REKLAMABANK
REKLAMABiblioteka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2021, 13:30 komentarzy 23
Agata Topolewska, malarka z Iławy i współautorka projektu: Mamy nadzieję, że nasza ciężka praca nie zostanie zniszczona.

Agata Topolewska, malarka z Iławy i współautorka projektu: Mamy nadzieję, że nasza ciężka praca nie zostanie zniszczona. (Fot. Info Iława.)

Swój pierwszy mural właśnie odsłoniła w Iławie grupa "Czirfu i Dżojfu z Czikago", zawiązana przez zaprzyjaźnionych twórców podczas studiów w Instytucie Sztuk Pięknych UWM. 

"Niebo jest wciąż niebieskie", to tytuł tej barwnej pracy, którą na ścianach wiaduktu na ulicy Sobieskiego można już oglądać w pełnej krasie. 

Na pikniku zorganizowanym z okazji oficjalnego odsłonięcia muralu, zorganizowanym w sobotnie południe, pomimo niezbyt sprzyjającej, chłodnej i mokrej aury nie zabrakło gości.

- Dziękuję Agacie Topolewskiej za to, że włącza się aktywnie w tworzenie artystycznej tkanki naszego miasta - mówił burmistrz Dawid Kopaczewski. - Kultura, praca Iławskiego Centrum Kultury, to nie tylko duże koncerty i masowe wydarzenia, ale także właśnie takie projekty - dodał.

Ten kolektywny projekt to było twórcze wyzwanie, ale i ciężka, fizyczna, wielogodzinna praca, nie ukrywały autorki.

- Malarski maraton - tak określiła to jedna z autorek, malarka z Iławy Agata Topolewska. - Naszym wyzwaniem było połączenie łącznie pięciu wizji, pięciu projektów - dodała artystka, z którą współpracowały przez tym projekcie Natalia Śliwińska, Anna Graczyk, Weronika Jeziorek i Anna Czaplińska. - Nie było łatwo, wiele razy myślałyśmy, czy uda się skończyć pracę na czas - podsumowywała Agata Topolewska.

Teraz jedyne zmartwienie twórców to wandale. Mają nadzieję, że wszyscy uszanują ich ciężką pracę, docenią i nie zniszczą barwnej artystycznej nowości, która zastąpiła wcześniej pomazane, szare ściany wiaduktu.

Piknikowi towarzyszył występ grającego na skrzypcach Jakuba Kowalkowskiego, 12-letniego ucznia iławskiej szkoły muzycznej. Nie zabrakło też poczęstunku dla gości. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: Info Iława.

Mural w centrum Iławy oficjalnie odsłonięty na sobotnim pikniku.

Ilość zdjęć 17

REKLAMANAJLAK

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ginter 19 miesiąc temuocena: 80% 

  Dobra robota. Zważywszy na niewielki budżet przeznaczony na to i wynagrodzenie- zaledwie kilkuset złotych na osobę za kilkadziesiąt godzin pracy, za prawdziwy maraton (dwa ostatnie dni i noce dziewczyny pracowały non-stop bez przerwy na sen w trudnych warunkach). Dziwię się tym, co narzekają i nie potrafią docenić tego jak zmieniło się to miejsce. Obskurny tunel zamieniły na przyjemny przerywnik, dawkę energii tak potrzebnej zwłaszcza teraz w drodze do.... gdziekolwiek akurat zmierzamy. Miejsce to wywołuje samoistny uśmiech na twarzy. I chyba o to chodziło w tym projekcie..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ginter 18 miesiąc temu

  Dobra robota. Zwazywszy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 17 miesiąc temuocena: 82% 

  Brawo dziewczyny przepiękny mural ożywił ten ponury most i okolice wielkie podziękowania należą się dla Was i prosimy o więcej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emde....... 16 miesiąc temuocena: 67% 

  Dobrze że wykonanie muralu powierzono artystce z Iławy a nie z innego terenu. Promować należy miejscowych artystów . Mural w tunelu dodaje uroku miastu .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~grzegorz 15 miesiąc temuocena: 73% 

  Brawo Pani Agato. To, co Pani zrobiła, to powinna być jednak wisienka na torcie, a nie jedno z najważniejszych działań tej kadencji. Pewnie stąd te zastawione stoły :) Kawał dobrej roboty, jednak chleba to Iławie nie da.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rex 14 miesiąc temuocena: 57% 

  Brawo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 13 miesiąc temuocena: 64% 

  No tak, iławianie zaczęli się ekscytować takimi historiami, bo w sumie czym innym mają się ekscytować? Nawet Maśkiewicz pozostawiał po sobie duże inwestycje, w tym pierwszy kawałek obwodnicy, a przypominam, że wszyscy poprzedni burmistrzowie mieli 4 lata. Ten ma 5.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dzik 12 miesiąc temuocena: 77% 

  Bardzo fajnie i kolorowo brawo. Jakoś nikt wcześniej nie wziął się za zrobienie porządku z tym tunelem. Ludzie przestańcie tylko krytykować. Zacznijcie bardziej optymistycznie oceniać czyjąś ciężką pracę. Poproszę jeszcze o odświeżenie muralu na tyłach amfiteatru.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jeziorak.......... 11 miesiąc temuocena: 89% 

  Wszyscy są mądrzy i najlepiej wychodzi im krytyka. Sami pokażcie co umiecie , zazdrośnicy. Dlaczego do tej pory żaden krytykant się nie podjął zrobienia muralu w tym tunelu. Iławiacy , trochę szcunku dla sztuki i pokory. Jest takie powiedzenie że : " jeszcze się taki nie narodził , co by wszystkim dogodził ". Mural jest piękny i widać ogrom włożonej pracy przez artystki. Mieszkańcy powinni być dumni że mają takich artystów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~anj 10 miesiąc temuocena: 100% 

  Myślałem, że będzie gorzej, może być.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 9 miesiąc temuocena: 100% 

  Ale spoko ,dobrze jest .Sam kiedyś próbowałem coś i wiem że gdzieś trzeba potrenować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Loka 8 miesiąc temuocena: 43% 

  Troszkę przypomnina jakieś kwasowe jazdy po LSD ,i ten stół pełen wendlin :)))

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ewa 7 miesiąc temuocena: 80% 

  Jest piękny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~babcia 6 miesiąc temuocena: 50% 

  nie poświęcony długo się nie utrzyma

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 5 miesiąc temuocena: 85% 

  Iławiacy co by nie zrobił, to i tak jak zwykle będą niezadowoleni. Mnie ten mural nie ziębi ani nie grzeje, lepiej wygląda niż było do tej pory. Szkoda, że miasto nie skontaktowało się z gdańskim artystą Tuse, wystarczy zobaczyć jakie graffiti i murale stworzył w Gdańsku i nie tylko. Myślę, że koszty by nie były wielkie. Może następnym razem Iławo?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kiejstut poniższy do ostródy ! a sio 4 miesiąc temuocena: 70% 

  a pomysł kiejstuta co do wyspy odsłonił podświadomie jego charakter

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomasz K. Dąbrowski 3 miesiąc temuocena: 47% 

  Też uważam, że nie ma co marudzić. Wygląda to całkiem przyjemnie, choć i nijako. To nie zarzut co stwierdzenie faktu. Właśnie taka jest sztuka, odsłania podświadomie charakter swoich inicjatorów. Na następny raz ze swojej strony rekomenduję Tytusa Brzozowskiego. Bardzo umiejętnie gra kolorami i kompozycją

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Jednak nie to co pisze gość wyżej. O wiele ciekawsze są te tzw. bohomazy jak ich zwą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 1 miesiąc temuocena: 62% 

  Pomysł dobry , szkoda że nie nawiązuje do miasta , żaglówki, fontanna , dworzec coś w tym stylu. A tak mamy kolorowe bohomazy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATartak
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8067 sekundy