REKLAMAZDZ
REKLAMAUsługi koparką

(Fot. IMGW-PIB.)

Synoptycy IMGW-PIB objęli już cały kraj alertami meteo przed silnym wiatrem. - Przed nami zmiana pogody. Uwaga na porywiste podmuchy, ostrzegają.

Dla powiatu iławskiego Instytut wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia (żółte) - tak jak dla większej części kraju. Na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim w pasach nadmorskich powiać może jeszcze silniej - tutaj dla większości powiatów wydano alerty drugiego stopnia (pomarańczowe).

Jak przebiegnie wichura u nas?

- Prognozuje się wystąpienie umiarkowanego i dość silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do około 75 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, zwłaszcza podczas burz, możliwe są porywy do 90 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest po północy - ostrzega mieszkańców powiatu iławskiego synoptyk IMGW-PIB Mateusz Zamajtys.

Ostrzeżenie obowiązuje w powiecie iławskim od godziny 22:00 w dniu 23 września do godziny 12:00 w dniu 24 września. 

- W całej Polsce wiatr może łamać drzewa, niszczyć budynki i zrywać linie energetyczne, co może skutkować przerwami w dostawie prądu - czytamy w pogodowym komunikacie IMGW.

Jak spodziewają się synoptycy, poprawa pogody nastąpi w sobotę. Będzie więcej słońca, a siła wiatru spadnie do 50-60 km.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4884 sekundy