REKLAMALavard2
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 września 2021, 12:10 komentarzy 32

(Fot. Info Iława.)

Znane sieci handlowe zarezerwowały już 90% powierzchni w Era Parku Handlowym, podała firma konsultingowa Mallson Polska, zajmująca się komercjalizacją tego obiektu. Budowa rusza u zbiegu ulicy Ziemowita i Alei Jana Pawła II w Iławie.

Pierwszą umowę podpisał Martes Sport. Kolejne są finalizowane, a szczegóły na ten temat będą na bieżąco podawane do wiadomości - dowiedział się portal www.infoilawa.pl.

Obszerny plac pod budowę Era Parku Handlowego w Iławie jest już gotowy. Przygotowawcze prace ziemne wykonawca inwestycji, firma Pierzak-Budownictwo, prowadzi już od kilku tygodni. Równolegle do robót budowlanych odbywa się tzw. komercjalizacja obiektu. Za ten proces odpowiada Mallson Polska. Warszawska spółka właśnie poinformowała o podpisaniu umowy z pierwszym najemcą powierzchni handlowej w powstającym parku.

- Podczas jesiennej edycji targów SCF na stoisku Mallson Polska odbyło się oficjalne podpisanie umowy najmu na salon Martes Sport w największym w mieście parku handlowym Era Park w Iławie. Sklep zajmie ok. 650 mkw. powierzchni najmu - podała firma. 

Martes Sport reprezentował Tomasz Barchański, zaś Mallson Ewa Ściubidło. Jak skomentował Barchański:

Decyzja o otwarciu sklepu w Iławie potwierdza potencjał zakupowy miejsca oraz nasze dążenie do ciągłego rozwoju i sięgania z ofertą do coraz szerszego grona odbiorców. Oferujemy sprzęt sportowy, odzież sportową dla ludzi ceniących komfort, swobodę i wysoką jakość i chcemy kontynuować dynamiczny rozwój sieci sklepów. Istotnym aspektem są wieloletnie biznesowe relacje z firmą doradczą Mallson, z którą podpisaliśmy kilkadziesiąt umów najmu w różnych lokalizacjach w Polsce.

Uchylono też rąbka tajemnicy o inwestorze.

- Obiekt w Iławie będzie czwartym centrum handlowym realizowanym przez doświadczonego inwestora sieci Era Park Handlowy, którego obiekty prężnie działają w Radomsku oraz Wieluniu (oba zostały rozbudowane). Aktualnie w trakcie realizacji jest także budowa Era Parku Rembertów w Warszawie, którego otwarcie zaplanowano na 19 listopada br. - podaje Mallson.


Era Park Handlowy w Iławie będzie miał 7 tys. mkw. powierzchni najmu. Zaoferuje szeroką i kompleksową ofertę zakupową; działać będzie operator spożywczy oraz kilkanaście sklepów popularnych marek m.in. z branży modowej, sportowej, drogeryjnej, obuwniczej, czy RTV/AGD, czytamy w materiałach prasowych. Ma go wyróżniać m.in. oferta marek do tej pory nieobecnych w mieście.


Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: własne oraz materiały prasowe.

REKLAMANAJLAK

32Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Boczek NW 32 miesiąc temuocena: 25% 

  Budujta budujta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~IŁAWIAK 31 miesiąc temuocena: 57% 

  Iława niestety nie stwarza żadnych perspektyw na godne życie dla młodych ludzi. Poza Szynaką i polmakiem nie ma tu większych zakładów pracy. Lokalni przedsiębiorcy też nie są skorzy aby płacić choć trochę więcej niż najniższa krajowa. Niewolnictwo XXI w. Nastawiane galerii i marketów. Pytanie tylko gdzie zarobić aby wydać? Każdy kandydat zanim zasiądzie na fotelu burmistrza w kampanii wyborczej obiecuje ze powstanie zakład pracy który spełni sen o pracy w Iławie. Bardzo dużo młodych ludzi wyjechało za granicę lub do większych miast. Bo u nas nie da się stworzyć żadnych perspektyw..?Przez tyle lat naprawdę nic nie dało się zrobić? A może to zmowa lokalsów czyli iławskich przedsiębiorców, którzy też nie chcą wpuszczać inwestorów? Bo jeden czy drugi mogli by pójść z torbami.Zatem zbudujmy kolejną galerie by lokalsi spali spokojnie.W naszym mieście tylko jeśli ktoś cie poklepie po plecach dostaniesz fuchę w urzędzie lub w prywatnej firmie lokalsa.Czas wyjechać moi Państwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lubawiak 30 miesiąc temuocena: 86% 

  to jedź

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 29 2 miesiące temuocena: 53% 

  Brawo włodarze, tylko pytanie gdzie kuźwa zarobić żeby wydać. Najeb.... marketów i podobnych śmierci , ciekawe z czego będzie budżet a podwyżka wody i nieruchomości itp. Super

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jack 28 miesiąc temuocena: 100% 

  z 500+ będzie kasa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 27 2 miesiące temuocena: 80% 

  kiedy wreszczie kupię w iławie polskie skarpetki które nie puszczają farby podczas prania????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~10 26 2 miesiące temuocena: 40% 

  ja CI sprzedam,daj tylko namiary.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nastka 25 2 miesiące temuocena: 76% 

  Polskie rzeczy kupisz na Targowisku Miejskim.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ick 24 2 miesiące temuocena: 50% 

  Na wizualizacji oprócz bloków których nie ma, widać też dwa budynki przedszkola na zielonej. Kopiuj wklej :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 23 2 miesiące temuocena: 67% 

  O, to super. Będą dwa przedszkola! No, póki co to obecne się rozbudowało, ale w górę... Szkoły natomiast to już się nigdy nie doczekamy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aha 22 2 miesiące temuocena: 53% 

  Może wreszcie pomyśleć o miejscach pracy, o dużym zakładzie. Wszyscy młodzi mają z tąd wyjechać? Jak jeszcze oprócz ukraińców tu przebywa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piter 21 miesiąc temuocena: 29% 

  Nie tylko Ukraińców. Są też Azjaci i czarnoskórzy. Czyli postępowo idziemy do przodu według dyktat UE. Jedyne perspektywy to nie na miejsca godnej pracy tylko wydawania pieniędzy których się nie ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to może zacznij myśleć 20 miesiąc temuocena: 83% 

  Problem w tym, że samorządowe władze miejskie nie mają żadnych uprawnień oraz narzędzi do lokowania przemysłu na swym terenie. To sfera kapitału, najczęściej prywatnego. Władze miejskie mogą jedynie zachęcać i stwarzać pewne dogodne warunki dla przedsiębiorców. I tylko tyle. Oczekiwanie, że miasto wybuduje na swym terenie taką czy inną fabrykę, dając pracę i godne zarobki licznym pracownikom, to kompletne mrzonki niezgodne zupełnie z zadaniami i możliwościami prawnymi lokalnego samorządu. I nie demonizujmy ciągle możliwości i rzekomo wspaniałej sytuacji gospodarczej takich czy innych sąsiednich miejscowości. Ich możliwości prawne i osiągnięcia pod tym względem są podobne jak i w przypadku Iławy. I wcale tam nie ma takich wielkich inwestycji dających nieograniczone możliwości. W Iławie wcale od nich nie jest gorzej lub lepiej. Wszystkie one mają podobne bolączki. A skoro uważasz, że trzeba wreszcie pomyśleć o dużym zakładzie, to zacznij myśleć. Kto ma to za Ciebie zrobić? No właśnie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 19 2 miesiące temuocena: 100% 

  Przecież to prywatna ziemia. Miasto nic do niej nie ma.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Aha 18 2 miesiące temuocena: 57% 

  Póki jest forsowana teza "miasto turystyczne" to większych zakładów pracy nie będzie. Miasto się starzeje, a młodzi wyjeżdżają bo po studiach pracować za 2062 zł netto nie będzie nikt normalny. Miasto turystyczne to takie miasto gdzie turystyka jest przez 12 miesięcy w roku, w Iławie raptem niespełna dwa miesiące a reszta miesięcy kaplica. Niestety Iława to nie np. Hiszpania czy południowe Włochy, gdzie jest ciepłom praktycznie cały rok. Nie ma co robić na siłę turystyki W Iławie tylko stawiać na przemysł, a to się bardziej opłaci, wystarczy spojrzeć na sąsiednią Ostródę, dwa zakłady produkujące jachty, firma zatrudnia sporo osób i wciąż potrzebuje, a w Ilawie co? Animex, Szynaka i wielkie nic.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ania 17 2 miesiące temuocena: 79% 

  Przecież Martes jest w galerii... Kolejne będą Cropp, house biedronka itp. Szkoda że nie Decathlon, Reserved, Sinsay, tego typu, których nie ma jeszcze w Iławie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 16 2 miesiące temuocena: 92% 

  No właśnie miałem napisać, że urzekła mnie gadka o tych niedostępnych dotąd w Iławie sklepach... Jeśli przykładem ma być Martes to ja podziękuję ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~koeek 15 2 miesiące temuocena: 92% 

  Czekam z niecierpliwością, choć boję się, że to będzie kolejna "marna" galeria, jak dwie obecne w Iławie.. :( Nenufar - pustką wieje po kątach, a Jeziorak też niewiele oferuje. I ciasne te sklepiki...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mik 14 2 miesiące temuocena: 69% 

  A może tak zakład pracy a nie sklepy . Zakład da 200 miejsc pracy a sklep 10 czym tu się chwalić co.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 13 2 miesiące temuocena: 83% 

  A co tam za bloki za inter-diesel i parkiem na tej wizualizacji? Radosna twórczość czy coś tam niedługo będzie budowane?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 12 2 miesiące temuocena: 75% 

  Tak, szkoła dla mieszkańców piastowskiego... Taki żarcik, tylko żarcik ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kubota 11 2 miesiące temuocena: 83% 

  Szkoda że nie Decathlon. Mają dobrej jakości marki własne. Albo SportsDirect, podobnie. Ile można sprzedawać "markowych" rzeczy, w których koszt reklamy to ponad połowa wartości produktu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Seba 10 2 miesiące temuocena: 75% 

  obstawiam, że skończy się na RTV EURO AGD, Rossmann, Kik, Deichmann, może H

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jakub 9 miesiąc temu

  RTV EURO AGD i Rossmann będą w A Centrum przy Kauflandzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 8 2 miesiące temuocena: 0% 

  Do LP- czemu KIKa nie będzie? Skąd to info?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LP 7 2 miesiące temuocena: 25% 

  Kika na pewno nie będzie ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rafał 6 2 miesiące temuocena: 77% 

  Rzeczywiście wyróżnia się oferta sklepów, których w Iławie nie ma. Martes na dzień dobry. To co zaraz kolejna biedronka, rossmann, jakiś House i tyle będzie. Dajcie w końcu reserved, New Yorker, bershka, media Markt, zara itp.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piętro 5 2 miesiące temuocena: 27% 

  Rafał na głowę upadłeś?? Patriota za dyche. Media Markt to niemiecki wrogi kapitał. Konkurencja dla polskiego Media Expert. Pomyśl zanim coś napiszesz. I jak tu na być dobrze...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iga 4 2 miesiące temuocena: 33% 

  Zara w Iławie? To cię poniosło....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~....? 3 2 miesiące temuocena: 80% 

  Kolejny twór podobny do galerii tylko parterowy z tymi samymi markami jak wszędzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktosik 2 2 miesiące temuocena: 18% 

  Wolny rynek jeszcze jest. Otwieraj chłopie będziesz bogaty. AAA ty tylko narzekać potrafisz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3812 sekundy