REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2021, 10:18 komentarzy 2

(Zdjęcia: Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.)

Najprawdopodobniej w kategoriach głupiego żartu należy potraktować fakt wystawienia fałszywego mandatu przez osobę, która odręcznie podpisała się jako "B.M. [Burmistrz Miasta - przyp.red.] Iława Kopaczewski".

O sprawie poinformował właśnie burmistrz, do którego dotarł "mandat" i wykorzystany w celu uwiarygodnienia druk miejskiej spółki - Iławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

"Obowiązuje zakaz parkowania. Mandat 100 zł, w celu uiszczenia opłaty proszę udać się do kasy urzędu miasta" - napisał "żartowniś", podpisując się - fałszywie - "B.M. Kopaczewski".

"Mandat 100 zł" napisano też odręcznie na druku ITBS, wskazującym (poprawny) numer konta miejskiej spółki i opatrzonym na odwrocie pieczątką. 

Burmistrz Dawid Kopaczewski przestrzega mieszkańców.

- Uwaga: burmistrz nie wystawia mandatów! - przypomina samorządowiec i podaje, jak sprawa wyszła na jaw: Zgłosił się do nas mieszkaniec, który otrzymał "mandat" wystawiony podobno przez samego burmistrza (na druku naszej spółki). Pomijam w tym momencie fakt, czy samochód był prawidłowo zaparkowany, czy też nie, ale pamiętajcie, proszę, że ani ja, ani nikt w moim imieniu nie wypisuje mandatów. Nie mamy straży miejskiej, więc tego typu kary wystawia uprawniona do tego policja. Są do tego określone procedury, druki, itd. Nikt tego nie robi w taki sposób, w takiej formie. Naganne jest także podszywanie się pod urzędników, nigdy nie powinno mieć to miejsca.

Motywów sprawcy można się tylko domyślać. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że osoba ta "ukaranego" w celu uiszczenia rzekomego mandatu odesłała do urzędu miasta. Skoro nie chodziło o wyłudzenie, to najprawdopodobniej po prostu o głupi żart...

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Obsewator 2 miesiąc temuocena: 71% 

    A może po prostu chodziło o zwrócenie uwagi, że parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest w Iławie coraz częstsze. Nikt tego nie egzekwuje. Straży miejskiej nie ma a Policja ma "ważniejsze sprawy". Dochodzi to tego, że samochody parkują na chodnikach a ludzie nie mogąc z nich korzystać chodzą po jezdni. A może by tak InfoIlawa zainteresowało się tematem i zamieściła kilka fotek ilustrujących temat!?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Inga 1 miesiąc temuocena: 60% 

    A może tak wrócić do tego.aby Straż Miejska powstała ponownie.Bez niej wyrabiają się cuda niewidy w Ilawie.Policja nie przyjedzie do zgłoszenia. Że banda małolatów urządza sobie zabawę w chowanego pomiędzy samochodami na parkingu. Co jakiś czas oberwane lusterko .Bałagan w mieście to nie sprawa policji.nie do tego służy. Jednak że strażą było bezpieczniej.chociaz niektórzy strażnicy mieli zawyzone swoje ego.a takich mieszkańcy nie chcą.

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATartak
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4146 sekundy