REKLAMAFigura
REKLAMASadek

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż rzeki Sandeli, czy rowerowy pumptruck? Lubawianie zdecydują, który z tych projektów zostanie zrealizowany w przyszłym roku w ramach Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego.

Głosowanie ruszyło dzisiaj (21 września), a zakończy się 14 października.

"Budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż rzeki Sandeli, od ulicy Poznańskiej w kierunku placu zabaw Isabella" - to pierwszy z projektów przekazanych do głosowania. 

- Zadanie będzie polegało na budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Sandela w Lubawie o długości około 150 m i szerokości 4 m (szerokość drogi rowerowej 2 m, szerokość chodnika 2m) oraz łączącego chodnika dla pieszych o długości około 20 m i szerokości 2 m - czytamy w opisie proponowanej inwestycji. - Celem realizacji zadania jest poprawa jakości komunikacyjnej dla pieszych i rowerzystów poruszających się między ulicą Poznańską a osiedlem „Nowa Gdańska”, szkołą podstawową, placem zabaw i okolicznymi sklepami (marketami).

Brak połączenia z istniejącymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi sprawia ogromne problemy z komunikacją, głównie osobom starszym, osobom z ograniczoną sprawnością ruchową, czy mamom z wózkami - uzasadniają pomysłodawcy.

Druga z propozycji zakłada budowę pumptrucka - asfaltowego toru rowerowego. 

- Nieogrodzony, dostępny przez 24 godziny, tor będzie liczył 100 metrów długości. Korzystanie z niego będzie bezpłatne i dostępne dla każdej grupy wiekowej; dla rowerzystów, użytkowników hulajnóg, rolek i deskorolek - można przeczytać w opisie.

Jak przekonują wnioskodawcy, to szybka i nieskomplikowana prawnie inwestycja, zapewniająca atrakcyjne miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu. 

Oba projekty zostały wycenione na niespełna 200 tysięcy złotych każdy.

Prawo udziału w trwającym już głosowaniu ma każdy mieszkaniec Lubawy. Głos, tylko na jeden wybrany projekt, można oddać online, na stronie Lubawskiego Budżetu Obywatelskiego, albo w siedzibie Urzędu Miasta Lubawa.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4575 sekundy