REKLAMAprofi
REKLAMABiblioteka
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2021, 12:39 komentarzy 14
5 fabrycznie nowych pojazdów marki DEUTZ-FAHR, w trzech różnych wielkościach, zasiliło flotę Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie.

5 fabrycznie nowych pojazdów marki DEUTZ-FAHR, w trzech różnych wielkościach, zasiliło flotę Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie.

Pięć nowych ciągników zasiliło właśnie flotę Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie. To zakup zrealizowany przez miejską spółkę z myślą o nadchodzącej "Akcji zima". Dzięki temu ZKM, po raz pierwszy, będzie w stanie ją przeprowadzić samodzielnie, bez konieczności zlecania części zadań podwykonawcom.

Ostatnia zima słono kosztowała iławski samorząd. Sięgamy do archiwalnych artykułów. "Okazało się, iż trzeba istotnie zwiększyć kwotę na akcję zima. Za zgodą radnych dokonano zwiększenia środków na ten cel o ponad 391 tysięcy złotych", pisaliśmy w lutym tego roku. "Ponad 475,5 tysiąca złotych dofinansowania do akcji zima - tylko za marzec" - to z kolei fragment publikacji z kolejnego miesiąca. Jak będzie tej zimy?

- Nie będzie już potrzeby zlecania części zadań podwykonawcom; spółka będzie dysponować odpowiednim potencjałem technicznym, aby we własnym zakresie zrealizować "Akcję zima" - mówi nam prezes Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie Roman Smoliński. - Trudno oszacować, jakie to mogą być oszczędności, gdyż zależy to przede wszystkim od pogody, ale jeśli zima będzie śnieżna, tak jak miało to miejsce w poprzednim sezonie, to rzeczywiście te oszczędności mogą być duże - dodaje.

Zakupione ciągniki zostały właśnie zarejestrowane. To 5 fabrycznie nowych pojazdów marki DEUTZ-FAHR, w trzech różnych wielkościach, które w wyniku przetargu dostarczyła za kwotę 643,3 tys. zł (netto) firma Agroland Maszyny Rolnicze z siedzibą w Fijewie w naszym powiecie.

- Dzisiaj odebrałem tablice rejestracyjne i dokumenty dla tych pojazdów; jesteśmy w trakcie ich ubezpieczania - mówi Roman Smoliński. - Dysponujemy też wymaganym potencjałem kadrowym, a zespół jest przygotowany, chociaż nie ukrywam, że chętnie nawiążemy współpracę z dwoma dodatkowymi operatorami. Wystarczy prawo jazdy kat. B, ale bardzo ważne jest doświadczenie w kierowaniu pojazdami, pewność i zręczność. Są miejsca w mieście, których odśnieżanie nastręcza pewnych trudności. Szkolenie operatorów zapewnia firma, która dostarczyła ciągniki.

"Akcja zima" 2021/2022 oficjalnie rusza 1 listopada. ZKM już śledzi pogodowe komunikaty ze specjalnego portalu. To będzie pierwszy sezon, gdy miejska spółka zrealizuje to zadanie samodzielnie, bez pomocy zewnętrznych firm.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Luk 13 9 dni temu

  BUrmistrzu, podobno maja być podwykonawcy:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dobry człowiek 12 10 dni temuocena: 50% 

  jeżeli wjedzie piaskarka na moją ulicę i będzie sypać piasek z solą to przysięgam mam przygotowaną deskę z gwożdziami w ubiegłym roku z mojej części ulicy przed domem zamiotłem dwie taczki piasku .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytający 11 11 dni temuocena: 70% 

  A kto bedzie uzupełniać piaskiem posypywarką? też jest kupiona nowa koparko ładowarka ? i te małe posypywarki wystarczą, żeby dojechać na koniec miasta? czy może pług bedzie podniesiony do góry, żeby oszczędzać na paliwie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk 10 11 dni temuocena: 58% 

  Teraz niech burmistrz i dyrektor zkm modlą się o śnieg, bo jak nie będzie to kolejny koszt 475 tysięcy dokładki. Ale co tam nieruchomości sprzeda to będzie z czego dołożyć. Może ARiMR sprzeda miastu ziemię, albo odr wydzierżawi to zasieje ryż i będzie zapierdzielał za miskę ryżu aby te ciągniki poza sezonem wykorzystać. Bo do zamiatania nie wystarczy zamiatarka ale również zbiornik z wodą. Prawdziwi managerowie, patrzą krótkowzrocznie. Na jednym chcą zaoszczędzić 70 tysięcy, a tu lekko 500 tysięcy dokładać na sprzęt. A gdzie serwis, obsługa, pracownik.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Don Leoncjo 9 11 dni temuocena: 67% 

  Panie szanowny Prezesie. wam to się dopiero oczy otworzą. Widać że Pan nie miałeś do czynienia z utrzymaniem miasta, ale co tam, do emerytury dużo nie zostało, potem niech się martwią następni. Ciekawe dlaczego nie chciał do ZKM przejść żaden kierowca z prywatnej firmy obsługującej zimę w zeszłym roku oprócz kilku (...) Ale o czym my mówimy, miasto kasę da to szalejemy!!! Życzę prawdziwej zimy.

  Edytowany: 11 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radziu 8 11 dni temuocena: 33% 

  Dlaczego Krzysiu wyciąłeś wątek o pijakach ze Spomera, którzy zasilili szeregi ZKM. Oj nieładnie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Słowianin 7 11 dni temuocena: 43% 

  A czemu niemieckie, a nie z MTZ Belarus? Taki BELARUS 422.1 jest bardzo ładny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Elemelek 6 11 dni temuocena: 100% 

  Przetarg. Mówi ci to coś?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak 5 11 dni temuocena: 53% 

  Czy będzie taniej hmm... Proszę policzyć koszt zakupu eksploatację i obsługę ale co tam za publiczne można sprawnie płacić i kupować bo podwykonawcy to mercedesami jeżdżą bo mają takie zyski jeheheh ten kto nie obsługuje ten nie wie gratulacje napiszcie za pięć lat i do akcji zima doliczcie koszty wszystkie zakup plus amortyzacja

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam 4 11 dni temuocena: 61% 

  Sama kat B to trochę mało żeby sprawnie obsługiwać sprzęt. Jeżeli ktoś nie jeździł ciągnikiem to życzę powodzenia przy odśnieżaniu..... i serwis niech będzie już zamówiony. Ponad 600 netto za ciągniki tylko na zimę to inwestycja jak cholera,a później eksponaty w muzeum?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olo 3 12 dni temuocena: 50% 

  Rok temu zkm się wzięły za odśnieżanie i już lipa była.Oby w tym roku śniegu nie było:))

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ursus 2 11 dni temuocena: 91% 

  Proszę obyście te traktory w lato wykorzystali one muszą zarabiać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nono 1 12 dni temuocena: 50% 

  aż miło popatrzeć na nowe maszyny, extra

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATartak
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3584 sekundy