REKLAMAPZW Iława
REKLAMAIBO

(Fot. OSP Zalewo.)

Za nami niespokojna noc, pracowita dla służb ratunkowych z terenu powiatu iławskiego. 

Wichura, przed którą ostrzegali synoptycy, wydając ostrzeżenie meteo, w powiecie iławskim była od wczorajszego wieczora przyczyną 12 interwencji.

Najwięcej wyjazdów było do wiatrołomów. Wiatr powalił na drogi drzewa albo konary w Iławie na ulicy Biskupskiej, między Lasecznem a Stradomnem, w Szymbarku i Gromotach, Zalewie na ulicy Sienkiewicza, w Bądkach, Bartach, Rąbitach i Dobrzykach.

- Ponadto w Sampławie silny podmuch porwał namiot wypożyczony w celu organizacji wydarzenia rodzinnego - mówi st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Wichura dała się we znaki także w innych częściach naszego regionu.

- W związku z wydanymi ostrzeżeniami na terenie województwa warmińsko-mazurskiego od godz. 23:00 (23.09.2021) do godz. 06:00 (24.09.2021) Straż Pożarna interweniowała około 200 razy w celu usuwania wiatrołomów oraz dwukrotnie uczestniczyła w zabezpieczaniu zerwanych linii energetycznych - podaje Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. - Z uwagi na silne wiatry na terenie województwa wyłączonych jest 59 stacji i około 500 odbiorców pozostaje bez prądu - dodaje.

Wyłączenia mają miejsce głównie w powiecie elbląskim.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4407 sekundy