REKLAMADziałki
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2021, 14:02 komentarzy 4

(Fot. SP3.)

- Przysporzyło to zarówno nam, jak i uczniom sporo nerwów, ale sytuację szybko wyjaśniliśmy. W rzeczywistości nie było żadnego zagrożenia, ale nasi uczniowie słusznie i prawidłowo zareagowali - mówi o dzisiejszym "alarmie" w szkole "Trójce" w Iławie dyrektor placówki Grażyna Stolarska.

Pierwsze zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od jednego z rodziców (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) i rzeczywiście brzmiało ono alarmująco.

- Podobno uczniowie słyszeli, jak mężczyzna zaprasza dziecko do swojego samochodu, mówiąc "Chodź do auta, mam dla ciebie niespodziankę, to coś pysznego" - relacjonuje tata ucznia iławskiej SP3, który skontaktował się z nami w tej sprawie.

Później świadkowie, dwaj siódmoklasiści, widzieli, jak małe dziecko, w wieku przedszkolnym, wsiada do auta, a samochód odjeżdża. Natychmiast pobiegli do szkolnego sekretariatu powiadomić dorosłych.

- Chłopcy zapamiętali wygląd mężczyzny, a nawet numer rejestracyjny jego samochodu - mówi dyrektor SP3 Grażyna Stolarska. - Na szczęście, tę stresującą dla wszystkich sytuację udało się szybko wyjaśnić. Odetchnęliśmy z ulgą - dodaje.

Okazało się, że przedszkolaka wołał do samochodu... tata malucha. Słodyczami zachęcał dziecko, by wsiadło do samochodu, bo chciał po prostu odwieźć pociechę do przedszkola. Ta zupełnie niewinna sytuacja z zewnątrz mogła jednak wzbudzić wątpliwości - zagrożenia dla bezpieczeństwa dziecka co prawda nie było, ale można było odnieść wrażenie, że jest inaczej.

- Nasi uczniowie zareagowali prawidłowo. Byli tym bardzo przejęci. Cieszymy się, że są czujni i reagują, gdy uważają, że istnieje taka potrzeba. Podziękowaliśmy tym uczniom za to, że właśnie tak się zachowali - komentuje dyrektor "Trójki".

Grażyna Stolarska dodaje, że szereg akcji profilaktycznych, edukacyjnych, które realizuje zarówno SP3, jak i inne szkoły, skutkuje tym, że dzieci znają takie scenariusze zagrożeń. W tym przypadku ta wiedza została w prawdziwym życiu przetestowana, a "egzamin" zdany.

Także rodzice uczniów, którzy podjęli w tej sprawie interwencję, otrzymali od nauczycieli gratulacje za ich odpowiedzialną postawę.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Matka 4 15 dni temuocena: 67% 

  Brawo uczniowie. Pani dyrektor powinni zostać za taką postawę wynagrodzeni to zaszczyt miec takich uczni w szkole

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ktoś 3 16 dni temuocena: 89% 

  Takie sytuacje powinny być też pozorowane,żeby wpoić im jak mają się zachowywać,BRAWO

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~1 2 16 dni temuocena: 96% 

  Brawo! Wzorowa postawa!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Woźny 1 16 dni temuocena: 93% 

  Tak właściwa reakcja na apelu wyróżnić i byc czujnym wszędzie. Dziękujemy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATartak
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4574 sekundy