REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2021, 11:49 komentarzy 2

(Fot. KPP w Iławie.)

Prowadzone w Lubawie prace polowe ujawniają groźną wojenną pamiątkę.

Tym razem to pocisk artyleryjski kal. 105 mm, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. 

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tym, iż podczas prac polowych w Lubawie został znaleziony przedmiot przypominający swoim wyglądem niewybuch. 

- Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy oświadczyli, że jest to pocisk artyleryjski kal. 105 mm. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z czasów II wojny światowej - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy iławskiej komendy policji.

Do czasu zabrania pocisku przez saperów z Lidzbarka Warmińskiego niewybuchu pilnowali policjanci. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.


Przypominamy!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. W żadnym wypadku nie dotykajmy i nie przenośmy tych przedmiotów. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajdują się niewybuchy, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.


 

REKLAMAModera

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~,,b'' 2 25 dni temuocena: 100% 

    Nie jeden, a dwa, nie 105 a mniejsze ...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~a. 1 25 dni temuocena: 100% 

    Pocisk najprawdopodobniej z okresu 2 wojny światowej. Naprawdę??? A niby z jakiej ma pochodzić, z pierwszej? To jest logiczne, że z drugiej, nawet dziecko by wiedziało ale policja zawsze bzdurne artykułowanie stosuje.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4426 sekundy