REKLAMAin-meble
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 września 2021, 12:46 komentarzy 2

(Fot. Warmia.mazury.pl.)

Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się w niedzielę, 19 września 2021 roku na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego w Olsztynku. Organizatorem wydarzenia był samorząd województwa.

- Ogromnie się cieszę, że po roku przerwy spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi mogliśmy się spotkać tradycyjnie w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, by wspólnie celebrować Święto Plonów - mówił do uczestników gospodarz wydarzenia, marszałek Gustaw Marek Brzezin. - To piękna tradycja naszej narodowej tożsamości, kultury oraz obrzędowości, a przede wszystkim czas podziękowania Bogu za zebrane plony, a rolnikom za trud związany z codzienną, ciężką pracą na roli. To też wspaniała okazja do wspólnego spotkania rolników z całego województwa. Tym bardziej, że mieszkamy w regionie, w którym rolnictwo stanowi jeden z kluczowych i najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów gospodarki.

f

Marszałek Gustaw Marek Brzezin powitał wszystkich rolników, sołtysów, przedstawicieli instytucji działających na rzecz rolnictwa, przedstawicieli związków branżowych i zawodowych rolników, a także grupy wieńcowe. Mszę świętą koncelebrował metropolita warmiński ks. abp. Józef Górzyński. Po części oficjalnej dla zgromadzonych wystąpił zespół MEJK.

Gospodynie jak co roku rywalizowały o tytuł najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Na III miejscu w konkursie na wieniec znalazły się Gołdap i Jeziorany (przyznano nagrody po 3 tys. zł), II miejsce - Biała Piska i Bartoszyce (po 4 tys. zł), a na I miejscu – Banie Mazurskie (5 tys. zł). Nagrodę specjalną w tym konkursie wygrał wieniec zgłoszony przez gminę Budry (1,5 tys. zł). Wyróżnienia (po 1,3 tys. zł) przypadły wieńcom zgłoszonym przez gminy: Olsztynek, Budry, Susz, Grodziczno, Iława, Miłakowo i Płośnica.

Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejsze stoisko dożynkowe. Tu na III miejscu znalazły się Gubławki z gminy Zalewo i Rozogi z gminy Sorkwity (po 2,5 tys. zł), na II miejscu Straduny z gminy Ełk i Nawiady z gminy Piecki (po 3 tys. zł), a na I – Piotraszewo z gminy Dobre Miasto (3,5 tys. zł). Wyróżnienia w tej rywalizacji powędrowały do Stradun z gminy Ełk i Nawiad z gminy Piecki (po 1,5 tys. zł).

Podczas wydarzenia wręczono również „Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego“ oraz „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego:

1. Biadała Krzysztof.
2. Dramiński Janusz. 
3. Leyk Czesław. 
4. Leyk Janina.
5. Mikołajczyk Przemysław. 
6. Sadłowska Jadwiga.
7. Sadłowski Franciszek.
8. Salitra Jerzy.
9. Szczepkowski Zenobiusz.
10. Waraksa Marian.

„Zasłużony dla Rolnictwa”  (wnioskodawcą tej odznaki jest Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego):

1. Remuszko Agnieszka.
2. Szopiński Piotr Grzegorz.
3.Piotrkowski Roman.
4. Rutyna Teresa.
5. Piekarski Zbigniew.
6. Rymszewicz Alicja.
7. Mikos Halina.
8. Wróblewska Helena.
9.  Lisiewski Jan.
10. Tkaczuk Janusz.
7. Gawryszewska Joanna.
8.  Konkiel Katarzyna.
9. Małyska Mariola.

„Zasłużony dla Rolnictwa”  (wnioskodawcą tej odznaki jest prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej, Romuald Tański):

1. Dudziak Mateusz.
2. Dziki Mariusz.
3. Głowacka Mariola.
4. Gołębiewski Bogumił.
5. Kazaniecki Krzysztof.
6. Kopyciński Jarosław.
7. Krauze Barbara.
8. Kuhn Karolina.
9. Łada Dorota.
10. Łobik Alojzy.
11. Maczuga Daniel.
12. Mateblowski Paweł.
13. Musiał Mariusz.
14. Naszkiewicz Piotr.
15. Pergoł Łukasz.
16. Putra Iwona.
17. Sadowski Dariusz.
18. Szymczyk Rafał.
19. Wiśniewski Jarosław.
20. Żołędziewski Stanisław.

Warmia.mazury.pl/red. kontakt@infoilawa.pl.

Dożynki wojewódzkie 2021 za nami.

Ilość zdjęć 125

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~kisieliczanka 2 28 dni temu

    A gdzie nasze gwiazdy z Kisielic ? Gdzie włodarz?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~. 1 29 dni temu

    TEN Z WĄCHEM POSEŁ ZE SZWARCENOWA TO KLAWY GOŚĆ - ON LUBI NA KOŚCIÓŁ ŁOŻYĆ, A O LUBIENIU PLEBANA TO JUŻ NIE MA CO GADAĆ.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 3.5995 sekundy