REKLAMApluszak
REKLAMASKOK

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Na przejściu dla pieszych jaśniej znaczy bezpieczniej. Dlatego nowe lampy rozświetlą mroki na dwóch kolejnych przejściach w Iławie.

W okolicach szkół i tam, gdzie dochodziło do groźnych wypadków z udziałem pieszych - miasto już od kilku lat tym kluczem wybiera kolejne przejścia dla pieszych do doświetlenia. 

Tym razem "padło" na ul. Ostródzką. Należy do ruchliwych - biegnie w ciągu drogi krajowej nr 16 i komunikuje z miastem duże osiedle - bywa też, że kierowcy rozwijają tutaj spore prędkości. Do tego w przeszłości dochodziło tu do groźnych potrąceń.

Które dokładnie "zebry" zostaną doświetlone? Będą to: 

  • - przejście dla pieszych przy ul. Ostródzkiej na wysokości skrzyżowania z ul. Gospodarską i
  • - przejście dla pieszych przy ul. Ostródzkiej na wysokości skrzyżowania z ul. Piastowską.

f

Nowe lampy LED pojawią się i w jednej, i w drugiej lokalizacji po obu stronach jezdni.

Obecnie, do 21 października, jest jeszcze otwarty miejski przetarg, w ramach którego jest poszukiwany wykonawca tej inwestycji. Po jego wyłonieniu i podpisaniu umowy na realizację zadania będzie 6 tygodni.

A o tym, że takie inwestycje są potrzebne, świadczy chociażby dzisiejsze potrącenie, do jakiego doszło wcześnie rano, ok. godz. 5:50, na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Mieście Lubawskim. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący mazdą nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie znajdującej się na przejściu, w wyniku czego doszło do kolizji. Piesza trafiła do szpitala na obserwację. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.1322 sekundy