wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 października 2021, 17:26 komentarzy 1

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Legionovia Legionowo, aktualny niekwestionowany lider III-ligowych rozgrywek z dużą przewagą nad drugim w tabeli zespołem, gościł dzisiaj w Wikielcu na meczu 14. kolejki.

GKS Wikielec walczył ze znacznie wyżej notowanym rywalem jak równy z równym. Ambitna gra do końca pozwoliła zakończyć mecz remisem i podziałem punktów.

14. kolejka III ligi
GKS Wikielec - Legionovia Legionowo 1-1 (0-1)
0:1 - Dariusz Zjawiński (33')
1:1 - Piotr Kacperek (90')

"Miejmy nadzieję, że zespół postawi się liderowi i sprawi niespodziankę", tak zapowiadał to spotkanie dzisiejszy gospodarz. I tak się rzeczywiście stało. GKS dzisiaj przerwał świetną passę lidera, który przyjechał do Wikielca po paśmie samych zwycięstw - pięciu z rzędu.

Goście objęli prowadzenie w 33. minucie - wówczas Dariusz Zjawiński trafił głową do siatki i było 0:1 dla Legionovii. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy i prawie... całego meczu. Prawie, bo w 90. minucie zdołał doprowadzić do wyrównania Piotr Kacperek. Gospodarzom nie pierwszy raz opłaciła się gra do końca.

- Nie zawsze się wygrywa, choć dziś było bardzo blisko. Trzeba jednak uszanować ten punkt wywalczony w starciu z GKS-em Wikielec - przyznali w pomeczowym komentarzu na gorąco dzisiejsi rywale zespołu z gminy Iława.

GKS Wikielec: Wieczerzak - Jońca, Kacperek, Otręba, M. Jajkowski, Grzybowski, Błaszak, Szypulski, Jankowski, Sergio Carbajal, Masiak.

Za tydzień, w meczu 15. kolejki GKS Wikielec zagra na wyjeździe z Wissą Szczuczyn.