REKLAMAInkubator
REKLAMAModera
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2021, 10:54 komentarzy 3

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Zaledwie dwie godziny po zgłoszeniu kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego na terenie gminy Biskupiec nowomiejscy policjanci ustalili podejrzanych o dokonanie tych czynów. Sprawcami okazało się kilkoro nieletnich mieszkańców tej samej gminy. W ich ustaleniu pomógł policyjny pies Vox z iławskiej komendy policji. Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd.

W miniony poniedziałek, 18 października, około godz. 19:00 policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do budynku gospodarczego w jednej z miejscowości na terenie gminy Biskupiec. Zginęły stamtąd elektronarzędzia, m.in. wiertarka, szlifierka, wyrzynarka, przecinak elektryczny, zakrętarka, piła elektryczna i kątówka, stacja ładująca i akumulatory o łącznej wartości około 3 000 złotych.

Policjanci, którzy pracowali przy tym zdarzeniu, zadecydowali o ściągnięciu na miejsce włamania psa tropiącego. Ta decyzja okazała się trafna, ponieważ policyjny czworonóg służący na co dzień w iławskiej komendzie policji szybko doprowadził funkcjonariuszy do sprawców zdarzenia. Na wskazanej przez Voxa posesji funkcjonariusze znaleźli skradzione wcześniej przedmioty.

Wśród fantów policjanci znaleźli także pochodzące z innych włamań przedmioty, m.in. dwa opakowania silikonu i przemalowany już przez nich kask motocyklowy skradziony trzy dni wcześniej na terenie sąsiedniej wsi.

Sprawcami tych włamań okazało się kilku nieletnich mieszkańców gminy Biskupiec. Podczas przeszukania u jednego z nich policjanci znaleźli także woreczek z marihuaną.

Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

KPP NML/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Link 3 miesiąc temuocena: 0% 

  Dobry Vox tak trzymać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~brian 2 miesiąc temuocena: 83% 

  Psu dać talerz kiełbasy a złodziejom łapy przy samej d..... obciąć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sąsiad 1 miesiąc temuocena: 100% 

  Brawo Vox!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 1.2368 sekundy