REKLAMASpeed
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 października 2021, 13:29 komentarzy 28

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Czy na osiedlu Piastowskim w Iławie potrzebne są kolejne progi zwalniające, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, w tym dzieciom i młodzieży? Tak postuluje Czytelniczka, relacjonując pewne dramatyczne zajście, a my poddajemy ten temat pod rozwagę zainteresowanych.

Piastowskie - to w Iławie tzw. osiedle młodych. Wychowuje się tutaj wiele dzieci. Czy są bezpieczne, spędzając czas na boisku w środku osiedla?

Zdaniem jednej z mieszkanek - nie. Relacjonuje pewne zajście, które przyprawiło ją o kołatanie serca.

- Syn bawił się na boisku piłką. W pewnym momencie wyleciała ona poza boisko na jezdnię - opowiada Czytelniczka (dane do wiadomości redakcji). - To mały chłopiec, niewiele myśląc, natychmiast pobiegł w kierunku drogi chwycić piłkę. A ulicą Odnowiciela akurat pędził w jego kierunku samochód. W ostatniej chwili syn usłyszał mój krzyk i zatrzymał się przed wbiegnięciem na drogę. W przeciwnym wypadku zostałby potrącony przez bardzo szybko jadący samochód. Po tym zdarzeniu rozmawiałam z innymi mamami, które zgodziły się ze mną, że przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości w tym newralgicznym miejscu, gdzie bawią się dzieci, nie należy do rzadkości. Uważamy, że w tym miejscu należy zamontować progi zwalniające, w przeciwnym razie może dojść do poważnego wypadku - obawia się kobieta.

Kilka progów zwalniających na osiedlu Piastowskim już istnieje: spowalniają ruch na ulicy Zielonej i Odnowiciela. Czy są potrzebne kolejne - na ulicy Odnowiciela, bliżej osiedlowego boiska? Zachęcamy do dyskusji - pozostaw swoją opinię w komentarzu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

28Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~lht 28 7 miesięcy temuocena: 77% 

  Piastowskie to jednak stan umysłu... Trzeba było zostać w waszych wioskach bez asfaltu, gdzie wszystko jest placem zabaw.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~komentator 27 7 miesięcy temuocena: 18% 

  Użyj proszę mózgu zanim coś napiszesz. Wszystkim to wyjdzie na dobre.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kama 26 7 miesięcy temuocena: 53% 

  Progi zwalniające na ul. Zielonej oraz Odnowiciela są bardzo potrzebne. Kierowcy jeżdżą zdecydowanie za szybko, nie zwracają uwagi na ograniczenia i bawiące się dzieci.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odnowiciela 25 7 miesięcy temuocena: 29% 

  Plac zabaw to nie ulica, sprężyna itp.,jakie to Polskie myślenie.....ja,ja,ja... moje, moje,moje, Ludzie!!! mówimy tutaj o bezpieczeństwie dzieciaków, także i waszych pewnie!!! i i waszym również!!! Ciężko 100 metrów przejechać wolniej??!! ile będziesz w domu później,5sekund??!! Ale nie... co to nie ja,mi nie wolno??!!A tak w ogóle to polecam przeczytać jeszcze raz,co znaczy Strefa zamieszkania,bo widzę, że większość zapomniała,kto i gdzie ma na niej pierwszeństwo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 24 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Baranowi, który jedzie 50km/h nie wytłumaczysz, że ma jechać 20? Dla paru złotych na próg zwalniający? Niezła logika.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielony 23 7 miesięcy temuocena: 73% 

  Gdy sprężyna pęknie mi podczas przejazdu przez próg zwalniający, to do kogo będę mógł zwrócić się o zwrot kosztów naprawy pojazdu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 22 7 miesięcy temuocena: 30% 

  A jak kierowca mający gdzieś strefę zamieszkania przejedzie dziecko to też pokażesz argument ze sprężyną? Poza tym jadąc przepisowo w strefie żadna sprężyna nie pęknie, ale rozumiem, że pędzisz mając gdzieś znaki. Dziwny argument stawiający zawieszenie nad życiem ludzkim. Szczególnie, że nieco dalej takie progi już dawno zamontowano, a tam nie ma głównego przejścia przez drogę - zajrzyj do miejscowego planu to zobaczysz jakiej klasy to jest droga.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~icek 21 7 miesięcy temuocena: 30% 

  JAK JUZ JESTESMY NA pIASTOWSKIM TO KIEDYrATUSZ POMYSLI O ZATOCZKACH AUTOBUSOWYCH... ?????????????????????????????????????????????? cZY KAZDY MA SAMOCHOD??? a najlepiej kochana korporacjo taksowkawa zrobcie tam postoj taksowek, Ze tez nikt do tej pory nie wpadl na ten pomysl, ale pod 1 warunkiem,,,, przejazdy w strone miasta niech beda za przyslowiowa zlotowke !!!!!!! A Pan prezes z Olsztyna jak ubiegal sie o fotel to mowil ze wezmie to pod uwage...... A autobusow jak nie bylo tak nie ma.. Oj p.p Kopaczewski i jak mu tam,,,,, prezes Komunikacji Miejskiej delikatnie mowiac Mateuszki klamczuszki ,,,,, A wybory juz nie dlugo ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 20 7 miesięcy temuocena: 44% 

  Podobny problem mamy na ul. Zielonej. Samochody pędzą w kierunku nowego przedszkola Zielona Żyrafa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mundek 19 7 miesięcy temuocena: 57% 

  pilnować dzieci a nie kolejne progi wymyślać!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odnowiciela 18 7 miesięcy temuocena: 53% 

  Dzieci się wychowuje w domu,a nie na placu zabaw,tam dziecko ma się czuć swobodnie i bezpiecznie,ma się wybawić!!! która Matka,czy Ojciec non stop jest w stanie się przyglądać dziecku, ktoś to potrafi? wątpię,a tutaj wystarczy sekunda,kierowcy mają jeździć wolno w środku osiedla i nie ma tematu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~csr 17 7 miesięcy temuocena: 63% 

  plac zabaw to nie ulica

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zuy 16 7 miesięcy temuocena: 75% 

  Lepiej siedzieć na instagramie niż wychowywać i pilnować dzieci, niech progi to zrobią, są przecież takie mądre.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odnowiciela 15 7 miesięcy temuocena: 67% 

  Z tą strefą zamieszkania to ktoś ostatnio namieszał niestety,kto wymyślił, żeby akurat do wjazdu na parkingi , czy pod bloki postawić koniec drogi osiedlowej!!?? Akurat w tych miejscach i przy boisku oczywiście, biega najwięcej dzieci,ja bym był nawet za Fotoradarem, drastyczne posunięcie,ale na niektórych nie ma rady,w Niemczech np.,takowe istnieją i nikt nie ma tym problemu,a paru baranów nauczyło by szacunku do otoczenia,a jak coś się wydarzy/odpukać/wtedy będzie szukanie winnych.Na Piastowskim jest coraz gorzej i tutaj Apel do odpowiedzialnych, żeby zrobili coś w tym kierunku,a nie stawianie znaków bez żadnego sensu,wg mnie, całe osiedle powinno być strefą 20 km/h

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel 14 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Miasto umyło ręce i strefę zamieszkania zrobiło na swoich drogach. Drogi przy blokach to tereny wspólnot mieszkaniowych i zamiast porozmawiać z zarządcami i na całe osiedle wprowadzić strefę to sobie odpuścili kłopot. Wyszło jak prawie zawsze. Drogą główną przez osiedle muszę jechać 50 km/h ale przy blokach, parkingach i placach zabaw mogę szaleć 50 km/h.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkaniec 13 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Zastanawiam się jak pracownicy Urzędu Miasta tłumaczą oznakowanie wjazdów na parkingi osiedlowe - większość to jest znak koniec strefy zamieszkania (znak postawiony przez Urząd), a część wjazdów to początek strefy zamieszkania (znaki postawione przez zarządce wspólnoty) - jak to wytłumaczyć. Progi zwalniające w okolicy boiska - obowiązkowo - mimo informacji o strefie zamieszkania !!!! Nie wszyscy stosują się do przepisów drogowych!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 12 7 miesięcy temuocena: 89% 

  Wszędzie są debile i progi nie pomogą. Najlepszy przykład że i przez ronda potrafią niektórzy przelatywać. To co dla takich progi stanowią za problem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Strefa Zamieszkania 11 7 miesięcy temuocena: 60% 

  Podaję hasło: Strefa Zamieszkania. Zachęcam do sprawdzenia w PORD, co się za tym hasłem kryje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cks 10 7 miesięcy temuocena: 57% 

  Kwestia egzekwowania przepisów - policja do roboty plus zamontować kamery. Progi zostawmy Lubawiakom, albo zamontujmy na Niepodległości, to może tiry przestaną rozjeżdżać miasto.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 9 7 miesięcy temuocena: 62% 

  I tak wytłumaczysz to rodzicom dziecka, które potrąci samochód jadący 60km/h bo... przecież tu była strefa zamieszkania i dlatego nie chciałem żeby zrobić próg zwalniający.. Szczególnie, że nieco dalej taki sam próg postawiono również w tej samej strefie. Ups...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rubin 8 7 miesięcy temuocena: 92% 

  Co z tego że są znaki jak nie znają ich buraki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 7 7 miesięcy temuocena: 71% 

  TE PROGI SĄ ZA NISKIE - BĘDĄ PRZELATYWAĆ NIE ZAS JECHAĆ. TAK TU SIĘ JEŹDZI , NP ULICĄ CHROBREGO MIMO JEDNEGO PROGU JEŻDZĄ 60-80 NA GODZINĘ. NA H....NIĘ NIE MA RADY NALEŻY KARY SZYBKOŚCI

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Henio 6 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Jak już jesteśmy na tym osiedlu, to może wreszcie ktoś poprawi wystające studzienki na Zielonej? Hopki tam niezłe są na odcinku od Chrobrego do Gospodarskiej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dydek 5 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Tam jest prawie naturalny próg, bo firma łącząca stary i nowy fragment drogi chyba nigdy nie słyszała o poziomicy i jest dołek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kk 4 7 miesięcy temuocena: 74% 

  a może wystarczy pilnować dzieci?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rubin 3 7 miesięcy temuocena: 57% 

  Jeśli jełopy nie wiecie to jest tam strefa zamieszkania, a jak nie wiecie co to takiego to sprawdźcie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hunter 2 7 miesięcy temuocena: 83% 

  Zgadzam się, pilnować dzieci a nie siedzieć z nosem w telefonie albo plotkować z innymi paniami :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mama dzieci 1 7 miesięcy temuocena: 50% 

  Tak,niektórzy jeżdżą ok.60 km na godz.Szczególnie młodzi no i należy wspomnieć o tym earczącym motocykliście z 16 stki

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3622 sekundy