REKLAMABANK
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 października 2021, 09:41 komentarzy 5

(Fot. OSP Iława.)

Czy w Nowej Wsi grasował wczoraj podpalacz? W podiławskiej miejscowości doszło, w krótkim odstępie czasu, nie do jednego, a aż do dwóch dużych pożarów.

Najpierw płonęła stodoła i budynek gospodarczy na ulicy Koralowej, a niedługo potem w płomieniach stanął wolnostojący garaż na ul. Jowisza.

Pierwszy pożar, na ulicy Koralowej, zauważył z okna samochodu 5-letni chłopiec. Zaalarmował rodziców, a ci wezwali na miejsce pomoc, jadąc na miejsce zdarzenia i ustalając dokładną lokalizację pożaru. Około godziny 18:30 na miejsce zadysponowano strażaków z jednostki PSP z Iławy oraz ze wszystkich okolicznych jednostek OSP. Jak się okazało, gospodarstwo, gdzie doszło do zdarzenia, jest niezamieszkałe, natomiast jest wykorzystywane do celów rolniczych. Poza budynkami spłonęło tam 250 balotów słomy. Więcej pisaliśmy wczoraj.

Na tym ogromnym pożarze nie koniec. Po godzinie 23:00 ogień pojawił się w tej samej miejscowości jeszcze raz, tym razem na ul. Jowisza. Tutaj strażacy gasili pożar warsztatu samochodowego, mieszczącego się w wolnostojącym garażu. 

Czy doszło do podpaleń? Policyjne czynności w sprawie tych pożarów są w już toku. 

- Policjanci przyjęli zawiadomienia od osób poszkodowanych, będą przesłuchiwać świadków i wykonywać oględziny na miejscu - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Te czynności zmierzają do ustalenia, w jakich okolicznościach i z jakiej przyczyny doszło do powstania pożarów. 

Do sprawy wrócimy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: OSP w Iławie.
Nagranie: nadesłane przez Czytelnika.

Pożar na ul. Jowisza. 

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAModera

5Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jan 5 miesiąc temu

  Każdy pisze że podpalenie podpalenie a jeszcze żeby się nie okazało że to jakieś zwarcie elektryki czy coś z niewygaszonego pieca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gh 4 miesiąc temuocena: 67% 

  Nie ma mowy żeby te asy detektywistyczne ustaliły sprawców. O co innego wykryć kto jest bez maseczki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wielki brat 3 miesiąc temuocena: 100% 

  Albo za małolatkami jeździć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Migotka 2 miesiąc temuocena: 43% 

  Może ktoś pierdnął

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~asdert 1 miesiąc temuocena: 100% 

  tak, przyjęli i koniec.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMARóżowy kot
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7918 sekundy