REKLAMAPZW Iława
REKLAMASadek

(Fot. Info Iława.)

Śledczy zatrzymali dwie osoby w związku z tragiczną śmiercią mieszkańca Susza w wieku 55 lat, podaje polsatnews.pl. 

Martwego mężczyznę wczoraj wieczorem znalazł w mieszkaniu na ulicy Wiejskiej jego brat. Okoliczności tej sprawy wskazują na zabójstwo.

Wczoraj, po odkryciu ciała, policja prowadziła obławę na możliwego sprawcę. Jak się dzisiaj okazało, doszło do zatrzymań.

- W tej sprawie zostały zatrzymane dwie osoby - powiedział polsatnews.pl prok. Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu. Któraś z nich może być wytypowana jako sprawca. - Trwają czynności - dodał prokurator.

Wcześniej iławska policja, reprezentowana przez oficer prasową st. asp. Joannę Kwiatkowską, potwierdziła, że mężczyzna, którego martwego w mieszkaniu na ulicy Wiejskiej znalazł brat, był w pozycji siedzącej, z raną głowy. 

Dalsze czynności w tej sprawie policji, działającej pod nadzorem prokuratury, są w toku.

Tymczasem tragicznie zmarłego 55-latka żegna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Susza, gdzie mężczyzna w przeszłości aktywnie działał.

- Od lat 80-tych do około 2007 roku czynnie pełnił funkcję kierowcy, bardzo często będąc na pierwszej linii działań ratowniczych - wspominają kolegę druhowie. - W późniejszych latach jego udział w życiu jednostki został mocno ograniczony, jednak w newralgicznych momentach potrafił w przypadku alarmu i braku kierowców "uratować" sytuację i ponownie wsiąść za "fajerę" - podkreślili.

Zmarły, za ratowanie w 2006 roku topiącego się w Jeziorze Suskim mężczyzny został odznaczony Brązowym Medalem "Za Zasługi Dla Pożarnictwa".

- Zapamiętamy go jako świetnego kierowcę i kolegę z niepowtarzalnym poczuciem humoru. Jego historie o "jeździe do pożaru stodoły w Piotrkowie Starem 26" rozśmieszały wszystkich do łez, nawet słyszane po raz "enty" i na pewno będziemy je wspominać - dodają ochotnicy z Susza. - Rodzinie chcielibyśmy złożyć najszczersze wyrazy współczucia. Spoczywaj w pokoju.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2639 sekundy