REKLAMAprofi
REKLAMAModera
wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 października 2021, 11:24 komentarzy 2

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

W nietypowych okolicznościach zostanie rozegrany hitowy sobotni mecz 11. kolejki forBET IV ligi. Gospodarzem, zgodnie z planem, miała być Concordia. I, oficjalnie, będzie, ale nie na stadionie przy ulicy Krakusa w Elblągu, gdzie dotąd rozgrywała swoje domowe mecze, lecz na obiekcie na ulicy Sienkiewicza w Iławie. Za tą zmianą stoją pieniądze.

Ten mecz budzi duże zainteresowanie kibiców. I nie ma się co dziwić, bo lider, zespół iławskiego Jezioraka, zagra z zajmującą drugą lokatę elbląską Concordią. Iławianie wypracowali sobie sporą przewagę - zespoły w tabeli dzieli po 10 meczach aż 5 punktów. Ciekawe są też pozasportowe okoliczności, bo na kilka dni przed meczem doszło do zmiany miejsca jego rozegrania. Zawnioskowała o to Concordia, która, jak podał zarząd, za każdy mecz rozgrywany na ulicy Krakusa w Elblągu musi zapłacić do miejskiej kasy 3 tysiące złotych. Więcej w wydanym przez elbląski klub komunikacie, który publikujemy poniżej.

„W najbliższą sobotę (16 października) nasz zespół w ramach 11. kolejki forBET IV ligi miał podejmować w roli gospodarza - na stadionie przy ul. Krakusa aktualnego lidera tabeli – zespół Jezioraka Iława. Niestety, jako zarząd MMKS Concordia Elbląg jesteśmy zmuszeni podjąć decyzję o rozegraniu tego meczu na stadionie w Iławie. Tym samym wielu elbląskich kibiców, którzy wybierali się ten bardzo ciekawie zapowiadający się pojedynek dwóch drużyn walczących o awans do III ligi, nie będzie mogło obejrzeć go na stadionie przy ul. Krakusa.

Aby wyjaśnić powody takiej decyzji, należy wrócić do początków tego sezonu. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, po zakończeniu poprzedniego sezonu, nie wyraził zgody na użyczenie drużynie seniorów Concordii stadionu przy ul. Krakusa na kolejny czas. Włodarz naszego miasta tłumaczył się tym, że w Elblągu drużyny seniorskie mogą istnieć tylko w jednym klubie, a wszystkie istniejące w innych klubach piłkarskich nie otrzymają już wsparcia od Miasta. Tym samym Pan Prezydent podjął próbę „monopolizacji” futbolu w naszym mieście, co naszym zdaniem w żaden sposób nie wpłynie na jego rozwój w Elblągu.

Po nagłośnieniu problemu w mediach i publicznym apelu piłkarzy Concordii ws. trenowania i rozgrywania meczów na stadionie przy ul. Krakusa, Prezydent Elbląga wyraził na to zgodę. Niestety nie była to decyzja bezinteresowna. Władze samorządowe traktują naszą drużynę seniorską jak podmiot gospodarczy, który za możliwość gry na obiekcie miejskim musi wnosić opłaty. Krótko mówiąc, nasz klub za wynajmem stadionu w celu rozegrania na nim każdego meczu otrzymuje fakturę na kwotę 3 000 zł. Jest to sytuacja kuriozalna. Samorząd miejski, zamiast wspierać elbląski zespół, w którym niemal wyłącznie grają elblążanie, od lat reprezentujący nasze miasto na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej, obciąża go wysokimi opłatami za wynajem obiektu. Jest to ewenement na skalę całego kraju, zważywszy na to, że są to rozgrywki piątego poziomu w rozgrywkach piłkarskich w Polsce. Dodajmy, że na mecze Concordii od niemal zawsze obowiązuje wstęp wolny, a nasz klub nie czerpie zysków ze sprzedaży biletów.

Mając na względzie dobro naszego klubu oraz elbląskich kibiców, w miesiącu wrześniu i na początku października, uzbieraliśmy odpowiednią kwotę i wynajęliśmy obiekt przy Krakusa do rozegrania 3 meczów naszej drużyny, w tym na mecz 1/32 finału Pucharu Polski z Unią Skierniewice. Łącznie kosztowało to nasz klub 9 000 zł, co stanowi niebagatelną kwotę, jeśli mowa o klubie czwartoligowym.

Niestety, mimo wielu próśb i apeli do Prezydenta Elbląga o nieodpłatne użyczenie stadionu dla zespołu seniorów naszego klubu, Pan Witold Wróblewski pozostał nieugięty i niewzruszony. W tym tygodniu po złożeniu wniosku o udostępnienie nam obiektu w celu rozegrania na nim meczu z Jeziorakiem Iława, otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego kolejną fakturę na kwotę 3 000 zł.

Dbając o stan finansów naszego klubu, nie możemy sobie pozwolić na jego zadłużenie poprzez uiszczanie tak wysokich opłat za wynajem stadionu przy Krakusa na kolejne mecze. W związku z tym podjęliśmy bardzo ciężką i trudną dla nas decyzję w kontekście czekającego nas sobotniego meczu, o rozegraniu go na terenie rywala. W tym celu zwróciliśmy się do klubu Jeziorak Iława z prośbą o zmianę gospodarza zaplanowanego na 16 października spotkania. Nasz przeciwnik przystał na tę propozycję, za co mu dziękujemy. Tym samym mecz odbędzie się w Iławie.

Informujemy jednocześnie, że pozostałe mecze, które planowane były w Elblągu jeszcze w tym roku, prawdopodobnie także będziemy zmuszeni rozegrać na obiektach przeciwników."

Zarząd MMKS Concordia Elbląg

Oficjalnie to Concordia, za zgodą Jezioraka, będzie gospodarzem meczu w Iławie. Pierwszy gwizdek w sobotę, 16 października o godzinie 15:00.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Iks 2 miesiąc temuocena: 67% 

    Piotr Sławiński z czego zacieszasz Wieśniaku najpierw słomę z butów wyjmij

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~HuraganMorag 1 miesiąc temuocena: 50% 

    przykre to....i nawet,ze nikt z kibicow nie pomogl.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAElektro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4209 sekundy