REKLAMANexera
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Januszewo w gminie Susz uplasowało się na 11. miejscu wśród 45 wsi zgłoszonych do konkursu "Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś 2021", prowadzonego przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich.

Na ten sukces ciężko pracowali sami mieszkańcy, którzy kilka miesięcy spędzili na wspólnej pracy przy zagospodarowywaniu terenu wokół miejscowej świetlicy.

Januszewo wśród najbardziej zadbanych wsi w regionie.

Ilość zdjęć 36

12 października 2021 sołtys Andrzej Szarszewski wraz z członkiem rady sołeckiej Sławomirem Domżalskim i delegacją mieszkańców Emilią Sokołowską i Bogumiłą Szarszewską oraz z wiceburmistrz Gminy Susz Lucyną Górnik uczestniczyli w uroczystym spotkaniu odbywającym się w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podsumowującym XXV edycję konkursu. Odebrali nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych ufundowaną przez Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich (w kwocie 1 000 zł) oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (także w kwocie 1 000 zł).

Prace na rzecz poprawy estetyki Januszewa trwały od maja do września. W tym czasie mieszkańcy zagospodarowali teren wokół świetlicy. 

- Powstał m.in. miniskansen, ogród fenologiczny, domek Baby Jagi, fontanna, domki dla ptaków i owadów, czy kompostownik - wymieniają. - Ogólnie rzecz ujmując, miejsce odpoczynku i relaksu. Jest i natura, i ekologia. Był to okres intensywnej, wytężonej pracy.  Wykonaliśmy ogrom dobrej roboty i opłaciło się! - dodają.

"Był to okres intensywnej, wytężonej pracy".

Ilość zdjęć 20

Sołtys Andrzej Szarszewski wraz z radą sołecką dziękują wszystkim mieszkańcom, którzy czynnie zaangażowali się w pracę na rzecz poprawy estetyki wsi, a także sponsorom, którzy wsparli to przedsięwzięcie poprzez nawiezienie ziemi, kamieni polnych, czy balotów.

- Wyróżnienie, które otrzymaliśmy, pobudza do dalszego działania i wzięcia udziału w konkursie w następnych latach. Dziękujemy! - podsumowują uczestnicy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: nadesłane.

Delegacja Januszewa i gminy Susz na spotkaniu podsumowującym konkurs "Czysta i piękna zagroda - estetyczna wieś 2021".

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAMotomikołaje
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5842 sekundy