REKLAMAInkubator
REKLAMAORKA
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2021, 13:24 komentarzy 26

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Park linowy ma powstać w Iławie, tylko jaki? O wyrażenie swojej opinii w tej sprawie poprosił iławian Urząd Miasta w Iławie, przygotowując i udostępniając internetową ankietę.

Formularz Google do głosowania w tej sprawie pozostanie aktywny do godziny 14:00 w zbliżający się poniedziałek, 25 października, zapowiedział magistrat.

Zdecyduj, jaki park linowy powinien powstać w naszym mieście - zachęca iławian ratusz.

Do wyboru są dwie opcje:

 • tradycyjny park linowy z 3 trasami o różnej skali trudności;
 • jedna trasa (o różnych wysokościach) dostępna dla każdego, z wbudowanymi zabezpieczeniami w postaci siatek (w przeciwieństwie do tradycyjnego parku linowego nie ma uprzęży, zapięć, itp.). Dodatkowo powstałby na niskiej wysokości park linowy (plac zabaw) dla dzieci.

f

Aby zagłosować, trzeba podać adres poczty elektronicznej.

- Głos jest liczony przez system jednokrotnie mimo wielokrotnego oddawania głosu ze względu na weryfikację e-mail - wyjaśnił urząd.

Dodajmy, że w tym roku ratusz planował przygotowanie dokumentacji projektowej przyszłego parku. Zabezpieczono na ten cel pieniądze w miejskim budżecie, ale pomimo już trzech ogłoszonych przetargów dotychczas nie udało się wyłonić wykonawcy. Park linowy miałby powstać na terenie leśnym za stadionem. Jeśli chcesz mieć wpływ na jego kształt, oddaj swój głos w ankiecie dostępnej pod tym linkiem.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

26Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~No taaa 26 miesiąc temuocena: 33% 

  Głosowałem na burmistrza tz Dawida znam go osobiście i niestety stwierdzam że to dziecko jest nie facet . Wstydzę się niestety ze oddałem głos na takiego człowieka. Tyle jest ważniejszych spraw w mieście a on z parkiem wyjeżdża.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianka 25 miesiąc temuocena: 33% 

  No tak "Iława" miasto EMERYTÓW I RENCISTÓW . Najlepiej żeby nic nie robili dla młodych tylko dla starych. Ci starzy za chwilę umrą a młodzi uciekają stąd wszyscy. Ludzie nie pytajcie co ma być i jak sądzimy bo większość naszego miasta to starzy ludzie. Młodzi nawet nie mają się gdzie pobawić w Iławie jeżdżą za granice miasta, co to są w sumie 2 kluby na takie miasto turystyczne. Godzina 22 i Iława umiera w ciemnościach. Gdzie są restauracje czynne do 2 w nocy jak w prawdziwych miastach turystycznych ? .... TRAGEDIA co się z tym miastem dzieje pomimo tak młodego burmistrza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bez przesady 24 miesiąc temuocena: 100% 

  Nie masz się gdzie pobawić? Czyżby w Iławie brakowało piaskownic?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan z Ilawy 23 miesiąc temuocena: 25% 

  Szkoda że takich ludzi nie ma w naszym samorządzie! Pozdrawiam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan z Iławy 22 miesiąc temuocena: 33% 

  Prawda !!!!!! Teraz zobaczymy ile negatywów będzie do tego komentarza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sebba 21 miesiąc temuocena: 17% 

  Jaki jaki sra....... MA ByĆ NAJLEPSZY W Województwie taki żeby był dostosowany dla maluszków od 3 lat do 100 lat żeby każdy znalazł coś dla siebie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~B. 20 miesiąc temuocena: 15% 

  Co by miasto robiło to i tak źle. Sami nic nie robicie dla swojego miejsca zamieszkania, Miasta. Nie bo nie. A władze miasta mają robić a nie debatować.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~katastrofa 19 miesiąc temuocena: 76% 

  a może most na wyspę ? a może molo na Jezioraku ? a może rewitalizacja Starego Miasta ? a może ulica Jagiełły ? a może jakiś wiadukt ? a może kolejny wybieg dla piesków ? a może więcej budek dla owadów ? a może rondo bluzgającej ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tak jest 18 miesiąc temuocena: 71% 

  a może znicze zapalić pod sądem ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bezsens 17 miesiąc temuocena: 100% 

  frekwencja pewnie będzie ŻADNA , tak jak na orliku przy budowlance

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~BZDURA 16 miesiąc temuocena: 93% 

  kolejny wybieg dla nie wiadomo kogo .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 15 miesiąc temuocena: 80% 

  Szkołę budujcie na Piastowskim. To powinien być priorytet.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Migotka 14 miesiąc temuocena: 20% 

  Idź mi z tą szkołą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie tak 13 miesiąc temuocena: 43% 

  Szkołę akurat buduje starostwo. A nie władze miejskie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 12 miesiąc temuocena: 94% 

  Wystarczy poczytać te komentarze i wszystko jasne Iławianie nie chcą parku liniowego żadnego . Będzie to samo co z parkiem za leśną.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 11 miesiąc temuocena: 60% 

  Skończcie z tymi zasłonami dymnymi. Nie mówcie w kółko o czymś, nie pytajcie o zdanie, tylko to zróbcie - od A do Z. I co to ma być, że prosicie mieszkańców o pomoc. Po to wybraliśmy burmistrza, by miał ikrę i decydował. A nie pytał o park linowy, jak kiedyś o kolor autobusów. Mówię to z troską.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dziwaczna ankieta 10 miesiąc temuocena: 86% 

  Szkoda że we wspomnianej wyżej ankiecie nie ma w ogóle opcji możliwości sprzeciwu wobec instalacji tego obiektu. Wtedy byłoby uczciwie. A tak przeciwnicy tego dość idiotycznego pomysłu zostali pozbawieni możliwości głosu. A miejskie środki należą przecież do wszystkich mieszkańców. A nie tylko do niewyżytych wspinaczy na linkach na drzewa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Mimroka 9 miesiąc temuocena: 100% 

  Skoro już musiałeś wystąpić ze swą swoistą polemiką, to ja także pozwolę sobie na pewne uwagi. Jeśli uważasz, że o wszystkim winni decydować radni, to po co władze miejskie wysmażyły ankietę, w której zwracają się do mieszkańców miasta o poparcie tej czy innej wersji linowego "małpiego gaju"? Przecież mogliby zadecydować sami radni. Zgodnie z Twym życzeniem. Z drugiej strony jakoś sobie zupełnie nie przypominam, by w programie działania jakiegokolwiek kandydata na radnego była przedstawiana kwestia instalacji tej drzewno-sznurowej swoistej rozrywki. Jesteś także najwidoczniej zwolennikiem całkowitego ubezwłasnowolnienia mieszkańców na rzecz radnych po odbyciu lokalnych wyborów. Ciekawa koncepcja... Zaczynam podejrzewać, że pod Twym nickiem ukrywa się właśnie ktoś spośród obecnych radnych. Idąc tokiem Twego myślenia można by zaproponować wręcz absurdalny pomysł rezygnacji z wyborów powszechnych na radnych. Przecież o tym, kto ma zostać radnym, także mogliby zadecydować...sami radni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mimrok 8 miesiąc temuocena: 20% 

  Pragnę przypomnieć, że szanowny mieszkaniec miał możliwość wypowiedzenia się pośrednio, nie tylko w tym temacie, wybierając swojego przedstawiciela do rady miasta, który go reprezentuje. Następnym razem warto zastanowić się kogo się wybiera.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~po co? 7 miesiąc temuocena: 90% 

  Czy w Iławie faktycznie już nie ma żadnych możliwości przeznaczania publicznych środków na coś sensownego? Np. na uporządkowanie otoczenia tzw. domu weterana, remont sypiącej się elewacji budynku ratusza, poprawienie oświetlenia niektórych przejść dla pieszych, niezbędną konserwację zabytkowych rzeźb stojących w parku przy ul. Niepodległości, itd. Kto będzie pilnował tego linowego małpiego gaju, kto będzie odpowiadał, gdy ktoś z niego spadnie i połamie sobie gnaty? Przecież zainteresowanie tym idiotycznym obiektem będzie trwało około tydzień, a później będzie on niszczał, linki będą gniły lub zostaną pocięte przez debilnych wandali. Tak samo jak linowa instalacja na dzikiej plaży. Może lepiej dbajmy o to co już mamy i co wymaga naprawy lub remontu, a nie wymyślajmy ciągle nowych i niekiedy wręcz dziwacznych i kompletnie zbędnych obiektów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Firlejka 6 miesiąc temuocena: 95% 

  ... z ust mnie wyjęto. Lepiej się tego ująć nie da. Z tym parkiem linowym jest jak z zabawką dla dziecka. Większość zabawek nudzi się dziecku po najwyżej kilkukrotnym użyciu. Z parkiem inaczej nie będzie. I jak "po co?" raczył zauważyć będzie tylko solą w oku. Nie sądzę, aby Miasto zatrudniło ludzi do nieustannego sprawowania nadzoru nad bezpieczeństwem korzystających, jak też sprawnością techniczną urządzeń. Wg mnie byłoby to konieczne i oczywiście generujące znaczne dodatkowe koszty.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heniek 5 miesiąc temuocena: 100% 

  a może lepiej naprawcie nieczynny most/deptak przy łączniku Jezioraka małego z dużym. Tyla lat stoi i straszy, a był taki fajny.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 4 miesiąc temuocena: 95% 

  Idiotyczna moda na parki. Gdzie nie jestem tam jest pusty. Chyba ze dla radnych..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefan 3 miesiąc temuocena: 69% 

  Nie chcemy tego w Iławie , park linowy to dobre dla małp a nie ludzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brabant XIV 2 miesiąc temuocena: 91% 

  Jeśli park linowy, który będzie służył tylko przez pewien czas, bo nie jest to inwestycja długowieczna, ma doprowadzić drzewa do takiego stanu jak na załączonym zdjęciu, to nie jest to racjonalne rozwiązanie. Pocięcie drzew w takim zakresie jest procesem nieodwracalnym, który z pewnością wpłynie destrukcyjnie na kondycję i witalność drzew, co z kolei spowoduje w konsekwencji ich obumarcie. A jak drzewa obumrą, to nie będzie z kolei na czym zamontować instalacji. I kółko się zamyka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dżesika 1 miesiąc temuocena: 29% 

  Kółko Wasze się zamyka bo jest okrągłe hihi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7334 sekundy