REKLAMAOrange
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2021, 10:26 komentarzy 3
Aktorki Magdalena Wójcik i Magdalena Wołłejko na zdjęciu z częścią zespołu Iławskiego Centrum Kultury. W górnym rzędzie - Joanna Cywińska, pochodząca z Iławy producentka tego przedstawienia.

Aktorki Magdalena Wójcik i Magdalena Wołłejko na zdjęciu z częścią zespołu Iławskiego Centrum Kultury. W górnym rzędzie - Joanna Cywińska, pochodząca z Iławy producentka tego przedstawienia. (Fot. Info Iława.)

Komplet publiczności zgromadził w kinoteatrze "Pasja" w Iławie wystawiony w poniedziałek, 4 października spektakl teatralny "Freda i Zuza". 

Obsadzone w tytułowych rolach dwie Magdaleny: Wołłejko i Wójcik otrzymały od iławskiej widowni owacje na stojąco. Pierwsza z aktorek wystąpiła w podwójnej roli - nie tylko zagrała, ale i napisała, pod pseudonimem Meggie W. Wrightt, ten komediowy scenariusz. Za produkcję spektaklu odpowiada pochodząca z Iławy Joanna Cywińska.

Producentka nie ukrywała, że najważniejsze spektakle to dla niej zawsze te, które wystawia w rodzinnym mieście.

- Przeżywała to od wielu dni - zdradziły widzom, podczas spotkania po występie, aktorki.

Był więc stres, ale i radość.

- Ogromnie ucieszyło mnie to, że mieliśmy na widowni komplet - nie ukrywa Joanna Cywińska. - Tym bardziej, że planujemy w Iławie kolejne spektakle, no i mamy za sobą wielomiesięczny koronawirusowy lockdown. Myślę, że ten czas pokazał, że artyści potrzebują publiczności, ale i publiczność potrzebuje artystów - dodaje producentka z Iławy.

Tematu pandemii nie brakuje w sztuce, której scenariusz "Meggie W. Wrightt" napisała w zaledwie dwa miesiące, właśnie podczas okresu przymusowego covidowego odosobnienia. Akurat w tym okresie jedna z sióstr przeżywa małżeński kryzys. Tak Zuza wprowadza się do Fredy, a widzowie mają okazję przysłuchiwać się siostrzanym potyczkom nie pierwszej młodości pań (obie wcieliły się w role artystek: aktorki i tancerki), podpatrywać ich eksperymenty z Internetem i śledzić poszukiwania miłości, której, jak udowadnia spektakl, człowiek potrzebuje w każdym wieku. Wszystko to opatrzone humorystycznymi dialogami i zwrotami akcji. Na żywo zagrały w tym spektaklu Magdalena Wołłejko i Magdalena Wójcik, a gościnnie na ekranie pojawiła się jeszcze plejada znanych aktorów: Tomasz Stockinger, Paweł Wawrzecki, Jolanta Wołłejko, Elżbieta Zającówna, Marek Siudym i Lesław Żurek. Głosów użyczyli Ewa Wencel i Roman Frankl.

Po spektaklu widzowie chętnie się fotografowali z aktorkami. Mieli też okazję zamienić słowo i otrzymać autograf.

Tekst i zdjęcia: Marta Chwałek.

„Freda i Zuza” w iławskim kinoteatrze.

Ilość zdjęć 33

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~jan 3 miesiąc temuocena: 67% 

  A gdzie maseczki ?. Tyle ludzi koło siebie a podobno mamy kolejną falę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 2 miesiąc temuocena: 50% 

  Bo to jawna hiopkryzja i kreowanie medialno-statystyczne jakieś pandemii. Ktoś na tym robi poważny biznes i tyle. Ludzie są mądrzy i myślący.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mr. Z 1 miesiąc temuocena: 50% 

  weź przestań, ile można słuchać o tej plandemii

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAMotomikołaje
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.687 sekundy