REKLAMANexera
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2021, 09:01 komentarzy 2

(Fot. UG w Iławie.)

W sobotę, 16 października w ząbrowskiej sali wiejskiej odbyła się uroczystość z okazji 10-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie. 

Na imprezę przybyli mieszkańcy Ząbrowa i sołectwa Ząbrowo. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Prezes Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Związku Kółek i Organizacji Rolniczych Wiesław Domian, proboszcz tutejszej parafii ksiądz proboszcz Mirosław Masztalerek, Danuta Śliżewska - prezes "Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa", zastępca dyrektora SP Ząbrowo Joanna Klimaszewska, sołtys Ząbrowa Beata Nowakowska i były sołtys Roman Piękos, przewodnicząca KGW Gminy Iława Bogumiła Kowalska i wielu innych.

Padło wiele ciepłych życzeń ze strony gości, były wspomnienia początków istnienia koła - jubilatki.
Prezentację o historii KGW Ząbrowo przedstawiła Edyta Lendzion, a przewodnicząca Anna Malinowska wręczyła pamiątkowe statuetki z wizerunkiem członkiń koła.

W części artystycznej wystąpił zespół folklorystyczny działający przy GOK Laseczno “Dzieci Ziemi Iławskiej”, który przedstawił pieśni i tańce z regionu warmińsko-mazurskiego i utwór przygotowany na zbliżające się święto 11 listopada - “Piękna nasza Polska cała”. Zespół przygotowała Grażyna Piękos, która pełniła także funkcję prowadzącej imprezę. Pracownicy GOK zapewnili oświetlenie, nagłośnienie i sprzęt do prezentacji multimedialnej.

Jak na KGW przystało, po części oficjalnej szefowa KGW zaprosiła zebranych na imponujący pod względem obfitości i smaku poczęstunek.

Tekst i zdjęcia: GOK Laseczno/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dzik_ 2 miesiąc temuocena: 0% 

    A gdzież szanowny Pan Wójt podział swoją maseczkę?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iława 1 miesiąc temuocena: 92% 

    Pięknie miłe panie. Tak trzymać i do przodu

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4273 sekundy