REKLAMALavard
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 października 2021, 11:29 komentarzy 11

(Fot. Info Iława.)

Śledczy przedstawili zarzut zabójstwa 22-letniemu mężczyźnie - uczestnikowi głośnej piątkowej szarpaniny na DK16. Z ich ustaleń wynika, że pchnął on 59-latka wprost pod nadjeżdżający samochód, który śmiertelnie go potrącił.

W miniony piątek wieczorem informowaliśmy na www.infoilawa.pl o tragicznym w skutkach, nietypowym zdarzeniu na drodze krajowej nr 16 w Lasecznie Małym (gm. Iława).

Tego dnia po godzinie 20:00 dwaj mężczyźni, 59-letni kierujący osobowym oplem i 22-latek prowadzący ciężarowego mercedesa, zatrzymali tutaj swoje auta. Na jezdni drogi krajowej doszło pomiędzy nimi do kłótni i szarpaniny. W wyniku zajścia 59-latek znalazł się pod kołami nadjeżdżającej osobówki i, potrącony, zginął.

Teraz śledczy ujawniają, że ofiara została popchnięta przez 22-latka wprost pod nadjeżdżającego renaulta. Pojazd ten wykonywał manewr wymijania stojących na jezdni pojazdów.

- Prokuratura w Iławie po przeanalizowaniu materiału dowodowego zdecydowała o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowy areszt wobec 22-letniego mężczyzny, który brał udział w piątkowym zdarzeniu na DK16. Mężczyźnie temu przedstawiono zarzut zabójstwa - poinformował media prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratory Okręgowej w Elblągu.

Śledczy na tym etapie nie ujawniają, czy podejrzany przyznaje się do zarzucanego mu czynu.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Iławie rozpatrzy wniosek prokuratury o zastosowanie wobec 22-latka tymczasowego aresztowania. Początkowo mężczyzna był przez policję aresztowany pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci. Badania wykazały, że był pod wpływem środków odurzających, m.in. marihuany, a zebrane materiały pozwoliły śledczym zaostrzyć zarzut.

Aktualizacja:
Sąd Rejonowy w Iławie wyraził dziś zgodę na tymczasowe, 3-miesięczne aresztowanie 22-latka.


Iławska policja nadal prosi o kontakt, pod numerem telefonu 47-73-26-200, wszystkie osoby, które widziały ten wypadek. Kierujący mercedesem klasy S około 50-letni mężczyzna, który na miejscu zdarzenia udzielał pierwszej pomocy zmarłemu 59-latkowi, został już odnaleziony.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Czeba mnieć beret zryty.. 11 12 dni temuocena: 75% 

  ...żeby zatrzymywać jeden drugiego ciemną nocą i szeryfować! Bezsensowna śmierć Pan starszy oddał życie za nic..Tak kończy się szeryfowanie na drogach a to dopiero początek ''koszmaru'' Dajcie spokój co Wy ludzie robicie GMO przewraca w głowach.Czas zacząć życzliwym UŚMIECHEM reagować na wykroczenie drugiego kierowcy to na pewno mina mu zrzednie a nie brać się do SAMOSĄDU...O kurczaczki Pan z asterki na mocnego chłopeczka z Mercedesa kurnika...STOP ludziska pomyślta trochę!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 10 12 dni temuocena: 91% 

  Polskie Tiry - za rodzinu za Leninu, wpierod wpierod.... Jadę 70 i dopędza mnie Tirowiec, przewaznie siedzi mi na zderzaku - co robić - zwalniam i daję mu sygnał kierunkowskazem , ze puszczam go w pierod.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 9 11 dni temuocena: 67% 

  To po co jedziesz tak wolno? 90 na godzinę to 90, a nie jeździć jak fleja

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~as 8 12 dni temuocena: 60% 

  Ładne dresy i klapki. Tylko skarpetki mógł założyć białe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 7 13 dni temuocena: 50% 

  Typowy gamoń Z PASZTETU z ciężarowego Mietedesa W Iławie też ich nie brak

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taxi 6 13 dni temuocena: 88% 

  Ten dziadek po co wysiadł. Z czubkiem nie rozmawiać ignorować olać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierownik 5 13 dni temuocena: 86% 

  Agresywnych idiotów np. siedzących na zderzekach trzeba zignorować i jechać dalej. Im bliżej głąb trzyma się zderzaka tym bardziej trzeba zwalniać. I spokojnie jechać pięćdziesiątką. Nie ma co się zatrzymywać na dyskusje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janusz. 4 13 dni temuocena: 34% 

  Zarzyut zabójstwa? Raczej samoobrona prąd agresywnym kierowcą. Zginął przez swoją głupotę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Januszowa 3 12 dni temuocena: 50% 

  Sara a Ty wiesz jak ludzie zachowują się pod wpływem marihuany? Dokształć się..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~antyhejt 2 12 dni temuocena: 50% 

  Hejterski komentarz, nawet nie potrafił napisać go poprawnie... młody, głupi, niedouczony hejter... Olać, nie karmić trolla...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sara 1 13 dni temuocena: 68% 

  Kierowca ciężarówki był pod wpływem marihuany czy tak trudno to zrozumieć Januszowi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATelefon zaufania
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3263 sekundy