REKLAMAprofi
REKLAMAORKA
Irena Igielska, kierownik biura PCK w Iławie.

Irena Igielska, kierownik biura PCK w Iławie.

Szkoły podstawowe z Iławy i gminy Iława włączyły się w akcję edukacyjną Polskiego Czerwonego Krzyża i sponsorów pod hasłem "Dziel się uśmiechem".

Lokalną odsłonę tej inicjatywy, wspierającej piękne i zdrowe uśmiechy dzieci, koordynuje Irena Igielska, kierownik biura PCK w Iławie.

W tym roku szkolnym startuje już 9. edycja programu - w nowej, odświeżonej formie. Cel pozostaje ten sam.

- Podczas każdej edycji programu "Dziel się uśmiechem" uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się, jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce - wyjaśnia PCK.

Lokalnie w programie udział bierze 550 uczniów z klas 1-3 z SP1 i SP4 w Iławie oraz ze szkół podstawowych w Rudzienicach i Ząbrowie. Dzieci będą uczestniczyć w specjalnych lekcjach, podczas których ich nauczyciele skorzystają z materiałów przygotowanych w ramach kampanii. Wpisują się one w podstawę programową i są atrakcyjne dla uczniów - zapewniają pomysłodawcy akcji.


Kontakt z koordynatorką programu w Iławie i gminie Iława Ireną Igielską jest możliwy pod numerem telefonu 781 474 342. 


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.495 sekundy