REKLAMAFigura
REKLAMABiblioteka

(Zdjęcia: archiwum szkół.)

Starosta Powiatu Iławskiego przyznał stypendia uzdolnionym uczniom szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Iławski, za rok szkolny 2020/2021. 

Stypendium, w wysokości 500 zł, przyznano 240 uczniom. Wszyscy stypendyści spełnili określone kryteria, m.in. uzyskali wysoką średnią ocen, zostali laureatami bądź finalistami olimpiady, konkursu przedmiotowego, na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim.

Samorząd Powiatu Iławskiego realizuje program przyznawania stypendiów uzdolnionym uczniom szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Iławski. W 2021 roku stypendium w wysokości 500 zł przyznano 240 uczniom.

Stypendium mogło być przyznane uczniowi, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz został laureatem bądź finalistą olimpiady, konkursu przedmiotowego, na szczeblu międzynarodowym, krajowym lub wojewódzkim i uzyskał w klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,0 lub uzyskał w szkole w klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 5,0. Mogło być przyznane również za osiągnięcia artystyczne uczniowi, który uzyskał co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz został laureatem, zdobywcą wyróżnienia i uczestnikiem finału międzynarodowego lub ogólnopolskiego konkursu artystycznego, został laureatem wojewódzkiego bądź makroregionalnego konkursu artystycznego, posiada udokumentowane sukcesy w konkursach artystycznych organizowanych w regionie, województwie lub kraju.

– W tym roku nie odbyła się uroczysta gala przyznania stypendiów naszym uczniom z powodu wciąż trwającej pandemii. Niemniej serdecznie gratuluję laureatom, a wszystkim uczniom szkół powiatu iławskiego życzę sukcesów i wytrwałości. Stypendyści są nie tylko wybitnie zdolni, ale mają także ambitne plany na przyszłość. Jestem przekonany, że otrzymane stypendium będzie zachętą dla nich do dalszej nauki i pomoże w realizacji marzeń – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego. – Cieszymy się, że nauka w tym roku szkolnym 2021/2022 odbywa się w trybie stacjonarnym, co z pewnością jest korzystne dla uczniów i dla nauczycieli.

LISTA STYPENDYSTÓW

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie:

Ruczyński Oskar,
Romański Eryk,
Wiatr Radosław,
Radgowski Jakub,
Wasiewski Mateusz,
Paczkowska Patrycja,
Kordowski Igor,
Senger Julia,
Staszyńska Kinga,
Lipiński Maciej,
Dreszler Aleksandra,
Wiercińska Kinga,
Majkowska Julia  (laureatka Ogólnopolskiego Programu „Matura na 100 procent”),
Cymańska Marcelina,
Fiałkowski Nikodem,
Rudnicka Maria,
Parowicz Jakub,
Iwankowska Zuzanna,
Ogonowski Łukasz (finalista konkursu „Wygraj indeks” Politechniki Gdańskiej),
Gdula Maja,
Piotrowicz Roksana,
Jackiewicz Izabela,
Augustyniak Kacper,
Babraj Martyna,
Bagrowski Karol Kazimierz,
Barbarewicz Mariusz,
Białobrzewska Julia,
Chrobak Julia,
Czarzasta Wiktoria,
Drezler Magdalena,
Etmańska Karolina,
Ewertowska Amelia,
Fiałkowska Julia,
Gałkowska Oliwia,
Gdula Maria,
Góralska Anna Maja,
Heyda Joanna,
Hinz Wiktoria,
Januszewska Izabela Kinga,
Jastrzębska Karolina,
Karpiński Konrad,
Klach Daniel,
Konkol Julia Irena,
Kotlenga Natalia,
Kowalska Aleksandra,
Kożuchowska Laura,
Krajnik Magdalena,
Król Karina,
Kwiatkowska Aleksandra,
Leppert Natalia,
Łęgowska Aleksandra,
Mańska Maja,
Maśka Aleksandra,
Meller Adrianna,
Michalewska Amelia Maria,
Myszkiewicz Zuzanna,
Orzechowska Oliwia,
Osmański Adrian Mateusz,
Osmański Krzysztof,
Palikowska Julia,
Panek Mateusz,
Pielenc Aleksandra Ewelina (finalistka okręgowej VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie),
Pielenc Mikołaj,
Plec Zofia Magdalena,
Podolski Karol Aleksander (finalista Olimpiady Wiedzy Historycznej),
Raszkowska Nikola,
Sahakyan Patvakan,
Stadnicka Aleksandra,
Sypucińska Sara,
Świątkowska Nadia Alicja,
Trzebiatowski Filip,
Witos Julia,
Wiśniewska Oliwia,
Wróblewska Anna,
Zapadka Dominika,
Zielińska Małgorzata.


Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie:

Borek Paweł,
Gola Wojciech Maciej,
Jabłońska Agata,
Marszałkowski Radosław,
Rutkiewicz Jakub,
Sokołowski Jarosław,
Szczekało Maria Katarzyna (I miejsce - VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu-Kraków 2020, finalistka etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2021),
Kacprzak Jakub Damian,
Kudyba Joanna,
Puchowski Kacper,
Ruczyńska Oliwia Marlena,
Kłuba Bartosz,
Milarska Magdalena,
Jabłońska Zofia,
Ciesielska Natalia Magdalena,
Jabłońska Paulina,
Urbańska Patrycja Agata,
Brzozowska Anita Maria,
Rolkowska Zuzanna,
Szymańska Martyna,
Sztachański Dawid,
Urbański Arkadiusz,
Sendobry Kamil Zbigniew,
Bartczak Mateusz Mariusz,
Ruczyńska Julia Daria,
Wiśniewska Dominika,
Dunajska Justyna Jadwiga,
Tęgowska Katarzyna,
Typa Natalia Anna,
Chała Przemysław Marcin,
Nowakowska Martyna,
Makowska Martyna,
Makówka Karolina Katarzyna,
Tryniszewski Dariusz Paweł,
Ziółkowska Agata,
Dzido Joanna Małgorzata,
Różańska Wiktoria,
Bednarska Oliwia,
Łukomska Wiktoria,
Szauer Wiktoria,
Adamska Elwira Barbara,
Bakirzyńska Adrianna.


Zespół Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie:

Gapska Natalia,
Sawicka Magdalena,
Cichorek Martyna,
Olszewska Dominika,
Augustyniak Sylwia Natalia,
Niemaszyk Katarzyna,
Tęgowska Joanna,
Leśniewska Dominka,
Fafińska Karolina,
Hatała Agnieszka,
Pasik Aleksandra,
Ewertowska Natalia Elżbieta,
Dubanowska Julita Marta,
Kwaśniewska Weronika,
Zaranek Wiktoria,
Strzelec Marta,
Karbowska Agata,
Karczewska Alicja,
Włodarczyk Jakub,
Gawryszewska Angelika,
Dominiczak Zuzanna,
Becmerowicz Julia,
Byglewska Patrycja,
Marszałkowski Przemysław Jakub,
Żochowska Weronika,
Lipińska Oliwia Janta,
Łabuda Klaudia,
Antkowiak Aleksandra,
Maciejewska Wiktoria,
Kamiński Kacper,
Biełuś Tomasz,
Żarczyński Michał,
Szymański Oskar,
Żubertowski Brajan,
Kaślewicz Aleksandra,
Tyburska Wiktoria,
Pączkowska Zuzanna.


Zespół Szkół w Lubawie:

Szczepańska Magdalena,
Dąbrowska Julia,
Tomaszewska Martyna,
Szymańska Katarzyna (finalistka VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”),
Figger Marcin,
Niesiobędzki Adam Jacek,
Makowski Mateusz Henryk,
Truszczyńska Katarzyna,
Truszczyńska Dominika,
Ewertowska Wiktoria,
Staniszewska Natalia,
Karpińska Patrycja,
Dąbrowska Ewelina,
Cherkowska Kinga,
Eremus Dagmara,
Drzymalski Dawid,
Gross Nikola,
Ochlak Julia Anna,
Markowska Magdalena Maria,
Markuszewska Aleksandra,
Wojtacka Karina,
Chyrzyńska Amelia,
Ewertowska Julia,
Kowalkowska Amelia,
Orzechowska Joanna,
Wrońska Laura,
Gumowska Oliwia Laura,
Bogdańska Daria,
Rolka Anna,
Micka Wiktoria,
Górski Adrian,
Gamańska Wiktoria,
Januszewska Oliwia,
Ewertowski Grzegorz Stanisław,
Ochocka Aleksandra,
Rochon Julia,
Szpanowska Martyna,
Truszczyńska  Katarzyna Ewelina,
Wiśniewski Bartosz Adam,
Bartczak Weronika Agnieszka,
Rykaczewski Miłosz,
Markuszewski Jakub,
Modrzewska Karolina,
Józefowicz Nikola Vanessa,
Mederski Kacper,
Łukaszewska Aleksandra,
Markowska Karolina Barbara,
Gross Natalia,
Twardy Oliwia,
Szulwic Oliwia,
Nowakowska Paulina Aleksandra,
Kozłowska Wiktoria,
Czyżewska Monika,
Zabłotna Marcelina,
Karpiński Bartosz,
Nowak Krzysztof,
Szczepański Łukasz,
Rykaczewska Małgorzata,
Twardy Łukasz,
Ćwiklińska Adriana,
Rożentalski Sebastian,
Gurzyński Filip,
Zawacka Katarzyna Wiktoria,
Dembkowski Damian,
Zabłotny Paweł,
Majewski Jakub,
Fafiński Paweł,
Kliniewski Patryk,
Łukaszewski Piotr,
Ewertowska Lidia,
Kozłowska Nicol Weronika,
Żuralska Justyna,
Dąbrowska Julia,
Ochlak Paulina Karolina,
Rykaczewski Jakub,
Janicka Natalia,
Adamkiewicz Wiktoria,
Jarzyna Justyna,
Raduszewska Dagmara.


Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu:

Komorowski Robert,
Moskwińska Joanna,
Jarzynka Michał,
Przybysławska Weronika,
Zakrzewska Klaudia,
Komorowski Michał.


Publikacja Starostwa Powiatowego w Iławie.
Zdjęcia: archiwum szkół.

REKLAMATom-bet
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2322 sekundy