REKLAMAInkubator
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2021, 09:01 komentarzy 1

(Fot. PSP Iława.)

60 zdarzeń związanych z wichurą odnotowali dotychczas strażacy w powiecie iławskim - dowiedział się portal www.infoilawa.pl. Silnie wiejący wiatr, przed którym ostrzegali i dzisiaj również ostrzegają nas synoptycy, wyrządził szkody materialne, ale - na szczęście - nikt nie ucierpiał.

- Najważniejsze, że w naszym powiecie nikomu nic się nie stało. Nikt w wyniku wichury nie został poszkodowany i nie wymagał udzielania pomocy medycznej - podkreśla st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

g

Mimo to strażacy mają ręce pełne roboty.

- Już wczoraj o godzinie 14:00 zaczęły lawinowo spływać zgłoszenia. Wówczas już dość jednostajnie wiał silny wiatr, który dotychczas na terenie powiatu iławskiego był przyczyną 60 interwencji - dodaje przedstawiciel iławskiej komendy Straży Pożarnej. - Dzisiaj też odbieramy kolejne wezwania na interwencje.

Wśród najpoważniejszych zdarzeń odnotowanych w naszym powiecie było 7 zerwanych i uszkodzonych dachów. Związane z tymi szkodami interwencje straż pożarna podejmowała w Byszwałdzie (2), Lubawie (także 2; w przypadku zdarzenia na ul. Dworcowej z jednorodzinnego, jednokondygnacyjnego zerwało cały dach), Krzywce, Klimach i Rakowicach. 

- Ponadto liczne wywrócone drzewa, w tym duże okazy, oraz konary blokowały drogi; w jednym przypadku gałąź niegroźnie uderzyła w samochód - wymienia kolejne interwencje st. kpt. Rutkowski. - W lesie za osiedlem Podleśnym w Iławie doszło do pożaru po tym, jak drzewo dotknęło linii wysokiego napięcia. Jednak przy tej temperaturze i wilgotności nie ma mowy, aby taki pożar szybko się rozprzestrzenił - dodaje strażak.

Gminy Lubawa i Zalewo, to części powiatu iławskiego, które ucierpiały najbardziej.


Dzisiaj - w piątek, 22 października powiat iławski także objęty jest ostrzeżeniem przed silnym wiatrem. Według IMGW-PIB, który wydał alert pierwszego stopnia (żółty), prędkość wiatru w porywach dzisiaj może osiągnąć 80 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje w godzinach  9-22.


Red. kontakt@infoilawa.pl.

Pożar lasu za osiedlem Podleśnym w Iławie. Fot. OSP Iława.

W Lubawie z dwóch budynków zerwało dachy. Fot. OSP Rożental i PSP Iława.

Klimy i Krzywka, to miejscowości, w których także doszło do uszkodzenia dachów. Fot. OSP Kisielice.

Wiatrołomy na lokalnych drogach. Doszło do uszkodzenia wiaty przystanku autobusowego. Fot. OSP Kisielice.

Bałoszyce i Jawty Wielkie, to miejsca, gdzie w gminie Susz była potrzebna pomoc strażaków. Fot. OSP Susz.

Wichura nie oszczędziła gminy Zalewo. Wieprz, Półwieś, Bajdy, Zalewo, Mazanki, m.in. do tych miejscowości wyjeżdżali strażacy, aby usuwać powalone drzewa, konary i gałęzie, które spadały na drzewa i linie energetyczne. Fot. OSP Zalewo.

Pożar w lesie za osiedlem Podleśnym w Iławie na nagraniu Czytelniczki.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Brajan 1 miesiąc temuocena: 100% 

    Jak oni te dachy robili, to jakaś fuszerka

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARóżowy kot
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5829 sekundy