REKLAMANexera
REKLAMAZielona aleja 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Pod tym numerem czeka przyjaciel; osoba, która nie zlekceważy żadnego problemu, dla której nie ma głupich pytań. Placówka Wsparcia Dziennego Gminy Iława, która uruchamia właśnie Młodzieżowy Telefon Zaufania, serdecznie zachęca młodych ludzi do korzystania z tej formy wsparcia. Jeśli czujesz, że potrzebujesz z kimś w zaufaniu porozmawiać, nie obawiaj się - po prostu zadzwoń!

MASZ PROBLEM? NIE JESTEŚ SAM

Wiele młodych osób obecnie cierpi z powodu niskiej samooceny czy przygnębienia.

- Otrzymujemy informacje ze szkół o obniżonym nastroju u uczniów. Pandemia wywołała u młodzieży wszelkiego rodzaju stres emocjonalny - mówi Kamila Gurowska, kierownik Placówki Wsparcia Dziennego Gminy Iława. - We wszystkich publikacjach na temat wpływu pandemii na młodzież czytamy, że psycholodzy oraz psychiatrzy odnotowują częstsze występowanie depresji, stanów lękowych, nerwic.

W wielu przypadkach te problemy nasiliła pandemia. Okres izolacji był bardzo trudnym okresem w życiu młodzieży. 

- Z dnia na dzień zostali oni odcięci od kontaktów z rówieśnikami, a kontakty te są ważne, bo uczą funkcjonowania w społeczeństwie, reguł społecznych. Kontakt twarzą w twarz jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego - podkreśla przedstawicielka Placówki.  

PRZYJACIEL CZEKA POD TELEFONEM

Ważne, aby młody człowiek, znajdujący się w trudnej sytuacji, wiedział, że są ludzie, którzy potrafią i chcą mu pomóc.

- Uruchamiając telefon zaufania, chcieliśmy, by dzieci miały przyjaciela, kogoś, komu mogą się wygadać, a także dowiedzieć się o swoich prawach i o miejscach, w których mogą uzyskać stacjonarną pomoc - podkreśla Placówka.

Jej pracownicy dodają, że nie należy się obawiać takiej rozmowy:

- Te telefony są poufne - to bardzo ważne. Poza tym, dla osoby po drugiej stronie nie ma głupich pytań oraz problemów - podkreślają. - Jeśli zastanawiasz się, czy zadzwonić, nie bój się. To naturalne, że możesz nie wiedzieć, jak zacząć (zawsze możesz zacząć właśnie od tego zdania). Telefon na pewno odbierze osoba, która Cię wysłucha i wesprze.


Masz problem? Nie wiesz, co zrobić? Ktoś wyrządził Ci krzywdę? Nie masz chęci do życia? Czujesz się samotny? Nikt Cię nie rozumie?

Zadzwoń! Tel. 534-014-578.


(Numer jest dostępny w dni i godziny podane na plakacie).

Artykuł zlecony.

REKLAMAModera
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3055 sekundy