub, z małej miejscowości, a funkcjonuje w III lidze. Wikielec jest w szóstce najlepszych klubów naszego województwa, a jednocześnie jest jedną z najmniejszych miejscowości, jeśli chodzi o wszystkie kluby, które zrzeszamy w W-M ZPN. Życzę, żebyście się nie zatrzymywali, żeby ta III liga na stałe zagościła w Wikielcu - to z kolei życzenia dla GKS-u od Marka Łukiewskiego, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Do pełni szczęścia w piątek zabrakło tylko i aż - zwycięstwa, sukcesu sportowego. Tego dnia, po zakończonych uroczystościach, GKS przegrał 1:2 z Mamrami Giżycko.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Krzychu 6 miesiąc temuocena: 100% 

  ciekawe czy są w końcu kibelki dla kibiców, czy dalej trzeba chodzić do lasu za potrzebą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~SW 5 miesiąc temuocena: 50% 

  KRYTYCZNE SPOJRZENIE TEŻ SIĘ NALEŻY- JEŚLI JUŻ STAWIA SIĘ TAKI PIEKNY OBJEKT TO TRZEBA PAMIETAĆ ŻE POWINNA BYĆ JESZCZE BIEZNIA TARTANOWA CHOĆ 4 TORY. W SZKOŁACH I WOGÓLE UPRAWIA DRUGI SPORT LEKOOATLETYKĘ. CHYBA ZAPOMNIELIŚCIE DZIAŁACZE ZE W SZKOŁACH W PROGRAMACH MACIE TĘ DYSCYPLINĘ. ALE I SĄ ZAWODY TEŻ. TYLE MACIE JUŻ LAT PIŁKĘ NOŻNĄ I PODAJCIE NAM KOGO ŻEŚCIE WYCHOWALI TAM U WAS NA BOISKU - NO KOGO?? KIM MOŻECIE SIĘ POCHWALIĆ NA P[OZIOMIE OGÓLNOPOLSKIM

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leń tapczanowy 4 miesiąc temuocena: 100% 

  przecież piłka nożna to nasz sport narodowy, reszta się nie liczy, niech na kartoflisku biegają. Takie mamy myślenie w kraju

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 3 miesiąc temuocena: 86% 

  Grali ze Skrobanką Rodzone

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 2 miesiąc temu

  A ilu wychowanków w pierwszym skladzie grało ?????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xba 1 miesiąc temu

  a wynik meczu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5436 sekundy