REKLAMAInkubator
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 października 2021, 10:37 komentarzy 7

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Pierwsze w historii naszego miasta e-busy kupi Urząd Miasta w Iławie. W miejskim przetargu na zakup dwóch fabrycznie nowych "elektryków" oraz ładowarki wpłynęło łącznie osiem ofert.

Zostały one otwarte w magistracie wczoraj - 19 października. Już wiemy, kto stara się o warte kilka milionów złotych zamówienie z Iławy.

Przypomnijmy, na przetarg składają się dwie części - postępowanie obejmuje dostawę:

 • dwóch fabrycznie nowych, jednoczłonowych, elektrycznych autobusów o długości całkowitej od 8,2 do 9,5 m, szerokości od 2,4 m do 2,5 m i wysokości całkowitej do 3,40 m wraz z klimatyzacją, przeznaczonych do wykonywania regularnych przewozów w publicznej komunikacji miejskiej, jednej marki;
 • a ponadto ładowarki mobilnej o mocy wejściowej 80 kW (2x40kW), która ma się znajdować na terenie zajezdni Zakładu Komunikacji Miejskiej na ulicy Wojska Polskiego.

f

Nowe e-busy dla Zakładu Komunikacji Miejskiej w Iławie chcą wyprodukować trzy podmioty.

Busnex Poland za dostawę dwóch elektrycznych autobusów zaproponował kwotę ponad 3,8 mln zł. Z kolei Solaris Bus&Coach wycenił realizację przedmiotu zamówienia na kwotę ponad 4,3 miliona. Kolejna oferta, od ARP e-Vehicles, opiewa na ponad 4,9 mln zł. W czerwcu tego roku w Iławie testowano pierwszy polski autobus elektryczny wyprodukowany właśnie przez tę spółkę. Jej oferta jest jedyną z wymienionych trzech, która zawiera cenę przewyższającą kwotę, jaką ratusz zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Kwota ta wynosi 4,6 mln zł.

Natomiast na dostawę ładowarki wpłynęło 5 ofert. Z tego dwie nie zmieściły się w kwocie 190 tys. zł, jaką iławski ratusz przygotował na opłacenie tej części zamówienia. Oferty prezentujemy w kolejności od najniższej do najwyższej ceny:

 • - Elektrometal S.A., Cieszyn, niespełna 96 tys. zł;
 • - Busnex Poland, Warszawa, ponad 113 tys. zł;
 • - ENIKA, Łódź, prawie 139 tys. zł;
 • - Ekoenergetyka Sales, Łódź, ponad 192 tys. zł;
 • - MEDCOM, Warszawa, ponad 196 tys. zł. 

f

Dostawcy jeszcze nie zostali wybrani; poznaliśmy za to najważniejsze szczegóły złożonych ofert. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Do tematu wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAGaleria

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~MT56 7 miesiąc temu

  Pomysł na komunikację autobusami elektrycznymi jest dobry,tylko ten pomysł trzeba rozbudować żeby był naprawdę "Eko" to włodarze musieli by zainwestować w fotowoltanikę , żeby prąd do ładowania tych autobusów nie był z sieci ,bo co to za ekologia jak u nas prąd uzyskujemy z węgla .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swój chłop 6 miesiąc temuocena: 100% 

  Hehehe. A ja myślałem ze chcą jakąś ładowarkę do... piachu, na zimę, na drogi do rozrzucania. Ot taka zbieżność/rozbieżność myśli

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nemesis 5 miesiąc temuocena: 0% 

  Moje stanowisko: albo miejskie całkowicie zlikwidować albo zmienić rozkład jazdy, żeby jeździły co chwilę, to co jest teraz to kpina. Chcesz gdzieś jechać na imprezę czy z niej wrócić, to nie ma czym... lub co 3 godziny. Szkoda kasy podatników.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Grażyna 4 miesiąc temuocena: 57% 

  Dwie sprawy. Czy jak te 2 elektryczne autobusy będą jeździć po Iławie to czy kable im się nie splączą?Czy kable będą na tyle długie, żeby dojechać na ogrody?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżazminka 3 miesiąc temuocena: 67% 

  Ale będą jajca jak wtyczki nie będą pasować do ładowarki hihi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brajan 2 miesiąc temuocena: 71% 

  Jak te elektryki mają 50 km zasięgu , po każdej pętli na zajezdnię i ładowanie 6 godzin hihi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zielony 1 miesiąc temuocena: 69% 

  To jest marnotrawienie pieniędzy podatników na niespotykaną skale. Ciągniki do odśnieżania, elektryczne autobusy, które z ekologią nie mają nic wspólnego. Prąd do ładowania baterii to z jakiej energii będzie? Już sobie wyobrażam jakie będzie koszt naładowania takich autobusów. Wcale mnie dziwi, że jest tyle ofert, jest okazja to trzeba golić frajerów. To naprawdę nie ma nic wspólnego z eko. To jest wymysł wizerunkowy, ale widać stać nas.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5525 sekundy