REKLAMAInkubator
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2021, 09:19 komentarzy 8

(Fot. UG w Iławie.)

Z dumą informujemy, że Barbara Ostrowska, wieloletnia sołtys sołectwa Nowa Wieś została laureatem konkursu „Sołtys Roku 2020”, podaje Urząd Gminy w Iławie.

Równorzędne tytuły „Sołtys Roku 2020” otrzymało 10 sołtysów z całej Polski. Organizatorem konkursu byli redakcja „Gazety Sołeckiej” oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Uroczysty finał 19. edycji konkursu „Sołtys Roku” odbył się 5 października br. w gmachu Senatu RP przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Gminę Iława reprezentowali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Sołtys Sołectwa Nowa Wieś Barbara Ostrowska wraz z małżonkiem Stanisławem Ostrowskim oraz Inspektor ds. Rozwoju Lokalnego i Promocji Urzędu Gminy Robert Jankowski.

Przybyłych na uroczystość gości powitali: Senator Jerzy Chróścikowski, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Senator Zygmunt Frankiewicz, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Podsumowania konkursu dokonał Ryszard Jałoszyński, redaktor naczelny „Gazety Sołeckiej”. Następnie zostały wręczone listy gratulacyjne, dyplomy, statuetki i nagrody laureatom konkursu. Na sołtysów czekała również dodatkowa niespodzianka. Każdy z nich otrzymał rower.


Pani Barbara Ostrowska jest niekwestionowanym liderem społeczności lokalnej. Aktywnie i niesłychanie skutecznie pomaga w pozyskiwaniu środków na inwestycje komunalne oraz tzw. projekty miękkie aktywizujące mieszkańców. Była jednym z inicjatorów przeprowadzenia aktualizacji Planu Odnowy Miejscowości i aktywnie uczestniczyła w całym procesie tworzenia nowego planu.

Pani Barbara Ostrowska pełni funkcje: wiceprzewodniczącej Rady Gminy Iława, lidera Grupy Odnowy Wsi, jest ponadto członkiem: Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Nowej Wsi, Klubu Seniora w Nowej Wsi, Klubu Integracji Społecznej w Ławicach i reprezentuje gminę w Igrzyskach Wsi.

Współpraca Pani Barbary Ostrowskiej zarówno z Wójtem Gminy Iława, jak i z Radą Gminy w Iławie układa się wzorowo. Pani sołtys jest bardzo aktywna i zgłasza wiele cennych inicjatyw i projektów przyczyniających się do rozwoju Gminy Iława. Jednocześnie Pani Barbara pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Gminy Iława. Radną Gminy jest od dwóch kadencji. Pełniła również funkcję radnej Powiatu Iławskiego przez dwie kadencje jako wiceprzewodnicząca.


Serdecznie gratulujemy!

Publikacja Urzędu Gminy w Iławie.

REKLAMANAJLAK

8Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Nowa Wieś 8 miesiąc temu

  Wszystko fajnie,tylko o ławeczkę nie można się doprosić,chociaż koło bagienka jest kilka.Na Jowisza nie ma żadnej,do sklepu jest daleko,nie każdego stać na autko,osobom starszym jest ciężko,przydało by się trochę odpocząć,usiąść na ławce.Płacę podatki z najniższej emerytury,chyba mam prawo upomnieć się o ławkę???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 7 miesiąc temuocena: 100% 

  "skutecznie pomaga..." to nie dowód na to że coś zrobiła tylko, że ktoś inny zrobił a ona tylko stała z boku

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~11111111 6 miesiąc temu

  SKUTECZNIE ! ważne słowo, Nowa Wieś odżyła dzięki Sołtysowej :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 5 miesiąc temuocena: 100% 

  NIECH ZASTARTUJE NA WÓJTA!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Manfred 4 miesiąc temuocena: 75% 

  Moze dla gminy robi ale mieszkancow Nowej Wsi to nie za wieleDrogami i ulixami niech sie zajmnie a nie mowi ze to do niej nie balezy ze oba nic na to nie poradziZ dziadkami siedziec wibo pic i za swietlice kasowac w ktorej kucharki nie moga normalnie pracowac bo korki strzelaja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec Nowej Wsi 3 miesiąc temuocena: 80% 

  Wszystko ładnie, pięknie tylko może wkoncu coś dla dzieci i młodzieży a ciągle tylko dla dziadków robi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wtajemniczony 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Gratulacje Pani Sołtys.Poza tym jak widać na załączonych zdjęciach niektórzy wykorzystają każda okazję żeby zrobić sobie fotkę, chociażby w senacie, i się dalej promować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wyron69 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Gratulacje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3965 sekundy