REKLAMADziałki
REKLAMABiblioteka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2021, 11:29 komentarzy 2
Warunki właściwie oceaniczne, ogromne fala - tak skomentowała pogodę w Warnie mistrzyni z Iławy.

Warunki właściwie oceaniczne, ogromne fala - tak skomentowała pogodę w Warnie mistrzyni z Iławy. (Fot. EurILCA.)

Agata Barwińska potwierdza doskonałą formę. W rozegranych w bułgarskiej Warnie nad Morzem Czarnym żeglarskich mistrzostwach Europy iławianka była bezkonkurencyjna i zdobyła seniorski złoty medal w olimpijskiej klasie ILCA 6 - Laser Radial!

Odniosła zdecydowane zwycięstwo, poprawiając swój zeszłoroczny wynik, kiedy to w Gdańsku sięgnęła po brązowy medal, podkreśla Polski Związek Żeglarski.

Rywalizacja najlepszych żeglarzy kontynentu rozpoczęła się 2 października i trwała do soboty. Wymagające wietrzne warunki świetnie wykorzystała iławianka, chociaż początki były trudne.

- Początek regat nie zwiastował takiego sukcesu - relacjonuje PZŻ. - Agata Barwińska pierwsze trzy wyścigi kończyła na miejscach 20., 8. i 13., ale od czwartego wyścigu zaczęła pływać coraz lepiej i stopniowo odrabiała straty. Dość powiedzieć, że w pozostałych siedmiu wyścigach Polka tylko raz finiszowała poza pierwszą piątką, a dwa wyścigi wygrała. 

Agata Barwińska na najwyższym stopniu podium żeglarskich mistrzostw Europy!

Po łącznie 10 wyścigach Agata Barwińska uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Ustąpiły jej druga Maxime Jonker (Holandia) i trzecia Vasileia Karachaliou (Grecja). Zwycięstwo Agaty było zdecydowane - nad wicemistrzynią zdobyła aż 20 punktów przewagi.

- Jestem bardzo szczęśliwa ze złotego medalu, ale też bardzo ważne dla mnie jest, że tytuł mistrzowski wywalczyłam w silnowiatrowych warunkach, które nie należą do moich ulubionych. Ale może to się zmieni i od teraz to będą też moje warunki. Po zdobyciu w zeszłym roku brązowego medalu nie próżnowałam i nie spoczęłam na laurach. Nie zakwalifikowałam się na igrzyska, ale ten czas poświęciłam na budowanie formy na mistrzostwa świata i Europy. To był rok intensywnej pracy z trenerem Jaredem Westem i całym zespołem. Przede mną dwa tygodnie przerwy na odpoczynek w domu, a potem lecimy do Hiszpanii na kolejne zgrupowanie, przygotowywać się do grudniowych mistrzostw świata. Będziemy trenować wspólnie z Holenderkami i Australijkami, więc będziemy miały mocną grupę treningową - skomentowała swój sukces Agata Barwińska (cytat za PZŻ). - Jestem megazadowolona! Na podium trochę mi się trzęsły nogi, ale przyjemnie się stoi na najwyższym stopniu - dodała nasza żeglarka w rozmowie z Radiem Olsztyn.

Inna reprezentantka iławskiego MOS-u Wiktoria Gołębiowska tym razem uplasowała się na odleglejszym 23. miejscu w stawce 66 sklasyfikowanych żeglarek.

W tej samej klasie startowała też Wiktoria Gołębiowska.

Agacie Barwińskiej gratulujemy sukcesu!

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: EurILCA.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Loka 2 14 dni temuocena: 38% 

    Brawo,dobra jest i już !!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Pływak 1 14 dni temuocena: 69% 

    Otworzyłem gazetę Agata włączyłem internet Agata żelazka nie włączyłem

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.476 sekundy